Jajka: szablon. Jakie wielkanocne wzory są najciekawsze?

Szablon jajka wielkanocnego jest bardzo pomocny podczas tworzenia rysunkowej pisanki. Szablony pisanek przydają się zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Dzięki gotowym szlaczkom, dziecku łatwiej jest wykonać zdobienia.

Jajko wielkanocne. Szablon ułatwi nam dekorację pisanki

Szablon jajka wielkanocnego znacznie ułatwia nam pracę. Gotowe wzory są niezwykle praktycznym sposobem tworzenia pisanek, a dodatkowo dają nam ogrom twórczych inspiracji. Jednak jak się okazuje to niejedyne ich zaleta. Jak pokazuje doświadczenie rodziców pisankowe szablony pomagają się wyciszyć i skoncentrować. Dlatego też jest to rodzaj prac plastycznych, które zaleca się dzieciom, które są niespokojne i mają trudności z koncentracją. Możemy być pewni, że ta plastyczna zabawa całkowicie pochłonie nasze maluchy, a przy tym dostarczy im mnóstwa radości.

Jajko wielkanocne - rysunek i wyklejanka, czyli o sposobach wykonywania 'pisanek'. Zdjęcie ilustracyjneJajko wielkanocne - rysunek i wyklejanka, czyli o sposobach wykonywania "pisanek"

Szablony jajek: szlaczki, kurczaczki, kurki, palemki, kropki, kwiatki, czyli wielkanocny miszmasz

Szablony jajek są naprawdę różne. Wszystko jest uwarunkowane tylko i wyłącznie naszą fantazją i zdolnościami plastycznymi. Na szczęście większość szablonów, jakie możemy znaleźć nie są skomplikowane i bez trudu możemy je powtórzyć. Co więcej, część z nich jest zaprojektowana w taki sposób, że z kolorowaniem poradzi sobie nawet małe dziecko. Szablony można dekorować na wiele sposobów. Możemy użyć w tym celu kredek, flamastrów, farb, a nawet plasteliny. Do jednych z najbardziej popularnych wzorów należą między innymi:

  • graficzne szlaczki
  • kurczaczki, kurki
  • kwiatki
  • kropki
  • bazie
  • króliczki

Wzory nie powinny nas dziwić. Każdy szablon tego typu nawiązuje do wiosny i świąt wielkanocnych.

Zobacz też: Kartki wielkanocne DIY - przygotuj wspólnie z dzieckiem piękną kartkę na święta, którą podarujecie najbliższym

Poniżej kilka inspiracji - szablonów wielkanocnych. Oto i one:

Jajka szablon. Zdjęcie ilustracyjneJajka szablon. Zdjęcie ilustracyjne Filmaks/shutterstock.com

Jajka szablon. Zdjęcie ilustracyjneJajka szablon. Zdjęcie ilustracyjne Katy Loreley/shutterstock.com

Jajka szablon. Zdjęcie ilustracyjneJajka szablon. Zdjęcie ilustracyjne Solomatina/shutterstock.com

Jajka ze styropianu na Wielkanoc - zobacz, jak je udekorować. Zdjęcie ilustracyjneJajka ze styropianu na Wielkanoc - zobacz, jak je udekorować

Szablon możemy wykonać, także samodzielnie, jeżeli tylko czujemy się na siłach. Możemy być pewni, że wspólne wykonywanie szablonów z pociechami będzie nie tylko bardzo inspirujące, ale i dostarczy nam mnóstwa radości. Przy okazji rozwiniemy w dziecku zdolności manualne i poszerzymy poziom wyobraźni. Wspólne przygotowywanie szablonów to także nawiązanie do tradycji i pokazanie dziecku, że jego praca ma bardzo duże znaczenie w trakcie świątecznych przygotowań.

Zobacz też: Stroje wiosenne dla dzieci- króliczek, pani wiosna, lisek, czy biedroneczka?

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu
Więcej o: