Kubuś Puchatek. Książka z przygodami tego bohatera, podbije serce Twojego dziecka

Kubuś Puchatek, czyli książka o pluszowym misiu, przyjacielu małego Krzysia, stanie się lekturą, do której Twoje dziecko będzie chętnie wracać. Przedstaw swojej pociesze wyjątkowe pozycje, prosto z klasyki literatury dziecięcej.

Kubuś Puchatek to bohater, który towarzyszy dzieciom już od wielu lat. Mimo upływu czasu, sympatyczny Miś o Bardzo Małym Rozumku, wciąż z powodzeniem podbija serca pociech, bawiąc licznymi przygodami, które przeżywa wraz ze swoimi przyjaciółmi. Przedstaw swojemu dziecku Kubusia Puchatka i poczytaj mu książki z serii o tej postaci.

Książki dla dzieci pobudzają wyobraźnię. Zdjęcie ilustracyjne Książki dla dzieci - najciekawsze propozycje

Książki o Kubusiu Puchatku. Kto je stworzył i kim są ich bohaterowie?

Książki o Kubusiu Puchatku towarzyszą młodym czytelnikom już od lat. Twórcą postaci sympatycznego misia, a także autorem pierwszej powieści o jego przygodach, był brytyjski pisarz, A.A. Milne (właśc. Alan Alexander Milne). Autor przyszedł na świat 18 stycznia 1882 w Londynie. Zmarł 31 stycznia 1956 w Hartfield. Swą przygodę z pisaniem rozpoczął wraz z narodzinami syna w 1920 roku – to właśnie wtedy zaczął tworzyć wiersze, które wysyłał z frontu do żony. Wiersze szybko zyskały popularność. Zbiór, składający się z dwudziestu czterech wierszy, opublikowano pt. ''When We Were Young'', a ilustracje do niego wykonał malarz E.H. Shepard, który później ilustrował również inne książki o przygodach Kubusia Puchatka.

Inspiracją do stworzenia postaci Kubusia Puchatka był pluszowy miś, którego Milne podarował swojemu synowi z okazji pierwszych urodzin. W październiku 1926 roku w Londynie, wydana została pierwsza książka z przygodami słynnego bohatera – ''Kubuś Puchatek'' (''Winnie the Pooh''), dzięki której jej autor zyskał sławę na całym świecie. Druga część opowieści o przygodach pluszowego zwierzaka, zatytułowana ''Chatka Puchatka'' (''The House at Pooh Corner''), ukazała się dwa lata później, w 1928 roku.

Bohaterami historii o Kubusiu Puchatku, są zwierzaki-maskotki, przyjaciele małego Krzysia, zamieszkujący Stumilowy Las, w którym przeżywają wiele niezwykłych przygód. Obok tytułowego Kubusia Puchatka, w książkach Milne’a, pojawia się również:

  • Prosiaczek,
  • Królik,
  • osioł Kłapouchy,
  • Kangurzyca z Maleństwem,
  • Tygrys,
  • Sowa.

Książki dla 3-latka wzbogacają słownictwo dziecka. Zdjęcie ilustracyjne Książki dla 3-latka - najciekawsze propozycje

Przygody Kubusia Puchatka – książki, które bawią, uczą i rozwijają wyobraźnię

Książki o przygodach Kubusia Puchatka to opowieści, które podbijają serca dzieci na całym świecie. Historie ze świata uroczego misia i jego kompanów przekazują dzieciom wiele wartości i pokazują, jak ważna jest przyjaźń oraz miłość. Uczą też, że trzeba zawsze pomagać swoim bliskim. Książki o Kubusiu Puchatku są przepełnione pięknymi i mądrymi treściami, które trafiają do małych odbiorców.

Wśród książek o Kubusiu Puchatku można odnaleźć nie tylko oryginalne opowieści, napisane przez A. A. Milne'a, ale również dzieła jego kontynuatorów, oddające wyjątkowy klimat swoich pierwowzorów. Chcąc zapoznać najmłodszych z sympatycznymi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu, dobrze jednak rozpocząć od książek twórcy świata Kubusia Puchatka.

  • ''Kubuś Puchatek'' A. A. Milne

Pierwsza książka o Kubusiu Puchatku składa się z kilku epizodów. Ich akcja rozgrywa się oczywiście nie gdzie indziej, tylko w Stumilowym Lesie. Bohaterowie, których mały czytelnik ma okazję poznać podczas zagłębiania się w lekturę, są bardzo zróżnicowani. Każdy z nich ma też swoje wady, jak i zalety. Uczynny i zawsze służący przyjaciołom dobrą radą Kłapouchy lubi narzekać, Królik uwielbia rządzić, jednak jest też niezwykle zaradny, a mały Prosiaczek, choć wszystkiego się boi, darzy wszystkich przyjaciół wielką życzliwością.

Choć książka Milne'a, napisana została prawie sto lat temu, jest lekturą ponadczasową i bardzo uniwersalną. Przygody sympatycznego Kubusia Puchatka, który często wpada w kłopoty, wciąż bawią i zapewniają wiele rozrywki. Ponadto, opowieści ze Stumilowego Lasu zawsze mają szczęśliwe zakończenie.

  • ''Chatka Puchatka'' A. A. Milne

Druga część przygód Kubusia Puchatka, w której po raz pierwszy pojawiła się postać Tygrysa, została wydana w Polsce w 1938 roku, czyli 10 lat po premierze w Wielkiej Brytanii. Przygody łakomego misia, który zawsze chętnie służy pomocą i patrzy na świat z ogromnym optymizmem, zachwycają prowadzoną narracją i rozweselają doskonałymi dowcipami. Przygody uroczego niedźwiadka ilustruje Ernest Shepard.

  • ''Nowe przygody Kubusia Puchatka''

''Nowe przygody Kubusia Puchatka'' to oficjalna kontynuacja opowieści ze Stumilowego Lasu, napisana przez współczesnych pisarzy, zajmujących się literaturą dziecięcą. Książkę zdobią ilustracje, nawiązujące do stylu E.H. Sheparda. Przedstawione w książce historie, w których pojawiają się dobrze znani bohaterowie, dotyczą przyjaźni, są pełne ciepła i oczywiście rozweselają doskonałym humorem.  

  • ''Powrót do Stumilowego Lasu'' David Benedictus

Książka ''Powrót do Stumilowego Lasu'', napisana przez Davida Benedictusa, to kolejna pozycja, którą pokochają miłośnicy przygód Kubusia Puchatka. Lektura, nawiązująca narracyjnie do stylu Milne'a, pozwala dzieciom ponownie przenieść się do świata ulubionych bohaterów, do których tym razem dołącza całkiem nowe zwierzątko.

Zobacz wideo Jak zrobić żelowego gniotka?
Więcej o: