Stroje na Halloween. Kilka genialnych pomysłów na kostiumy halloweenowe dla dziewczynek

Stroje na Halloween dla dzieci to niepowtarzalna okazja, aby na jeden wieczór wcielić się w postać ulubionego bohatera. Jak przygotować maluchy na wyprawę po cukierki i halloweenową imprezę? Mamy kilka ciekawych pomysłów.

Straszne stroje na Halloween dla dzieci

Moda na Halloween na dobre zagościła w polskich domach, a nawet szkołach i przedszkolach. Dzieci lubią dreszczyk emocji, a gdy dodamy do tego wesołą wyprawę po słodkości w wymarzonym przebraniu, będziemy mieć prosty przepis na udany, kreatywnie spędzony dzień. Halloweenowe kostiumy można kupić lub zrobić samodzielnie, poniżej kilka gotowych pomysłów dla dziewczynek. 

Halloween kostiumy - DIY 

Kostiumy halloweenowe niestety nie rosną razem z dziećmi, każdego roku na dziecięcej tapecie jest też inna postać. Jak wyczarować fantastyczne przebranie bez dodatkowych zakupów? 

  • Cruella De Mon 

Zawsze warto wykorzystać to, co już mamy. Sukienkę z balu karnawałowego sprzed roku można dodatkowo ozdobić nową lamówką, a dodatki pozbierać po znajomych. Sprawdzi się też nocny kombinezon do spania z motywem ulubionego bohatera. Halloween kostiumy to dobry pretekst do tego, aby pokazać dziecku, że ''zakupy'' można zrobić w ramach własnej szafy. 

Zobacz wideo "Rodzina Addamsów 2". Ironiczny wizerunek amerykańskiej rodziny, który polubili i dorośli, i dzieci [ZWIASTUN]
  • Kostiumy halloweenowe: wesoły klaun 

Białe rzeczy po pewnym czasie tracą swój urok, ale ulubioną koszulę lub sukienkę z koronek można ponownie wykorzystać, tworząc filmowe przebranie. Wystarczy ponaszywać na koszulę koronki, dodać jaskrawe guzki oraz trochę czerwonej farby i gotowe. Nie bez znaczenia jest tu też makijaż, który sam w sobie w połączeniu z ulubioną bluzą stworzy ciekawy kostium bez większych wydatków. 

  •  Trawiasty potwór, czyli świetny pomysł na strój na Halloween 

W tym przypadku można wykorzystać przebranie sprzed roku, do którego wystarczy doszyć włóczkę w kolorach natury. Trawiasty potwór jest wymagający, ale dla trójwymiarowego efektu, naprawdę warto. 

(Aby zobaczyć zdjęcie ''trawiastego potwora'', przesuń w prawo)

  • Tygrysek w przedszkolu  

Małe dzieci jeszcze nie do końca orientują się w zasadach halloweenowej zabawy, przedszkolakom ma być przede wszystkim wygodnie. Halloweenowy strój w tym przypadku może składać się ze zwykłego T-shirtu i spodenek z ciekawym motywem. Stylizację uzupełni delikatny makijaż i opaska.  

  • Halloween - strój. Mała królowa pająków 

Do wykonania tego stroju na Halloween wystarczą kolorowe materiały, które można doszyć do każdej spódniczki, ciemna koszulka oraz kapelusz z pająkiem, który nie jest może prosty w wykonaniu, ale misterną konstrukcję wystarczy zastąpić sztywną kokardą. 

  •  Klasyka gatunku: dynia 

Trzy kolory polaru pozwolą stworzyć klasyczne przebranie za dyniową postać. Plusem tej opcji jest ciepło oraz duża dawka komfortu. 

  • Halloweenowe kostiumy. Mały duszek 

Na letnią, białą sukienkę wystarczy nakleić oczy i usta z czarnej folii. Taka modyfikacja nie wpłynie na kondycję kreacji i będzie można ją ponownie wykorzystać. Całość jesiennego looku dopełni ciepła czapka oraz trzewiki.

  • Stroje na Halloween - bambi 

Czarny strój baletnicy w połączeniu z odpowiednim makijażem oraz opaską stworzą ciekawe przebranie przy minimalnym wysiłku po stronie rodziców, a efekt będzie jak z obrazka. 

 Zobacz też: Wycinanie dyni na Halloween- proste pomysły na naturalny lampion

Więcej o: