Jak zrobić tipi w domu. Twoje dziecko będzie zachwycone. Podpowiadamy

Jak zrobić tipi w domu? Jak zrobić namiot z krzeseł? Te pytania podczas epidemii koronawirusa i domowej samoizolacji pojawiają się w głowie wielu rodziców. Nic dziwnego, tipi to dla dziecka wspaniała rozrywka. Podpowiadamy, jak zrobić tipi w domu.

Jak zrobić tipi w domu? Zabawa dla dziecka w każdym wieku

Tipi w salonie? A może tipi w kuchni czy w przedpokoju? Wasze mieszkanie może w mgnieniu oka zamienić się w bajową wioskę Indian. Jak zrobić tipi w domu? To prostsze niż się wydaje. Mamy kilka rad dla wszystkich spragnionych wspaniałej i niezapomnianej zabawy.

Domowe tipi lub namiot z krzeseł to świetna zabawa dla dziecka w domu, która zajmie je na tyle, by rodzic mógł wysłać ważnego maila lub wypić ciepłą kawę. Jak zrobić tipi w domu? Śpieszymy z odpowiedzią. 

Jak zrobić tipi. Domowe sposoby

Choć w internecie sklepy oferują pełen przekrój wzorów, kolorów i rozmiarów tipi, to jednak zachęcamy, by zrobić je samemu w domu. Nie tylko domowy budżet na tym skorzysta, lecz także nasze dziecko. Wspólna budowa tipi rozbudzi w nim umiejętności analityczne, konstrukcyjne, oraz kreatywność. Dodatkowo wspólny projekt wzmocni rodzinne więzi (zobacz: Jak wychować kreatywne dziecko? Pozwól mu działać po swojemu!). 

Jak zrobić tipi. Domowy sposób nr 1

Aby zrobić domowe tipi, nie potrzebujemy wielu rzeczy. Trzeba mieć jednak elementy, które stworzą stelaż namiotu oraz materiał do pokrycia go. Proponujemy wykorzystać do tego stare pręty od suszarki sufitowej. Jeśli więc macie rozmontowaną suszarkę albo taką, w której pręty można wyjąć, koniecznie je wykorzystajcie. Trzy pręty związujemy u góry sznurkiem, a następnie przykrywamy całość dużym obrusem. Materiał można umocować metalowymi klipsami do papieru lub taśmą klejącą.

Jeśli nie mamy pod ręką starej suszarki do bielizny, pręty można zastąpić innymi przedmiotami, które można znaleźć w domu. Do zrobienia tipi nadadzą się także listewki, kije od szczotki lub mopa, podpórki do roślin pnących. Niezależnie od tego, co wybierzemy, zasada jest ta sama. Końce listewek związujemy i całość przykrywamy materiałem - obrusem, kocem, poszewką, prześcieradłem. 

Jak zrobić tipi. Domowy sposób nr 2

Jeśli nie mamy pod ręką żadnych przedmiotów, które mogą posłużyć nam do wykonania stelaża tipi, nic straconego. Proponujemy jeszcze inny sposób na wykonanie domowego tipi. We framugę drzwi wbijamy gwoździk lub haczyk. Do niego przyczepiamy sznurek przywiązany do środka np. poszewki czy obrusa (można połączyć też rogami kilka sztuk obrusów czy koców). Sznurkiem regulujemy wysokość naszego tipi. Pozostaje jedynie naciągnąć materiał i przymocować go do podłogi. Możemy to zrobić za pomocą taśmy klejącej albo też przyłożyć końce czymś ciężkim - np. książkami. 

Jak zrobić namiot w domu

Co jeśli nie tipi? Równie wiele radości może przynieść zabawa w namiocie. W zależności od zabawy może stać się on zamkiem, sekretną bazą czy miejscem na piknik. Jak zrobić namiot w domu? Sposobów jest wiele, a ogranicza nas właściwie jedynie nasza kreatywność. Stół przykryty kocami lub obrusami to sposób najprostszy i najbardziej znany. My zachęcamy też do wykonania namiotu w domu z wykorzystaniem... kanapy. To oparcia mocujemy koc, a następnie naciągamy go tak, by utworzył daszek. Można drugi koniec przymocować do stołu, krzesła czy zarzucić go na parapet. 

Jak zrobić namiot z krzeseł 

Warto też zaproponować dzieciom wykonanie namiotu z krzeseł. Ma on tę zaletę, że jest mobilny i można zrobić go w dowolnym kształcie. Przyda się taśma klejąca i duży materiał - np obrus czy prześmiardło,bo koc może być za ciężki. Krzesła ustawiamy plecami do siebie, do parcia mocujemy z wykorzystaniem taśmy klejącej materiał. Warto doczepić też np. starą firankę czy zasłonę. Namiot będzie miał dodatkowe ściany, a dodatkowo przez półprzezroczyste materiały dziecko będzie mogło obserwować, co się dzieje wokół. 

Co jeszcze robić z dzieckiem w domu? Zabawa w tipi lub namiocie to nie wszystko. Więcej dowiesz się z naszego tekstu: Zabawy dla dzieci w domu - co robić, gdy jesteśmy zamknięci w czterech ścianach?.

Więcej o:
Copyright © Agora SA