Ludziki i zwierzątka z kasztanów to świetna zabawa dla dzieci na jesień - jak je zrobić?

Ludziki lub zwierzątka z kasztanów to świetna dekoracja pasująca do nieuchronnie zbliżającej się jesieni. Warto zwrócić uwagę na to, że skarby znalezione w czasie jesiennych spacerów mogą stać się też doskonałą okazją do wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy. Jak zrobić figurki z kasztanów?

Komu z nas kasztanowe ludziki nie kojarzą się z latami dzieciństwa? Wszelkie zbiory zdobyte podczas jesiennych spacerów, służyły do wyczarowania niezwykłych dekoracji, śmiesznych figurek czy ulubionych zwierzątek. Wykonane dekoracje - ustawione na biurku czy na parapecie, długo cieszyły oko, pozwalały zwalczyć nudę czy stanowiły dowód na naszych dziecięcych zdolności.

Zobacz wideo Jak zrobić domową piankolinę [Pracownia Bronka]

Kasztanowe ludziki, czyli miła pamiątka z dzieciństwa

Wystawione na przedszkolnej czy wczesnoszkolnej wystawie stanowią - po dziś dzień - o dumie rodziców, pomysłowości nauczycieli i kunszcie plastycznym dzieci. Jednym słowem jesienne figurki to dla każdego coś dobrego. Kasztanowe ludziki to także doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem orsx możliwość rozwijania jego umiejętności plastycznych.

Jak zrobić ludziki z kasztanów?

Zabierając się do zrobienia ludzików z kasztanów, warto zgromadzić kilka niezbędnych przedmiotów, które pozwolą na ich samodzielne wykonanie. Co zatem będzie potrzebne?

 • suche kasztany o różnej wielkości,
 • plastelina do sklejenia poszczególnych elementów lub klej na gorąco,
 • ewentualnie śrubokręt o niewielkiej średnicy do wykonania małych otworków w kasztanach,
 • wykałaczki lub zapałki,
 • łupiny kasztanów lub żołędzie,
 • korektor z aplikatorem,
 • samoprzylepne oczy,
 • druciki kreatywne w różnych kolorach,
 • nitka i igła.

Ludziki z kasztanów - sposób wykonania

Do zrobienia ludzików z kasztanów nie potrzebujemy szczególnej instrukcji - najlepszym doradcą będzie nasza wyobraźnia i kreatywność dzieci. Do wykonania figurek ludzików wystarczy kilka kasztanów w łupinach lub bez nich, które za pomocą korektora lub białego cienkiego pisaka wyposażymy w oczy, nos i wiele różnorodnych min, które na pewno będą odpowiednie na każdą okazję. Kasztany łączymy za pomocą wykałaczek lub zapałek. Pozostałe elementy - samoprzylepne oczy, druciki czy plastelina, to dodatki, które można użyć w dowolny sposób. 

Zwierzątka z kasztanów, czyli pomysł na jesiennych przyjaciół

Zwierzątka z kasztanów na pewno staną się miłymi, jesiennymi przyjaciółmi w naszym domu. Kasztanowe zwierzaki będą doskonałym rozwiązaniem także dla małych alergików. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wspólny spacer w poszukiwaniu jesiennych skarbów i kilku dekoracyjnych drobiazgów. Zatem do rzeczy. Jakie są pomysły na zwierzątka z kasztanów? 

 • Wąż z kasztanów - do wykonania tego gada będziemy potrzebowali ok. 15 kasztanów, które łączymy ze sobą za pomocą nitki. Aby móc to zrobić, wcześniej - za pomocą śrubokręta - wykonajmy w orzechach otworki. Na koniec przyklejmy samoprzylepne oczy i wąż gotowy.
 • Sowa z kasztanów - do przygotowanego kasztana przyklej "czapeczki" żołędzi. Następnie dodaj oczy wykonane z plasteliny. Później wytnij skrzydełka i dziób z filcu, które - za pomocą kleju na gorąco - doklej do kasztana. Gotowe.
 • Piesek z kasztanów - dziewięć kasztanów łączmy ze sobą za pomocą wykałaczek lub zapałek pozbawionych siarki - najpierw przednią część tułowia z tylną, do nich doczepiamy łapy, a na koniec głowę z uszami i nasz kasztanowy pupil gotowy.

Piesek z kasztanówPiesek z kasztanów pixabay.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.