Śnieżynki z papieru - jak zrobić je samodzielnie w domu?

Śnieżynki z papieru mogą być wspaniałą dekoracją naszych okien, a przy tym być prawdziwą frajdą dla całej rodziny. Pokażemy Ci kilka wzorów, które możesz wykonać własnoręcznie ze swoim dzieckiem.

Śnieżynki - dekoracje, które ozdobią Twoje okno

Śnieżynki to wspaniały sposób na łatwą w wykonaniu, a do tego tanią, dekorację na okno. Śnieżynki sprawdzą się w każdej sytuacji. Zarówno kiedy za oknem szaleje śnieg jak i wtedy, gdy go całkiem brakuje. Papierowe śnieżynki to doskonały patent na to, aby stworzyć świąteczną atmosferę.

Śnieżynki z papieru: jak zrobić? Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić śnieżynki z papieru samodzielnie? W tym roku możemy spróbować samodzielnie wykonać śnieżynki na okno, zamiast je kupować. To wspaniały sposób nie tylko na udekorowanie naszego domu, ale i spędzenie czasu z dzieckiem. Da nam to niezwykle dużo satysfakcji, ale też rozwinie w dziecku zdolności manualne. Papierowe śnieżynki są bardzo proste do wykonania, wystarczy czas, chęci i odrobina cierpliwości. Materiały, z których będziesz korzystać, znajdziesz w domu, nie musisz robić żadnych specjalnych zakupów. Akcesoria, które posłużą Ci do wykonania śnieżynek to:

  • kartki papieru,
  • ostre nożyczki,
  • ołówek,
  • ewentualnie brokatowy klej do ozdobienia wyciętych śnieżynek
  • sznurek, nitka, tasiemka albo taśma klejąca - coś czym przyczepisz śnieżynki do okna.

Śnieżynki można wyciąć z papieru, serwetek, filcu lub innego materiału. Wszystko jest uzależnione od Waszej pomysłowości. Przejdźmy teraz bezpośrednio do procesu wykonania. Oto instrukcja w punktach:

  1. Złóż kartkę A4 tak, aby krótszy bok połączyć z dłuższym – linia składania przechodzi przez narożnik kartki. Po złożeniu odetnij wystający pojedynczy papier. Uzyskany kwadrat złóż tak, aby powstał trójkąt.
  2. Otrzymany trójkąt złóż dwukrotnie na pół, a następnie rozłóż ostatni trójkąt. Teraz najtrudniejsza część: górną krawędź trójkąta podziel na trzy i złóż. Powstałe na górze ''rogi'' odetnij nożyczkami. Masz gotowy trójkąt do wycinania śnieżynek. Teraz wystarczy go tylko odpowiednio wyciąć i śnieżynki z papieru gotowe.

Śnieżynki: dekoracje z papieru. Jak korzystać z szablonów?

Śnieżynki to dekoracje, które są łatwe w wykonaniu. Jednak, aby jeszcze bardziej ułatwić to zadanie, postanowiliśmy pokazać wam kilka wzorów w formie obrazków. Pamiętaj jednak o tym, że wykonując śnieżynki nie musisz trzymać się określonych wzorów. Możesz w pełni puścić wodze fantazji i stworzyć swoje własne szablony. Możesz być pewien, że zarówno dla dziecka, jak i Ciebie będzie to niezwykła zabawa.

Śnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjneŚnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjne Inspiring/shutterstock.com

Śnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjneŚnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjne good pixel/shutterstock.com

Śnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjneŚnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjne good pixel/shutterstock.com

Śnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjneŚnieżynki z papieru. Zdjęcie ilustracyjne good pixel/shutterstock.com

Śnieżynki z papieru mogą być nie tylko ozdobą okna, ale i posłużyć nam jako serwetki na świąteczny stół. Innym pomysłem jest wykonanie ze śnieżynek girlandy, która będzie jeszcze ciekawszą ozdobą. Śnieżynki papierowe są niebywałą atrakcją dla dzieci, a ich wycinanie wcale nie jest skomplikowane. 

Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam
Więcej o:
Copyright © Agora SA