Stroje na Halloween dla chłopców - niby proste w wykonaniu, a jednak niepowtarzalne lub wyjątkowo straszne

Straszne stroje na Halloween dla chłopców z roku na rok stają się coraz bardziej oryginalne. Szukasz pomysłów na niepowtarzalne kostiumy? Sprawdź proste patenty na przebranie, które możesz przygotować w krótkim czasie z tego co już masz w domu.

Halloween: kostiumy dla chłopców. Jak stworzyć przebranie, które przejdzie do historii?

Halloween w Polsce to wciąż raczkująca tradycja, ale wyprawy po cukierki w strasznych lub zabawnych przebraniach stają się coraz bardziej popularne. Szkoły i przedszkola także organizują dzieciom zabawę w strasznym klimacie. Halloween i kostiumy to nierozerwalne połączenie, zobacz zatem, jak zrobić własny projekt. 

Halloweenowe kostiumy - czas na recykling 

Zgodnie z filozofią zero waste zamiast kolejnych zakupów zawsze najpierw warto rozejrzeć się co już mamy w domu. Halloweenowe kostiumy nie muszą być idealne, im mniej kantów tym lepiej. 

W przypadku tego przebrania na poważnie należy podejść tylko do makijażu i koloru włosów. Zmywalną farbę można kupić w większej drogerii, a poszczególne elementy strojów z pewnością każdy mały chłopiec ma już w szafie.

  • Joker  

Halloween - strój ulubionego bohatera

Wieczór Halloween to jedna z niewielu okazji, aby zrealizować dziecięce marzenie o zamianie ról z superbohaterem. Po modzie na Batmana i Supermana palmę pierwszeństwa przejmuje Harry Potter. Halloweenowy strój małego czarodzieja nie jest wymagający, wystarczy peleryna i okrągłe oprawki okularów. 

  • Harry Potter 
Zobacz wideo "Rodzina Addamsów 2". Ironiczny wizerunek amerykańskiej rodziny, który polubili i dorośli, i dzieci [ZWIASTUN]

Kostiumy halloweenowe z nutką tajemnicy 

Zapracowani rodzice często w ostatniej chwili, wieczorową porą dowiadują się, że na rano ma być gotowe przebranie lub inny projekt. Jak powstają kostiumy halloweenowe na ostatnią chwilę? Liczy się pomysł i odrobina talentu. Duch to klasyka gatunku, wystarczy białe prześcieradło lub obrus oraz czapka dla podtrzymania konstrukcji. 

  • Duch

Stroje na Halloween dla chłopców 

Czasami wystarczy jeden gadżet, który sprawi, że codzienne ubranie nabierze nowego charakteru. Czapkę z króliczymi uszami można kupić lub tak jak w dawnych czasach wykorzystać rajstopki. 

  • Wesoły zając 

Halloweenowe kostiumy przy minimum wysiłku

W szafie prawie każdego małego chłopca można znaleźć czarne getry oraz czarny golf. Wystarczy dodać uszy i ogon oraz odpowiedni makijaż i przebranie na Halloween do przedszkola gotowe. Postać kota można wyczarować w kilka minut. 

  • Kot 

Halloween - strój dla chłopca 

Wełniane kamizelki oraz tekturowe miecze, tarcze i przyłbice to prosty przepis na przebranie nawet dla dwóch chłopców. 

  • Odważni rycerze

Straszne stroje na Halloween dla chłopców

  • Zombie
  • Drakula

Zobacz też: Makijaż na Halloween dla chłopaka - Joker, Chucky, a może zombie?

Więcej o: