Star Wars - książki dla fanów legendarnego, międzygalaktycznego uniwersum

Książki Star Wars, pochodzące prosto ze świata wykreowanego przez George'a Lucasa, to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników międzygalaktycznych opowieści. Młodzi czytelnicy odnajdą w nich mnóstwo porywających przygód.

Gwiezdne Wojny to kultowa seria filmowa, która stała się prawdziwym fenomenem popkultury. Międzygalaktyczne historie, skupiające się na walce sił dobra ze złem, fascynują zarówno młodych, jak i nieco starszych miłośników klimatów science fiction. Młodzi fani filmowej serii Star Wars mogą jednak nie tylko spędzać czas z ulubionymi filmami, ale również wybierać z wciągających książek, w których pojawiają się dobrze im znani bohaterowie. Wśród książkowych propozycji, znajdują się pełne akcji lektury dla dzieci i młodzieży, przewodniki i atlasy po świecie Star Wars, publikacje dla najmłodszych, a nawet komiksy.      

Książki Gwiezdne Wojny – dla dzieci i młodzieży             

Książki Gwiezdne Wojny to ciekawa propozycja dla każdego miłośnika filmowej sagi, przedstawiającej kosmiczne starcia sił jasnej i ciemnej strony mocy. Pełne przygód i akcji opowieści, w których pojawiają się dobrze znani bohaterowie ulubionych filmów, są bez wątpienia udanym sposobem, by zachęcić do czytania nawet te dzieci, które unikają spędzania czasu z książką. Międzygalaktyczne historie, przedstawione w licznych powieściach Star Wars, napisanych z myślą o młodych miłośnikach sagi, pozwolą ponownie przeżywać pełne emocji chwile wraz z ulubionymi bohaterami. Książki ze świata Gwiezdnych Wojen opierają się przede wszystkim na wydarzeniach znanych z filmów, jednak wśród międzygalaktycznych opowieści można natrafić także na alternatywne, bardzo wciągające historie. Powieści dla dzieci i młodzieży ze świata Star Wars są pisane prostym językiem, dzięki czemu czytelnicy bez problemu radzą sobie z ich odbiorem.

W książkach Star Wars dzieci odnajdą przygody ulubionych bohaterów, takich jak Han Solo czy księżniczka Leia. Jedną z pozycji, która z pewnością podbije serca nastoletnich fanów Gwiezdnych Wojen, jest książka pt. ''Star Wars. Przebudzenie Mocy'', której autorem jest Michael Kogge. Napisana lekkim stylem, pełna akcji historia, przeniesie młodego czytelnika w wir wydarzeń znanych z filmu. Fani przygód Luke'a i Yody będą natomiast zachwyceni, sięgając po książkę ''Zatem Jedi zostać chcesz?'', autorstwa Adama Gidwitza. Lekka i przyjemna lektura, jest dodatkowo zdobiona ładnymi rysunkami.

Ilustrowane przewodniki po świecie Star Wars – w sam raz dla każdego fana serii

Międzygalaktyczny świat Star Wars jest bardzo rozbudowany, dlatego można czasem trochę się w nim pogubić. Na szczęście ratunkiem okazują się tematyczne encyklopedie, przewodniki i atlasy, które pomogą młodym fanom uzupełnić wiedzę o ukochanym uniwersum. Wśród albumów i ilustrowanych przewodników po kosmicznym świecie, znajdują się pozycje, idealne dla początkujących, jak i bardziej wtajemniczonych fanów Gwiezdnych Wojen. Książki tego typu pomagają zgłębić wiedzę o bohaterach, kosmicznych technologiach czy wydarzeniach z ulubionej sagi. Oprócz kolorowych zdjęć czy ilustracji, albumy i encyklopedie Star Wars są też często wzbogacane o rozmaite quizy, zadania i zabawy, które w szczególności przypadną do gustu najmłodszym.

Młodzież może natomiast sięgać po rozmaite ilustrowane słowniki o Gwiezdnych Wojnach, w których znajduje się wiele ciekawych opisów poszczególnych lokalizacji, stworów, postaci, technologii, planet czy księżyców. Na uwagę zasługują również przewodniki, przedstawiające niezwykłe bronie z kosmicznego świata czy pomagające poradzić sobie z chronologią wydarzeń, mających miejsce w uniwersum Star Wars.

Książki Gwiezdne Wojny dla najmłodszych

Najmłodsze dzieci, rozpoczynające swą wielką przygodę z fascynującym światem międzygalaktycznych Gwiezdnych Wojen, z całą pewnością będą zadowolone z książkowych propozycji, nawiązujących do słynnego uniwersum. Wśród książek idealnych dla maluchów znajdują się lekkie opowiadania, dzięki którym pociechy mogą przeżyć wiele kosmicznych przygód. Ich odbiór umilają kolorowe ilustracje. Małym fanom Star Wars wiele radości sprawią ponadto kolorowanki z międzygalaktycznej serii, ciekawe książki z łamigłówkami czy naklejkami.

Zobacz też: Książki dla dzieci o kosmosie. 7 ciekawych pozycji dla najmłodszych

Komiksowe opowieści ze świata Gwiezdnych Wojen                

Fani niezwykłego świata Gwiezdnych Wojen mogą także wybierać z pozycji komiksowych. Wśród opowieści graficznych znajduje się wiele interesujących tytułów – zarówno tych, które przypadną do gustu najmłodszym, jak również tych w sam raz dla nastolatków. Komiksy z galaktycznego świata to między innymi zeszyty z cyklu ''Star Wars film'', zabawne opowieści z serii ''Lego Star Wars'' czy zachwycająca rysunkami seria ''Star Wars Komiks'' – idealna dla młodzieży.

Zobacz wideo Co dzieci sądzą o pocztówce dźwiękowej?
Więcej o: