Stroje na Halloween. Kilka genialnych pomysłów na kostiumy halloweenowe dla dziewczynek

Stroje na Halloween dla dzieci to niepowtarzalna okazja, aby na jeden wieczór wcielić się w postać ulubionego bohatera. Jak przygotować maluchy na wyprawę po cukierki i halloweenową imprezę? Mamy kilka ciekawych pomysłów.

Straszne stroje na Halloween dla dzieci

Moda na Halloween na dobre zagościła w polskich domach, a nawet szkołach i przedszkolach. Dzieci lubią dreszczyk emocji, a gdy dodamy do tego wesołą wyprawę po słodkości w wymarzonym przebraniu, będziemy mieć prosty przepis na udany, kreatywnie spędzony dzień. Halloweenowe kostiumy można kupić lub zrobić samodzielnie, poniżej kilka gotowych pomysłów dla dziewczynek. 

Halloween, zdjęcie ilustracyjneHalloween 2022 - kiedy obchodzimy? 8 pomysłów na przebranie dla dzieci

Halloween kostiumy - DIY 

Kostiumy halloweenowe niestety nie rosną razem z dziećmi, każdego roku na dziecięcej tapecie jest też inna postać. Jak wyczarować fantastyczne przebranie bez dodatkowych zakupów? 

  • Cruella De Mon 

Zawsze warto wykorzystać to, co już mamy. Sukienkę z balu karnawałowego sprzed roku można dodatkowo ozdobić nową lamówką, a dodatki pozbierać po znajomych. Sprawdzi się też nocny kombinezon do spania z motywem ulubionego bohatera. Halloween kostiumy to dobry pretekst do tego, aby pokazać dziecku, że ''zakupy'' można zrobić w ramach własnej szafy. 

Zobacz wideo "Rodzina Addamsów 2". Ironiczny wizerunek amerykańskiej rodziny, który polubili i dorośli, i dzieci [ZWIASTUN]
  • Kostiumy halloweenowe: wesoły klaun 

Białe rzeczy po pewnym czasie tracą swój urok, ale ulubioną koszulę lub sukienkę z koronek można ponownie wykorzystać, tworząc filmowe przebranie. Wystarczy ponaszywać na koszulę koronki, dodać jaskrawe guzki oraz trochę czerwonej farby i gotowe. Nie bez znaczenia jest tu też makijaż, który sam w sobie w połączeniu z ulubioną bluzą stworzy ciekawy kostium bez większych wydatków. 

  •  Trawiasty potwór, czyli świetny pomysł na strój na Halloween 

W tym przypadku można wykorzystać przebranie sprzed roku, do którego wystarczy doszyć włóczkę w kolorach natury. Trawiasty potwór jest wymagający, ale dla trójwymiarowego efektu, naprawdę warto. 

(Aby zobaczyć zdjęcie ''trawiastego potwora'', przesuń w prawo)

  • Tygrysek w przedszkolu  

Małe dzieci jeszcze nie do końca orientują się w zasadach halloweenowej zabawy, przedszkolakom ma być przede wszystkim wygodnie. Halloweenowy strój w tym przypadku może składać się ze zwykłego T-shirtu i spodenek z ciekawym motywem. Stylizację uzupełni delikatny makijaż i opaska.  

  • Halloween - strój. Mała królowa pająków 

Do wykonania tego stroju na Halloween wystarczą kolorowe materiały, które można doszyć do każdej spódniczki, ciemna koszulka oraz kapelusz z pająkiem, który nie jest może prosty w wykonaniu, ale misterną konstrukcję wystarczy zastąpić sztywną kokardą. 

  •  Klasyka gatunku: dynia 

Trzy kolory polaru pozwolą stworzyć klasyczne przebranie za dyniową postać. Plusem tej opcji jest ciepło oraz duża dawka komfortu. 

Zabawy na Halloween to niewątpliwie najbardziej wyczekiwany moment tego świątecznego dnia. Zdjęcie ilustracyjneZabawy na Halloween- sprawdzone pomysły na atrakcje dla dzieci

  • Halloweenowe kostiumy. Mały duszek 

Na letnią, białą sukienkę wystarczy nakleić oczy i usta z czarnej folii. Taka modyfikacja nie wpłynie na kondycję kreacji i będzie można ją ponownie wykorzystać. Całość jesiennego looku dopełni ciepła czapka oraz trzewiki.

  • Stroje na Halloween - bambi 

Czarny strój baletnicy w połączeniu z odpowiednim makijażem oraz opaską stworzą ciekawe przebranie przy minimalnym wysiłku po stronie rodziców, a efekt będzie jak z obrazka. 

 Zobacz też: Wycinanie dyni na Halloween- proste pomysły na naturalny lampion

Więcej o: