Strój na Halloween 2021 dla chłopca - pomysły na przebrania, które wykonasz samodzielnie

Strój na Halloween 2021 dla chłopca. Kilka propozycji na interesujące przebrania, w których Twoja pociecha będzie bawić się doskonale.

Przebranie dla chłopca na Halloween: kościotrup

Jakie przebranie dla chłopca na Halloween możesz wykonać samodzielnie? Jedną z propozycji jest strój kościotrupa. Jeśli nie chcesz kupować gotowego kostiumu wykorzystaj ubrania w czarnym kolorze – bluzę z kapturem i spodnie, które możesz zakupić w second handzie. Do wykonania przebrania możesz wykorzystać także czarną piżamę (bez nadruków). Znajdź w Internecie gotowy szablon kościotrupa do pobrania i wydrukuj go (najlepiej na papierze samoprzylepnym). Powycinaj elementy używając nożyka i nożyczek (przydadzą się do wycinania zaokrąglonych kształtów), by zyskać kartki z pustymi kształtami poszczególnych kości. Następnie przyklej szablon w odpowiednich miejscach ubrań i pomaluj kości białą farbą akrylową. Aby kostium prezentował się jak najlepiej, nałóż kilka warstw białej farby (przed nałożeniem kolejnej warstwy poczekaj, aż poprzednia wyschnie). Strój kościotrupa uzupełnij maską lub odpowiednim makijażem, a także rękawiczkami kościotrupa, które z łatwością odnajdziesz w sklepach internetowych.

Przebranie dla chłopca na Halloween: kościotrup. Zdjęcie ilustracyjnePrzebranie dla chłopca na Halloween: kościotrup. Zdjęcie ilustracyjne altanaka/shutterstock

Jaki strój dla chłopca na Halloween 2021: pirat

Jaki strój dla chłopca na Halloween 2021? Pirat to propozycja przebrania, które nigdy nie przestanie cieszyć się popularnością. Kostium prawdziwego morskiego rozbójnika możesz przygotować samodzielnie. Strój pirata powinien składać się z elementów, takich jak:

  • kapelusz piracki lub czarna chusta z nadrukiem czaszki (jeśli nie chcesz kupować gotowej chusty, możesz wykorzystać apaszkę w jednolitym kolorze i wykorzystać szablon czaszki, który wytniesz i naniesiesz na materiał przy pomocy białej farby),
  • piracka opaska na oko,
  • zabawkowa szabla.

Jaki strój dla chłopca na Halloween 2021: pirat. Zdjęcie ilustracyjneJaki strój dla chłopca na Halloween 2021: pirat. Zdjęcie ilustracyjne Yuganov Konstantin/shutterstock

Kostium pirata uzupełnisz białą koszulą z długim rękawem (może być też koszulka w poziome paski) oraz czarnymi spodniami. Stylizację z koszulą dopełni również kamizelka – czarna bądź czerwona.

Strój pirata warto wzbogacić także o makijaż – narysowaną na policzku bliznę ze szwami czy dorysowaną czarną kredką do oczu bródkę i wąsy.

Przebranie dla chłopca na Halloween. Pomysły na prosty kostium: duch lub mumia

Proste przebranie dla chłopca na Halloween? Pomysły, jakie możesz wziąć pod uwagę, to kostium ducha bądź mumii. Pierwsze z tych przebrań stworzysz bez problemu wykorzystując białe prześcieradło, któremu wystarczy dorobić otwory na oczy. Gotowe otwory możesz obrysować czarnym markerem, by dodać im wyrazu. Nie zapomnij o upiornych ustach ducha, które również dorysujesz używając czarnego markera. Zadbaj też o to, aby kostium nie był zbyt długi i w razie potrzeby skróć go nożyczkami, by dziecko przez przypadek nie zaplątało się w tkaninę podczas chodzenia.

Prostym pomysłem na kostium dla chłopca, jest także strój mumii. Bez problemu wykonasz go z pomocą bandaży. Aby wyglądały bardziej przekonująco, możesz zafarbować je w miseczkach z kawą. Pamiętaj, że do stworzenia takiej stylizacji będziesz potrzebować naprawdę dużej ilości bandaży! Odpowiednio "przybrudzone" bandaże musisz zawinąć na ubraniach dziecka (najlepiej białych lub szarych, powinny być w miarę cienkie). Na koniec możesz jeszcze dodatkowo ubrudzić bandaże, wykorzystując w tym celu cienie do powiek w odcieniach brązu.

Przebranie dla chłopca na Halloween. Zdjęcie ilustracyjnePrzebranie dla chłopca na Halloween. Zdjęcie ilustracyjne Pressmaster/shutterstock

Przebranie dla chłopca na Halloween, postacie: Dracula

Nie wiesz, jakie przebranie dla chłopca na Halloween okaże się strzałem w dziesiątkę? Postacie z filmów grozy potrafią zrobić wrażenie. Jedną z propozycji na kostium, który nigdy nie przestanie być na topie, jest hrabia Dracula. W sklepach internetowych i stacjonarnych, oferujących przebrania halloweenowe, odnajdziesz wiele propozycji stroju wampira. Gotowe zestawy składają się z eleganckiej peleryny w czarno-czerwonym kolorze, a często też z kamizelki i żabotu, dodających postaci bardziej arystokratyczny charakter.

Jeśli jesteś kreatywna/ny i chętnie podejmujesz się nowych wyzwań, możesz spróbować samodzielnie uszyć pelerynę Draculi, korzystając z tutoriali. Peleryna w połączeniu z czarnymi spodniami, elegancką, białą koszulą i czerwoną muszką, pozwoli Ci stworzyć wspaniałą, wampirzą stylizację!

Tworząc przebranie wampira dla syna nie zapomnij o charakterystycznym makijażu. Wykorzystaj białą farbę do malowania twarzy i czerwoną, którą wykonasz strużki krwi, spływające z ust. Nie zapomnij też o podkreśleniu krwi i cieniach pod oczami, które możesz wykonać z użyciem cieni do powiek.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Zobacz też: Zabawy na Halloween 2021 - pomysły na spędzanie czasu, które spodobają się każdemu dziecku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.