Co można zrobić z plastikowych butelek? Idealny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem

Plastikowe butelki jednorazowego użytku nie muszą być jednorazowe. Większość plastikowych butelek nadaje się do recyklingu, istnieje również wiele wspaniałych sposobów ich ponownego wykorzystania do innych celów niż picie.

Butelki plastikowe

Żyjemy w świecie, w którym wiele przedmiotów codziennego użytku jest jednorazowych. Od sztućców po torby na zakupy, wyrzucamy wiele przedmiotów, które są szkodliwe dla środowiska. Skutecznym sposobem, aby tego nie robić, jest zakup artykułów wielokrotnego użytku lub recykling posiadanych przez nas artykułów jednorazowego użytku. Warto wiedzieć, co można zrobić z recyklingu. Z pozoru zwykłe i nikomu niepotrzebne opakowanie plastikowe wydaje się idealną rzeczą do wyrzucenia. Wcale nie musi tak być. Puste butelki plastikowe mogą przydać się do wielu rzeczy, o których byście nawet nie pomyśleli. Warto skorzystać z przerabiania plastikowych butelek z dziećmi, aby zrobić coś ciekawego w czasie wolnym

Zobacz wideo Modne gadżety do dekoracji domu - zrób je sam!

Co można zrobić z butelki plastikowej z dzieckiem?

Oto najciekawsze sposoby ponownego wykorzystania butelek plastikowych:

 1. Karmnik dla ptaków - potrzebujesz plastikowej butelki, sznurka, nożyczek, ołówka i oczywiście nasion dla ptaków.
 2. Pudełko na prezent - pudełko  z butelki plastikowej będzie idealne na mały prezent lub domowe przysmaki.
 3. Miska na przekąski - to genialny, aby wykorzystać go na przyjęciu. Małe miseczki z opakowania plastikowego wyglądają o wiele fajniej niż zwykła miska z białej porcelany.
 4. Karmnik dla zwierząt domowych - ten innowacyjny karmnik dla zwierząt domowych z butelki plastikowej będzie idealny dla twojego futrzanego przyjaciela.
 5. Ozdoby choinkowe - z opakowania plastikowego łatwo zrobić, domowy akcent do choinki na Boże Narodzenie.
 6. Uchwyt na przybory - plastikowe butelki świetnie nadają się do przechowywania prawie wszystkiego - ołówków, a nawet przyborów kuchennych. Znajdź miejsce do zawieszenia lub postawienia plastikowej butelki, aby trzymać przybory pod ręką.
 7. Opakowanie na balsam do ust - balsam do ust w plastikowej butelce to taki fajny pomysł. Całkiem prosty do wykonania i można go wypełnić wazeliną, olejem kokosowym lub zmieszać ze starą szminką, aby uzyskać kolorowy balsam.
 8. Brelok - z butelki plastikowej można zrobić piękne kwiatowe breloki. To świetny sposób na ponowne użycie starych butelek i idealny prezent.
 9. Deszczomierz - plastikowa butelka może służyć do nauki dla dzieci. Może służyć do pomiaru opadów.
 10. Miotła - po co kupować miotłę, skoro można ją zrobić za pomocą dwulitrowej butelki
 11. Wazon - plastikowy wazon z butelki na kwiaty można użyć wełny, farby lub filcu. Te wazony pobudzają kreatywność i stanowią idealny prezent.
 12. Filtr wody - czy wiesz, że możesz zrobić filtr do wody z prostej butelki z wodą? Może przydać się w sytuacjach awaryjnych lub na kempingu.
 13. Kręgle - ten pomysł wymaga 10 butelek, ale gra jest łatwa do zrobienia i można świetnie się przy tym bawić.
 14. Zabawka dla kota - jest to szybkie i łatwe do wykonania, dzięki czemu twój kot będzie zajęty przez cały dzień.Wytnij kilka otworów w plastikowej butelce, włóż przekąski i pozwól swojemu kotowi uderzać, aż wypadną.
 15. Konewka - wykonanie tego pomysłu zajmuje kilka minut i sprawia zaangażowanie dzieci w ogrodnictwo.
Więcej o:
Copyright © Agora SA