Wirtualny spacer po Centrum Nauki Kopernik, czyli jak pożytecznie spędzić wolne popołudnie w domu

Wirtualny spacer po Centrum Nauki Kopernik, czy innych muzeach online, to doskonały pomysł na pożyteczne zorganizowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, by znaleźć sie w jednym z wielu ciekawych obiektów kultury i poznać jego tajemnice.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to największa tego typu miejsce w Polsce. Jest to centrum nauki, które ma na celu szerzenie wiedzy, inspirowanie do jej zdobywania, zachęcanie do poszukiwania odpowiedzi na trapiące nas pytania. Centrum Nauki Kopernik to instytucja powołana do życia w 2005 roku, zlokalizowana w Warszawie. Dostępna dla zwiedzających jest od 2010 roku i od tego czasu nieustannie rozbudowuje i modyfikuje swoją ofertę, która skierowana jest do odwiedzających, ale także nauczycieli i naukowców. Za swoją działalność centrum zostało wielokrotnie docenione i wyróżnione mianem Popularyzatora Nauki nadawanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zawdzięcza to między innymi interaktywnym wystawom, które pozwalają zaangażować się zwiedzającym w przeprowadzanie różnego rodzaju eksperymentów i doświadczeń. Prócz stałych elementów Centrum Nauki Kopernik oferuje także możliwość obejrzenia niezwykle interesujących ekspozycji czasowych. 

Centrum Nauki Kopernik - wirtualny spacer

Wizytę w Centrum Nauki Kopernik można też odbyć online. Centrum stara się zaangażować swoich odwiedzających i zaciekawić ich nietypową formą zwiedzania. Dlatego najlepiej jest pojawić się w Centrum osobiście i udać się na zwiedzanie z animatorem. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie możemy pojawić się na miejscu w stolicy, by podziwiać wszystkie atrakcje Centrum. Wtedy warto skorzystać z możliwości, które daje nam dzisiejsza zaawansowana technologia i udać się na wirtualny spacer po Centrum Nauki Kopernik. Spacery takie prowadzą animatorzy, którzy pomagają zrozumieć zjawiska przyrody i zachęcają do powtórzenia przedstawianych doświadczeń w domu. W ten sposób można maksymalnie przyswoić i utrwalić zdobytą podczas wirtualnego spaceru wiedzę, co jest szczególnie ważne dla uczniów, którzy mogą ją wykorzystać w szkole. Linki do wirtualnych spacerów po Centrum Nauki Kopernik można odnaleźć na profilu facebookowym instytucji. 

Muzeum online dla dzieci

Dzieci niezbyt przepadają za odwiedzaniem instytucji typu muzea czy galerie sztuki. Maluchom szybko nudzi się chodzenie po rozległych obiektach i słuchanie monotonnego wykładu. Poza tym odległości również bywają przeszkodą do zapoznania się ze zbiorami niektórych instytucji. Dla przykładu wyprawa z Pomorza do Oświęcimia wymaga zaawansowanych logistycznie działań, zwłaszcza gdy w wycieczce ma uczestniczyć duża grupa dzieci. Dlatego coraz więcej instytucji kultury oferuje zwiedzanie online, wirtualne spacery i inne zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają zapoznać się z ofertą danej instytucji bez konieczności ruszania się z domu. Muzeum online dla dzieci można znaleźć za pośrednictwem portalu kultura dostępna, gdzie znajdziemy dostęp do wirtualnych spacerów po wielu interesujących muzeach, obiektach sakralnych czy nawet starówkach miast.

Zobacz wideo Co dzieci mówią o szcześciu? Zobaczcie

Wirtualny spacer dla dzieci

Wirtualny spacer dla dzieci to idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy nie możemy osobiście wybrać się z dzieckiem do muzeum. Z łatwością w domowym zaciszu obejrzymy najważniejsze eksponaty i zawsze mamy możliwość powrotu do konkretnych, interesujących nas informacji. Wirtualne odwiedzanie muzeów i innych instytucji kultury pozwala na obejrzenie obiektów w dogodnie wybranym czasie. W każdej chwili możemy przerwać oglądanie i powrócić do niego tak, aby dziecko mogło jak najwięcej dowiedzieć się z seansu. Jest to niezwykle ważne, gdyż dzieci zazwyczaj nie są w stanie maksymalnie wykorzystać informacji przekazywanych im ciągiem przez 2-3 godziny zwiedzania na miejscu w muzeum. Dlatego warto korzystać z szans edukacyjnych, które stwarza nam i naszym dzieciom zaawansowana technologia. 

Jak jeszcze można spedzić czas w domu bez nudy? Mamy tu 100 pomysłów na zabawę z dzieckiem w domu

Więcej o:
Copyright © Agora SA