Lakier do paznokci dla dzieci: zmywalny wodą, odklejany. Malowanie paznokci dzieciom to dobry pomysł?

Lakier do paznokci dla dzieci to dobry pomysł? Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, malowanie paznokci jest jedną z czynności, która budzi ich zainteresowanie. Nie powinniśmy im jednak pozwalać używać produktów, po które my sami sięgamy.

Malowanie paznokci dzieciom

Ta czynność od lat wywołuje dyskusje wśród rodziców. Jedni uważają, że nie ma w tym nic złego,  inni uważają, że robienie z kilkulatki dorosłej kobiety, nie jest niczym dobrym. Są tacy, którzy mówią, że nie ma potrzeby dorabiania do tego żadnej ideologii, dla dzieci to zabawa jak wiele innych, jeszcze inni mówią, że byli przeciwni, ale w końcu się złamali, jeszcze inni są stanowczy i uważają, że na pewne rzeczy przyjdzie czas - a na malowanie paznokci dzieciom chodzącym do przedszkola czy szkoły podstawowej zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

Dzieci malowanie paznokci zazwyczaj uwielbiają, gdy widzą, że ich mama maluje paznokcie proszą, aby i im to zrobić. Okazjonalne maźnięcie "dorosłym" lakierem nie jest niczym złym, ale pamiętajmy, że jego składniki nie są odpowiednie dla najmłodszych. Jeśli chcemy wyposażyć nasze dziecko w lakier do paznokci, sięgnijmy po taki przeznaczony dla niego. Przebadany, który można łatwo usunąć.

Lakier do paznokci dla dzieci

Produkty dla dzieci najczęściej produkowane są na bazie wody. Są dostępne w różnych kolorach, wśród produktów dla najmłodszych znajdziemy też brokat do paznokci czy ozdobne naklejki. Do ich zmycia nie potrzebujemy zmywacza. Mogą być:

  • zmywalne wodą,
  • odklejane (peel off).

Lakiery dla dzieci nie zawierają szkodliwych składników, takich jak toluen, formaldehyd, DBP czy BPA. Łatwo usuniemy je nie tylko z dziecięcych paznokci, ale i z różnych przedmiotów - to ważne, gdy dziecko chce samo je sobie pomalować. Rodzice doskonale wiedzą, że lakier może znaleźć się nie tylko na paznokciach. Pamiętajmy, że nawet, gdy sięgajmy po produkt dla dzieci, nie zostawiajmy z nim naszej pociechy sam na sam. Pomysłów może być wiele, a nawet najbardziej przebadany produkt będzie zagrożeniem, gdy dziecko np. postanowi pomalować nim powieki.

Lakier do paznokci dla dzieci

Na rynku znajdziemy wiele produktów. Dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych (zarówno tych typowo dziecięcych, jak i dyskontach), jak i w internecie. Ich ceny także są zróżnicowane - od kilku do kilkudziesięciu złotych. Co znajdziemy w sklepach? Na przykład:

  • lakier Bo-Po - typu peel off,
  • lakier Snails - zmywalny wodą,
  • lakier Vipera TuTu - peel off,
  • lakier Nailmatic Kids - zmywalny wodą.

A jeśli nie lakier do paznokci dla dzieci? Najmłodsi - jeśli tylko będą chcieli - znajdą swój sposób na "manicure". Pomalują paznokcie flamastrami lub nakleją na nie tipsy z plasteliny. Chcemy czy nie, jeśli nasze dziecko będzie chciało ozdobić swoje paznokcie, tak się stanie.

Zobacz wideo Galaretki do kąpieli, które zachwycą każde dziecko
Więcej o:
Copyright © Agora SA