Ferie zimowe 2021: kujawsko-pomorskie. Atrakcje dla dzieci i pomysły na spędzenie czasu w domu

Ferie zimowe 2021. Kujawsko-pomorskie będzie mieć przerwę od zajęć lekcyjnych w tym samym terminie, co inne województwa. Z jakich atrakcji mogą w tym czasie skorzystać uczniowie?

Ferie zimowe 2021: kujawsko-pomorskie

Ferie zimowe 2021 zaplanowane dla województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się w tym samym czasie, czyli od 4 do 17 stycznia. W tym roku planowana przerwa od nauki będzie jednak wyglądać inaczej, niż zwykle. Jest to oczywiście związane z trwającą pandemią COVID-19. Według decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki, w czasie ferii zimowych 2021 hotele i skoki narciarskie pozostaną zamknięte, co znacznie utrudni wyjazdy. Wśród mających obowiązywać obostrzeń znalazł się także częściowy zakaz przemieszczania, mający obowiązywać młodzież. Uczniowie klas I-IV będą jednak mogli uczestniczyć w półkoloniach, organizowanych przez szkoły oraz placówki oświatowe.

Ferie zimowe 2021 w kujawsko-pomorskim

Ferie zimowe 2021 w kujawsko-pomorskim nie muszą być nudne. Doskonałą okazję do zabawy, a także rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy, dają interesujące zajęcia online, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i młodzieży. Jakie wydarzenia są warte uwagi?

 • Ferie online z Młynem Wiedzy w Toruniu

Od 4 do 17 stycznia 2021 roku w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpocznie się publikacja interesujących filmów oraz kart pracy z pomysłami konstrukcyjno-artystycznymi. Materiały dostępne będą zarówno w mediach społecznościowych, jak i na stronie internetowej. W czasie ferii dzieci będą mogły korzystać z warsztatów i zaczerpnąć pomysły na zabawy artystyczne oraz proste eksperymenty, możliwe do wykonania w domu. Filmy oraz karty pracy pokażą uczestnikom, w jaki sposób konstruować zabawki czy wykonywać doświadczenia.

 • Ferie online z MET

Zajęcia online dla dzieci i młodzieży przygotowało też Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. W czasie ferii uczniowie będą mogli korzystać z dostępu do materiałów (słuchowiska, tutoriale i zagadki) udostępnionych na stronie muzeum, a także na profilu Facebooka i Instagramie.  

 • Ferie Zimowe online z MOB

Interesującą propozycję dla uczniów przygotowało również Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. W czasie trwania ferii zimowych w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej MOB dwa razy w tygodniu będą zamieszczane tutoriale dotyczące DIY. Materiały zachęcą do wspólnej zabawy całą rodziną.

 • Ferie z TVP    

Od 4 stycznia 2021 roku dzieci i młodzież zyska okazję do skorzystania z oferty przygotowanej przez Telewizję Polską oraz Ministerstwo Edukacji narodowej. W ramach "Ferii z TVP" uczniowie obejrzą interesujące filmy, seriale, programy edukacyjne i lifestylowe. Materiały emitowane będą na antenie Telewizji Polskiej, jak również dostępne na stronie ferie.tvp.pl, platformie hybrydowej oraz w serwisie vod.tvp.pl.

Ferie w domu. Pomysły na zajęcia dla dzieci i młodzieży 

Dzieci i młodzież podczas ferii spędzonych w domu nie musi się nudzić. Jest wiele rzeczy do robienia, które umilą czas i uwolnią od nudy. Najmłodsi z całą pewnością chętnie przystąpią do najciekawszych zabaw, nastolatki mogą natomiast odnaleźć jakieś nowe hobby, które stanie się wspaniałym zainteresowaniem na długie lata.

Lista 20 zabaw dla małych dzieci:

 1. Konkurs karaoke,
 2. Domowy teatrzyk,
 3. Teatr cieni,
 4. Tor przeszkód,
 5. Zabawa w sklep,
 6. Zabawa w chowanego,
 7. Zabawa w "ciepło zimno"
 8. Gry planszowe,
 9. Pokaz mody,
 10. Malowanie farbami,
 11. Robienie stempelków z użyciem ziemniaków,
 12. Zabawa w poszukiwania skarbów,
 13. Odrysowywanie cieni zabawek/figurek,
 14. Lepienie z plasteliny,
 15. Budowa miasta z kartonów,
 16. Konkurs kto zbuduje najwyższą wieżę z klocków,
 17. Zabawa piaskiem kinetycznym,
 18. Kalambury,
 19. Naśladowanie głosów zwierząt,
 20. Układanie puzzli.
Zobacz wideo Piasek kinetyczny to hit wśród najmłodszych. Sprawdź, jak zrobić go w domu

Lista 20 pomysłów na zajęcia dla nastolatków:

 1. Pieczenie ciasteczek,
 2. Gra państwa miasta,
 3. Nauka fotografii,
 4. Wirtualne spacery po muzeach,
 5. Tworzenie zakładek do książek,
 6. Nauka podstaw programowania,
 7. Nauka nowego języka,
 8. Nauka szydełkowania,
 9. Założenie bloga tematycznego,
 10. Wykonanie ozdób do pokoju,
 11. Gra w szachy/warcaby,
 12. Układanie puzzli,
 13. Nauka tańca,
 14. Przemeblowanie pokoju,
 15. Ćwiczenia ruchowe,
 16. Nauka szybkiego pisania na klawiaturze,
 17. Nauka szybkiego czytania,
 18. Robienie domowych kosmetyków,
 19. Nauka gry na instrumencie,
 20. Seans filmowy na kanapie (domowe kino).
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.