Ferie 2021 w Krakowie: jakie atrakcje czekają na dzieci w czasie zimowej przerwy od nauki?

Ferie 2021 w Krakowie w tym roku mogą wyglądać nieco inaczej, niż zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Mimo wszystko, w czasie zimowej przerwy od zajęć, nie ma mowy o nudzie. Przekonajcie się, co dzieci mogą robić podczas ferii.

Ferie w mieście Kraków

Ferie w mieście Kraków odbędą się w tym roku w takim samym terminie, jak i w innych miejscowościach, czyli od 4 do 17 stycznia. Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia o funkcjonowaniu oświaty w dobie pandemii COVID-19, Ministerstwo Edukacji i Nauki zadecydowało, że w czasie zimowej przerwy od nauki organizacja wypoczynku w czasie ferii będzie zabroniona. Minister zdrowia zapowiedział, że w czasie trwania ferii zamknięte zostaną zarówno hotele, jak i stoki narciarskie, a co za tym idzie, indywidualne wyjazdy zostaną mocno ograniczone. Wprowadzony zostanie również częściowy zakaz przemieszczania się, obowiązujący młodzież. Klasy I-IV szkół podstawowych mogą jednak uczestniczyć w półkoloniach, organizowanych na terenie kraju.

Według treści obowiązującego rozporządzenia organizatorami ferii zimowych w 2021 roku będą mogły być szkoły, placówki oświatowe, a także stowarzyszenia i organizacje (również harcerskie), posiadające w swoich celach statutowych działalność na rzecz ulepszania kształcenia i opieki.

Ferie w mieście Kraków: atrakcje dla dzieci

Ferie w mieście Kraków? Atrakcje to także wydarzenia online, które spodobają się każdemu dziecku. Warto rozeznać się wcześniej, jakie zajęcia będą organizowane w formie webinarów czy spektakli multimedialnych, aby niczego nie przegapić i nie stracić okazji na zapisanie pociechy na ciekawe warsztaty. Którym wydarzeniom musicie przyjrzeć się bliżej? Sprawdź koniecznie.

 • Zimowisko online w Nowym Teatrze

Jedną z propozycji na spędzanie czasu w ferie dla najmłodszych jest zimowisko online w Nowym Teatrze. Podczas tego wydarzenia dzieci będą mogły wziąć udział w multimedialnym koncercie "Morze", "Indianie", a także "Piotruś Pan". Interesującą propozycją są również zajęcia online: "Warsztaty ze śnienia – wyśnij swój świat" dla dzieci w wieku 10-12 lat, obejmujące trzy spotkania, które odbędą się w terminie od 7 do 9 stycznia.

 • "Ferie z Muzeum" online: Tajemnice Muzeum – czego nie wiecie o naszych zbiorach

Kolejnym wydarzeniem online, w którym dzieci będą mogły wziąć udział podczas tegorocznej przerwy od zajęć szkolnych, są "Ferie z Muzeum" online: Tajemnice Muzeum – czego nie wiecie o naszych zbiorach, organizowane przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Ciekawostki, o których będzie można dowiedzieć się podczas planowanych zajęć, zainteresują zarówno dzieci, jak i młodzież. Spotkania będą prowadzone w dni robocze w terminie od 4 do 15 stycznia 2021 r. (oprócz święta w dniu 06.01.) - ilość miejsc ograniczona, dlatego warto pospieszyć się z zapisami!

 • Planeta Robotów, Ferie zimowe online: Minecraft, LEGO, Eksperymenty

Ferie online, dedykowane dzieciom w wieku 6-10 lat organizowane są w dwóch turnusach do wyboru. Każdy z nich składa się z pięciu dni spotkań online, podczas których odbędą się wykłady, a także kreatywne budowanie z klocków, warsztaty z programowania Minecraft, jak również eksperymenty naukowe.

Ferie w domu: co robić z małym dzieckiem, jak umilić czas nastolatkom?

Jeśli zostajecie z dziećmi w domu w czasie ferii zimowych, zastanówcie się, jak zorganizować czas pociechom – szczególnie jeśli pracujecie z domu. Oto lista kilku ciekawych propozycji, które mogą zainteresować dzieci w czasie przerwy od nauki.

Lista 20 interesujących zabaw dla małych dzieci:

 1. Zabawa w karaoke,
 2. Zabawa w teatrzyk,
 3. Zabawa w poszukiwania skarbów,
 4. Postawienie karmnika dla ptaków i prowadzenie obserwacji,
 5. Tor przeszkód,
 6. Zabawa w fryzjera/ kosmetyczkę,
 7. Zabawa w sklep,
 8. Zabawa w chowanego,
 9. Zabawa w naśladowanie głosów zwierząt,
 10. Zabawa w talent show,
 11. Granie w gry planszowe,
 12. Lepienie figurek z masy solnej,
 13. Zabawy w malowanie farbami,
 14. Wycinanki z kartonu,
 15. Pokaz mody,
 16. Tworzenie laurek,
 17. Zabawa w kino,
 18. Zabawa w ''przynieś mi…'',
 19. Zabawa w zgadywanki,
 20. Zabawa w kalambury.
Zobacz wideo Przygotuj dla swojego dziecka zabawę z kształtami i kolorami

Lista 20 ciekawych zajęć dla nastolatków:

 1. Granie w interesujące gry planszowe i karciane,
 2. Wspólne pieczenie i gotowanie,
 3. Czytanie książek/komiksów,
 4. Nauka rysunku z tutoriali,
 5. Nauka fotografii,
 6. Nauka tańca,
 7. Gra w warcaby/szachy,
 8. DIY - ozdoby do pokoju, wykonanie karmnika dla ptaków, drapaka dla kota itp.
 9. Wirtualne spacery po muzeach,
 10. Układanie puzzli,
 11. Wykonanie komiksu,
 12. Kręcenie filmu,
 13. Kolorowanki antystresowe,
 14. Stworzenie domowych kosmetyków,
 15. Założenie bloga tematycznego,
 16. Tworzenie zakładek do książek,
 17. Nauka Origami,
 18. Granie w podchody z rodziną,
 19. Przemeblowanie pokoju,
 20. Nauka modelarstwa.
Więcej o: