Kartki wielkanocne DIY - przygotuj wspólnie z dzieckiem piękną kartkę na święta, którą podarujecie najbliższym

Kartki wielkanocne DIY z pewnością ucieszą każdego, kto je dostanie. Wykonaj wspólnie z pociechą kreatywną pracę z papieru. Wybierzcie najlepszą dla siebie technikę i stwórzcie kolorową kartkę, w której wypiszecie najpiękniejsze życzenia.

Kartki wielkanocne jak malowane!        

Kartki wielkanocne zaskakują kolorami i cieszą oko świątecznymi motywami, wśród których królują baranki, wesołe zajączki i żółte kurczaczki. Do wykonania własnej pracy wcale nie potrzeba drogich materiałów, wystarczy sięgnąć po przybory i akcesoria, które z pewnością znajdziesz w swoim domu – dzięki nim, stworzycie wspólnie z dzieckiem przepiękną kartkę wielkanocną.

Stempelkowe pisanki z ziemniaka   

Niezwykły rezultat możecie osiągnąć, wykorzystując ziemniaki. Przetnij ziemniaki na pół, a następnie wytnij w nich wzorki: kółka, zygzaki, paski – w ten sposób stworzysz wspaniałe pisankowe-stempelki. Gotowy do użycia stempelek wręcz swojemu dziecku, które będzie mogło pomalować go wybranym kolorem farby, by wykonać odcisk na papierze. Przygotowana w ten sposób kartka wielkanocna zachwyci estetycznym wykonaniem i oryginalnością.

Życzenia na Wielkanoc Życzenia na Wielkanoc. "Święta będziemy musieli spędzić tak, jak zeszłoroczne". Czego życzyć bliskim?

 Wielkanocna kartka wykonana z pomocą szablonu

Kolejnym pomysłem, który może pomóc w stworzeniu pięknej kartki wielkanocnej, jest wykorzystanie szablonu. Dowolny wielkanocny motyw (zajączka, baranka, kurczaczka czy pisankę), możesz znaleźć w Internecie, a następnie go wydrukować. Gotowy wzór należy wyciąć przy pomocy nożyka bądź nożyczek. Po przyłożeniu szablonu do czystego, sztywnego papieru (białego bądź kolorowego), wystarczy jedynie sięgnąć po farby, aby rozpocząć tworzenie pięknego wzoru wielkanocnej kartki. Szablon można wypełnić farbami przy użyciu pędzelka lub innych narzędzi, na przykład gąbki czy waty, by uzyskać w ten sposób naprawdę interesujący efekt.

Jak zrobić kartkę wielkanocną z wykorzystaniem kolorowych materiałów?

Jak zrobić kartkę wielkanocną w innej technice niż farby? Wspaniałym pomysłem może okazać się wykorzystanie kawałków materiałów, wstążek, koronkowych serwetek czy włóczki w połączeniu z kolorowymi kartonami.

Kiedy wracamy do szkoły? 'Chcielibyśmy to robić z wyprzedzeniem, ale epidemia nas nauczyła pokory' Kiedy wracamy do szkoły? "Chcielibyśmy to robić z wyprzedzeniem, ale epidemia nas nauczyła pokory"

Kartka z wielkanocną girlandą

Prostym pomysłem na oryginalną kartkę może okazać się wycięcie z papieru kilku barwnych pisanek (ok. 4-5). W górnej części kartonowych jajek musicie następnie wykonać dziurki przy użyciu igły. Pisanki trzeba na koniec nawlec na sznurek bądź kawałek kolorowej włóczki, by stworzyć wielkanocną mini-girlandę. Na sam koniec, sznurek z barwnymi jajkami należy przymocować do kolorowego kartonu, w taki sposób, by stworzyć ładnie opadający łuk. Na tej samej zasadzie możecie też wykonać girlandę w zajączki czy kurczaczki.

Kartka w motywy wielkanocne z kolorowych kawałków tkanin   

Kolorową kartkę, którą z łatwością można wykonać wspólnie z najmłodszymi, warto zrobić przy wykorzystaniu kawałków wzorzystych tkanin przyklejonych do tektury. Aby całość nabrała wielkanocnego charakteru, wydrukuj najpierw szablony (zajączki, baranki, pisanki itp.), które następnie wytniecie i odrysujecie na materiale. Odrysowane na tkaninie kształty wytnijcie i przyklejcie do tektury (ją również możecie najpierw okleić kawałkiem kolorowego materiału, aby stworzyć piękne tło). Kartkę warto na koniec ozdobić kokardkami czy dekoracyjną koronką.

Kartka wielkanocna – z czego jeszcze można ją zrobić? 

Kartka wielkanocna, którą wykonasz ze swoją pociechą, może być zrobiona przy zastosowaniu wielu prostych technik. Wykorzystujcie kolorowe kartony, piórka, bibułę i wycinajcie kształty, które następnie przykleicie do swoich kartek.

Kartka wielkanocna z baziami

Jednym z pomysłów na kartkę wielkanocną, który warto wykorzystać, są bazie. Możecie stworzyć je poprzez namalowanie na papierze kilku gałązek wykonanych brązową farbą (gałązki możecie również wyciąć z materiału), a następnie dorobieniu do nich białych bazi. Wykonajcie je wybierając watę, którą przykleicie do papieru, plastelinę czy uformowaną w kulki bibułę.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Kartka z wesołym kurczaczkiem

Kurczaczek to motyw, który często zdobi kartki wielkanocne. Warto więc przyozdobić nim swoją pracę. Aby stworzyć uroczą kartkę, sięgnijcie po kolorowy karton, kawałek żółtego materiału lub żółty karton i kolorowe piórka. Zacznijcie od wycięcia jajka, które możecie zrobić z żółtego materiału lub kartonu (z jego pomocą stworzycie kształt Waszego kurczaczka), a następnie przyklejcie je na środek kartki. Stwórzcie z kolorowych piórek skrzydełka kurczaczka i dodajcie koniecznie oczy (możecie je narysować lub wykorzystać specjalne ruchome oczy przyklejane). Nie zapomnijcie o czerwonym dziobie, który w prosty sposób wykonacie poprzez wycięcie małego trójkąta. Na sam koniec dorysujcie jeszcze nóżki (jeśli wolicie, możecie wyciąć je z kartonu). Dodajcie też koniecznie napis "Wesołego Alleluja" lub "Wesołych świąt wielkanocnych".

Zobacz też: Proste i szybkie pomysły na wielkanocne pisanki

Więcej o: