Stroje na Halloween dla chłopców - niby proste w wykonaniu, a jednak niepowtarzalne lub wyjątkowo straszne

Straszne stroje na Halloween dla chłopców z roku na rok stają się coraz bardziej oryginalne. Szukasz pomysłów na niepowtarzalne kostiumy? Sprawdź proste patenty na przebranie, które możesz przygotować w krótkim czasie z tego co już masz w domu.

Halloween: kostiumy dla chłopców. Jak stworzyć przebranie, które przejdzie do historii?

Halloween w Polsce to wciąż raczkująca tradycja, ale wyprawy po cukierki w strasznych lub zabawnych przebraniach stają się coraz bardziej popularne. Szkoły i przedszkola także organizują dzieciom zabawę w strasznym klimacie. Halloween i kostiumy to nierozerwalne połączenie, zobacz zatem, jak zrobić własny projekt. 

Tworzenie strojów na Halloween dla dzieci to świetna zabawa. Zdjęcie ilustracyjneStroje na Halloween. Kilka pomysłów na kostiumy halloweenowe dla dziewczynek

Halloweenowe kostiumy - czas na recykling 

Zgodnie z filozofią zero waste zamiast kolejnych zakupów zawsze najpierw warto rozejrzeć się co już mamy w domu. Halloweenowe kostiumy nie muszą być idealne, im mniej kantów tym lepiej. 

W przypadku tego przebrania na poważnie należy podejść tylko do makijażu i koloru włosów. Zmywalną farbę można kupić w większej drogerii, a poszczególne elementy strojów z pewnością każdy mały chłopiec ma już w szafie.

  • Joker  

Halloween - strój ulubionego bohatera

Wieczór Halloween to jedna z niewielu okazji, aby zrealizować dziecięce marzenie o zamianie ról z superbohaterem. Po modzie na Batmana i Supermana palmę pierwszeństwa przejmuje Harry Potter. Halloweenowy strój małego czarodzieja nie jest wymagający, wystarczy peleryna i okrągłe oprawki okularów. 

  • Harry Potter 
Zobacz wideo "Rodzina Addamsów 2". Ironiczny wizerunek amerykańskiej rodziny, który polubili i dorośli, i dzieci [ZWIASTUN]

Kostiumy halloweenowe z nutką tajemnicy 

Zapracowani rodzice często w ostatniej chwili, wieczorową porą dowiadują się, że na rano ma być gotowe przebranie lub inny projekt. Jak powstają kostiumy halloweenowe na ostatnią chwilę? Liczy się pomysł i odrobina talentu. Duch to klasyka gatunku, wystarczy białe prześcieradło lub obrus oraz czapka dla podtrzymania konstrukcji. 

  • Duch

Stroje na Halloween dla chłopców 

Czasami wystarczy jeden gadżet, który sprawi, że codzienne ubranie nabierze nowego charakteru. Czapkę z króliczymi uszami można kupić lub tak jak w dawnych czasach wykorzystać rajstopki. 

  • Wesoły zając 

Halloweenowe kostiumy przy minimum wysiłku

W szafie prawie każdego małego chłopca można znaleźć czarne getry oraz czarny golf. Wystarczy dodać uszy i ogon oraz odpowiedni makijaż i przebranie na Halloween do przedszkola gotowe. Postać kota można wyczarować w kilka minut. 

  • Kot 

Halloween, zdjęcie ilustracyjneHalloween 2022 - kiedy obchodzimy? 8 pomysłów na przebranie dla dzieci

Halloween - strój dla chłopca 

Wełniane kamizelki oraz tekturowe miecze, tarcze i przyłbice to prosty przepis na przebranie nawet dla dwóch chłopców. 

  • Odważni rycerze

Straszne stroje na Halloween dla chłopców

  • Zombie
  • Drakula

Zobacz też: Makijaż na Halloween dla chłopaka - Joker, Chucky, a może zombie?

Więcej o: