Praca plastyczne bazie. Pomysły na zabawy dla dzieci

Bazie, czyli popularne "kotki" na drzewach to sygnał, że wiosna jest tuż za rogiem. Sprawdź jak wykorzystać bazie do wspólnej zabawy z dzieckiem w domowym zaciszu, gdy okoliczności nie sprzyjają spacerom.

Bazie w wazonie praca plastyczna

Chyba każdy pamięta to zadanie z zajęć plastycznych w przedszkolu lub szkole. Dzieci prędzej sięgną po tablet lub kursor myszki niż po papier i kolorowe kredki. Tymczasem warto zrobić ukłon w stronę przeszłości i zapoznać dziecko z zajęciami, które sami pamiętamy z dzieciństwa. Wspólne rysowanie to doskonała okazja do wspomnień i rodzinnych opowieści, dzieci lubią poznawać szczegóły z dziecięcych lat rodzica. Czasami rodzice potrzebują też chwili wytchnienia, z pomocą przychodzi wtedy właśnie plastyka. Można poprosić dziecko o narysowanie bazi w wazonie, niech to będzie samodzielna praca plastyczna, talent i wyobraźnia dziecka mogą nas zaskoczyć. Podczas gdy dziecko w skupieniu będzie tworzyć swoje arcydzieło, dorośli zyskują pół godziny na kawę, czy ulubiony serial.

Bazie kotki - praca plastyczna na bazie materiału i wełny

Kredki i flamastry to nie wszystko, można pójść o krok dalej i zachęcić malucha do wyklejanek na papierze. Do wykonania takiej pracy plastycznej można użyć wszystkiego, co mamy pod ręką: wata kosmetyczna, skrawki materiału, niepotrzebne guzki czy materiały z odzysku. Już samo poszukiwanie materiałów będzie świetną rozrywką. Dziecko może wykonać obrazek na ten sam temat, tylko przy użyciu trójwymiarowych materiałów. Ponownie takie wspólne chwile nad kartką papieru mogą być doskonałą okazją do rozmowy na temat: Co to znaczy żyć w stylu Eco i jak zrobić coś z niczego. W świecie powszechnego konsumpcjonizmu to będzie doskonała lekcja szacunku do planety ziemi i nauka o wartości pieniądza. Dla młodszych dzieci pomocne będzie narysowanie szkicu bazi w wazonie, wtedy dziecko będzie je samodzielnie wyklejać materiałami. Starsze mogą zrobić same wszystko od podstaw. 

Bazie w wazonie. Sztuka przez duże S

Po wycinankach i zabawę w poszukiwanie materiałów czas na malowanie. Warto przed zleceniem dziecku takiego zadania podejść do tematu profesjonalnie i tym razem, zamiast kartki papieru kupić prawdziwy blejtram. Z powodzeniem można zakupić podobrazie przez internet, obecnie w sprzedaży dostępne są blejtramy pomalowane białym podkładem. Pierwszy namalowanym własnoręcznie obraz to będzie z pewnością wielkim wydarzeniem. Po skończonej pracy można powiesić obraz w pokoju dziecka, a później przekazywać z pokolenia na pokolenie. Tak właśnie tworzone są rodzinne kolekcje i pamiątki. Innym pomysłem na wiosenną pracę plastyczną jest np. bocian

Bazie w wazonie. Mini konkurs fotograficzny

BazieBazie _Alicja_, pixabay


Nawet podczas krótkiego spaceru można wykonać pamiątkowe fotografie przyrody, która właśnie teraz na naszych oczach budzi się do życia. Po powrocie do domu zdjęcia bazi czy pierwiosnków z pewnością poprawią humor. Dobrym pomysłem będzie konkurs na najciekawszą fotografię, zwycięzca może na przykład tego wieczoru zarządzać pilotem lub zdecydować jakie danie domownicy zjedzą przy wieczornej kolacji. W przypadku braku możliwości spacerowania konkurs można wykonać w domowym zaciszu wstawić bazie do wazonu i przyglądać się im bacznie w poszukiwaniu najlepszego ujęcia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.