Filmy o świętym Mikołaju, które musisz zobaczyć!

Filmy o świętym Mikołaju to bardzo kolorowe, baśniowe produkcje. Oto kilka produkcji, które musisz zobaczyć razem z dzieciakami.

Filmy o świętym Mikołaju dla dzieci: najlepsze filmy o Mikołaju

Filmy o świętym Mikołaju dla dzieci to nie tylko źródło rozrywki, ale także wiedzy o tym jak wygląda życie świętego, który jest patronem dzieci i przez cały rok przygotowuje się na jeden dzień, w którym musi obdarować wszystkie grzeczne maluchy. Pomagają w łatwy i przyjemny sposób wyjaśnić wszystkie wątpliwości co do tego jak Mikołaj dostarcza prezenty i kto mu w tym pomaga. Oto produkcje o świętym Mikołaju, które musicie obejrzeć!

Filmy ze świętym Mikołajem w roli głównej śmieszą, bawią i wzruszają. Co znajduje się na naszej liście?Film o świętym Mikołaju: 8 wyjątkowych propozycji

 • Ekspres polarny (2004)

Film opowiada o chłopcu, który nie do końca wierzy w magię Świąt Bożego Narodzenia. Zmienić jego nastawienie mogą odwiedziny na biegunie północnym, w siedzibie świętego Mikołaja, gdzie udaje się pociągiem.

Materiały promocyjne filmu 'Ekspres polarny'Materiały promocyjne filmu "Ekspres polarny" 

 • Kronika świąteczna (2018)

W filmie poznajemy historię rodzeństwa, które postanawia uwiecznić podróż świętego Mikołaja po niebie. Niestety nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że dzieciaki powodują wypadek, który zagraża spełnieniu wielowiekowej tradycji... Czy uda im się uratować Boże Narodzenie? Pierwsza część hitu Netflixa spotkała się ze świetnym przyjęciem, dlatego druga odsłona filmu oczekuje na premierę już w grudniu 2020!

Kroniki świąteczneKroniki świąteczne mat. promocyjne, Netflix

 • Żona dla Mikołaja (2004)

Dotychczasowy święty Mikołaj przechodzi na emeryturę. Jego stanowisko ma objąć po nim syn. Jednak nie jest to takie proste. Aby zostać nowym Mikołajem musi on posiadać żonę, która będzie wspierała go w pełnieniu jego obowiązków. Młodemu adeptowi przedstawione zostają trzy kandydatki, jednak żadna z nich nie porusza serca mężczyzny. Tymczasem poznaje on Beth - samotną matkę, która już dawno przestała wierzyć w magię świąt...

 • Zawód: święty Mikołaj (2001)

Lucy Collins poszukuje świetnego aktora, który wcieli się w postać świętego Mikołaja w przygotowywanym przez nią programie. Przypadkiem poznaje Nicka, który idealnie pasuje do jej wymagań. Lucy nie wie, że Nick jest prawdziwym świętym Mikołajem, który właśnie poszukuje swojego następcy... W końcu Nick decyduje się mianować swoim zastępcą Lucy, która staje się pierwszym w historii Mikołajem-kobietą.

Filmy fantasy są dobrą propozycją na seans dla całej rodziny. Zdjęcie ilustracyjne, VGstockstudio/shutterstock.comFilmy fantasy. Najlepsze propozycje dla całej rodziny

Filmy świąteczne dla dzieci: top 3

Świąteczne filmy dla dzieci i dorosłych urzekają swoją atmosferą i klimatem. Dzięki nim szybko możemy poczuć magię świąt, nawet gdy na dworze szaro, zimno i pada deszcz. Które z nich warto, a nawet trzeba obejrzeć?

 • Kevin sam w domu; Kevin sam w Nowym Jorku

Jak przekonaliśmy się kilka lat temu święta bez tego filmu nie istnieją. Kiedy stacja zaplanowała program świąteczny pomijając tę pozycję, wywołała tym wielki odzew widzów i od tego czasu Kevin pojawia się już regularnie, choć większość z nas zna go scena po scenie. Nie zmienia to faktu, że oglądając po raz kolejny przygody 8-letniego łobuziaka, który w pojedynkę stawia czoła dwójce mało rozgarniętych rabusiów, nieustannie na twarzach dzieci widać uśmiech, a magia świąt unosi się w powietrzu.

'Kevin sam w domu' - kadr'Kevin sam w domu' - kadr reż. Chris Columbus, prod. 20th Century Fox

 • Grinch: świąt nie będzie

Grinch jest postacią, która doczekała się zarówno wielu wersji bajkowych, jak i filmowej. W filmie wykorzystano opowieść zawartą w książce Theodora Geisela, na podstawie której powstał scenariusz. Akcja toczy się w miasteczku Ktosiowo, w którym mieszkańcy szczególnie uwielbiają Święta Bożego Narodzenia. Jednak nie wszyscy... Grinch nienawidzi świątecznej atmosfery i postanawia pozbawić jej również mieszkańców Ktosiowa. W tym celu planuje wykraść z miasta wszystkie rzeczy, które kojarzą się ze świętami: choinki, prezenty. Czy uda mu się zrealizować ten plan?

 • Rudolf Czerwononosy Renifer

To propozycja filmu animowanego, który opowiada o najpopularniejszym reniferze świętego Mikołaja - Rudolfie. Ten gdy się urodził od razu zaczął się wyróżniać na tle innych za sprawą świecącego nosa. Inne renifery dokuczały mu z tego powodu, jednak to nie przeszkodziło mu dostać się do zaprzęgu świętego Mikołaja...

Równie ciekawe filmy świąteczne dla dzieci to:

 • Renifer Świętego Mikołaja (1989) reż. J. D. Hancock
 • Cud na 34 ulicy (1994) reż. L. Mayfield
 • Magiczne Święta (1985) reż. P. Borsos
 • Śnięty Mikołaj (1994) reż. J. Pasquin
 • Elf. Rozśpiewane Święta (2014) reż. M. Caballero & S. Walsh.
Zobacz wideo "Klaus" - świąteczny film Netflixa, czyli skąd wziął się Święty Mikołaj?
Więcej o: