Strój na Halloween 2021 dla dziewczyny - kilka pomysłów na to, jak zrobić wyjątkowe przebranie

Strój na Halloween 2021 dla dziewczyny? Skorzystaj z prostych pomysłów, dzięki którym stworzysz wspaniałe przebranie dla nastolatki.

Przebranie dla dziewczyny na Halloween: jak zrobić kostium ducha/zjawy?

Przebranie dla dziewczyny na Halloween? Jednym z pomysłów, który można w prosty sposób zrealizować, jest stworzenie stroju ducha lub zjawy. Taki kostium możesz wykonać bez większych przeszkód. Wystarczy sięgnąć po tiulową spódnicę – w białym, kremowym, szarym, srebrnym czy czarnym kolorze. Do tego przyda się także bluzka w takim samym kolorze (szarą czy srebrną spódnicę można uzupełnić również bluzką w kolorze czarnym). Najlepiej, by góra stroju miała długie, transparentne, szersze rękawy. Stylizację powinny uzupełniać lekko kryjące rajstopy (pasujące kolorystycznie do reszty przebrania). Aby kreacja nabrała bardziej upiornego wyrazu, warto także pomalować na biało twarz, używając w tym celu specjalnej farby. Strój zjawy zwieńczy opaska z welonem, którą możesz wykonać samodzielnie, wykorzystując do tego plastikową opaskę, klej i kawałek tiulu lub siatkę woalkową.

Jaki strój dla dziewczyny na Halloween 2021: upiorna królowa

Jaki strój dla dziewczyny na Halloween 2021? Przebranie upiornej królowej jest pomysłem, który z pewnością zrobi furorę w czasie imprezy. Taką kreację wykonasz w prosty sposób – wystarczy biała farba do malowania twarzy i suknia balowa (wiele zachwycających kreacji kupisz w second handach – stacjonarnych, jak i internetowych). Przebranie uzupełnijcie odpowiednim makijażem - twarz powinna być pomalowana na biało, dodatkowo można też dorobić cienie pod oczami (w tym celu doskonale sprawdzą się szare bądź fioletowe cienie do powiek). Zwieńczeniem przebrania okaże się peruka (długie białe bądź szare włosy), na której nie może zabraknąć korony.

Przebranie na Halloween 2021 dla dziewczyny. Zdjęcie ilustracyjnePrzebranie na Halloween 2021 dla dziewczyny. Zdjęcie ilustracyjne Kiselev Andrey Valerevich/shutterstock

Przebranie dla dziewczyny na Halloween: pomysły na strój upadłej anielicy      

Przebrania dla dziewczyny na Halloween? Pomysły mogą być różne, jednak szukając czegoś prostego, warto zastanowić się nad kostiumem upadłej anielicy. Wykonanie tego efektownego przebrania rozpoczniesz od przygotowania skrzydeł. Do ich stworzenia zbierz:

 • tekturę,
 • arkusz czarnego brystolu,
 • klej,
 • czarne pióra dekoracyjne (może być również czarna bibuła),
 • szeroką wstążkę,
 • nożyczki,
 • ołówek,
 • białą kredkę.

Narysuj na dużym kartonie kształt skrzydła (możesz wykorzystać szablon znaleziony w Internecie), a następnie go wytnij. Dopasuj wielkością szablon do dziecka. Następnie przyłóż szablon do złożonego na pół brystolu i obrysuj go białą kredką. Przyłóż szablon ponownie do brystolu, tak, by jedno skrzydło delikatnie nachodziło na drugie i ponownie obrysuj szablon. W ten sposób zyskasz kształt anielskich skrzydeł. Nie zapomnij o przygotowaniu otworów, przez które przeciągniesz grubą wstążkę bądź szeroką gumkę, tworząc pasek, utrzymujący skrzydła na ramionach. Otwory powinny zostać wycięte jedynie na jednej warstwie brystolu, mniej więcej na środku każdego ze skrzydeł. Kolejnym krokiem jest wykonanie piór – możesz w tym celi wykorzystać paski, wycięte z czarnej bibuły lub piórka dekoracyjne. Posmaruj skrzydła klejem i doczep pióra. W ten sposób stworzysz wyjątkowe skrzydła, idealne do halloweenowego stroju. Mroczna anielica może do nich ubrać czarną sukienkę lub spódniczkę (najlepiej tiulową), do której z łatwością dopasujecie czarną bluzkę. Taką stylizację warto również uzupełnić diabelskimi różkami bądź czarną aureolą. 

Zobacz wideo Makijaż Sugar Skull na Halloween

Przebranie dla dziewczyny na Halloween, postacie: czarownica

Nie masz pomysłu na przebranie dla dziewczyny na Halloween? Postacie, w które każdy chętnie wciela się podczas wyjątkowej nocy strachów, to często baśniowe upiory, takie, jak czarownica. Jej kostium z łatwością wykonasz samodzielnie w domu.

Stroje na Halloween - gdzie szukać inspiracji? Jak się przebrać?Stroje na Halloween - gdzie szukać inspiracji? Jak się przebrać? fot. Shutterstock/Evgeny Atamanenko

Przebranie wiedźmy musi składać się z charakterystycznego kapelusza i miotły - dzięki tym akcesoriom każda nastolatka będzie wyglądać odlotowo i oczaruje wszystkich znajomych w czasie halloweenowej zabawy.  

Do stworzenia kapelusza czarownicy potrzebne Ci będą:

 • kolorowy papier techniczny lub brystol (czarny, granatowy, zielony lub inny, najlepiej w ciemnym kolorze),
 • wstążka lub gumka,
 • nożyczki,
 • ołówek,
 • klej,
 • zszywacz,
 • cyrkiel,
 • opcjonalnie: farby do pomalowania kapelusza, elementy dekoracyjne do przyklejenia.

Tworzenie kapelusza rozpocznij od wykonania stożka z papieru technicznego, zepnij go zszywaczem u podstawy i sklej go wzdłuż. Następnie wykonaj małe nacięcia dookoła podstawy stożka (powinny mieć około 1 cm długości). Nacięcia stworzą paseczki, które odegniesz na zewnątrz, by przymocować do nich rondo kapelusza.  By przygotować rondo zmierz najpierw średnicę wewnątrz stożka i narysuj za pomocą cyrkla koło odpowiedniej wielkości. W jego wnętrzu narysuj drugie koło, a następnie je wytnij, by zyskać rondo. Nałóż je od góry na stożek – w ten sposób powstanie kapelusz czarownicy! Możesz dodatkowo obwiązać go wstążką przy rondzie bądź udekorować bibułą. Aby kapelusz nie zsuwał się z głowy przymocuj jeszcze po jego bokach (od wewnętrznej strony) wstążkę lub gumkę.

Miotłę czarownicy wykonasz z drewnianego kija do mopa. Zbierz patyki podobnej długości i przymocuj je za pomocą drutu do jednego z końców drewnianego kija. By zatuszować mocowanie, obwiąż miotłę grubszą wstążką (np. w srebrnym kolorze).

Stylizację czarownicy uzupełni czarna sukienka do ziemi. Warto założyć do niej szeroki pasek z klamrą. W takim stroju każda nastolatka będzie prezentować się czarująco.

Zobacz też: Zabawy na Halloween 2021 - pomysły na spędzanie czasu, które spodobają się każdemu dziecku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.