Filmy dla dzieci Netflix. Co warto obejrzeć z dzieckiem?

Filmy dla dzieci z oferty Netflixa to okazja do świetnej zabawy bez wychodzenia z domu. Coś dla siebie znajdzie zarówno fan dinozaurów jak i kosmicznych przygód.

Netflix dla dzieci 

Netflix dla dzieci to ważna część oferty amerykańskiej wypożyczalni internetowej, która zadebiutowała na polskim rynku w 2016 roku. Jej historia jest jednak znacznie dłuższa, bo sięga 1997, kiedy to założono przedsiębiorstwo z siedzibą w Kalifornii. Od 2012 rozpoczęła działalność w ramach koprodukcji filmowej, rok później pojawiły się jej pierwsze własne produkcje. Od 2013 roku, czyli równolegle do pierwszych filmów dla dorosłych, Netflix zaczął produkować również filmy animowane. Obok nich znajdziemy również prwdziwe klasyki kina dla dzieci. Obecnie oferuje przede wszystkim:

Netflix dla dzieci w Polsce to analogiczna oferta skierowana do najmłodszych. Niekiedy mankamentem jest to, że niektóre tytuły występują wyłącznie z napisami. Zwykle jednak zarówno filmy, jak i seriale posiadają dubbing.

Netflix filmy animowane. Jak wyglądały początki?

Przygoda Netflixa z filmami animowanymi zaczęły się od serialu animowanego "Turbo Fast'', który kręcono w latach 2013-2016. Przygody ślimaka  Turbo, którego pragnieniem była szybkość zupełnie nienaturalna dla własnego gatunku. Oczywiście bohater filmu animowanego Netflixa uzyskał supermoce, wygrał wyścig, przeżywając później mocne innych przygód, które pokochały dzieciaki. W Polsce został wyemitowany przez stacje telewizyjne, ogółem zaś doczekał 102 odcinków podzielonych na trzy sezony. Później dobre wyniki osiągnęły seriale "Niech żyje król Julian'' (2014-2017) i "Przygody Kota w Butach'' (2015-2018).  

Seriale dla dzieci - Netflix

Które seriale z oferty Netflixa dla dzieci warto zobaczyć? Nasze propozycje to: 

 • "LEGO Bionicle: Droga do jedności"
 • "Tarzan i Jane"
 • "Jeźdźcy smoków: Na końcu świata"
 • "Krudowie - u zarania dziejów"
 • "Wakfu"
 • "Dom - Przygody Ocha i Tip"

Cześć z nich na pewno spodoba się też rodzicom, ale przed obejrzeniem z dzieckiem, warto zapoznać się z ich fabułą. Misja bohaterów filmu "Lego Bionicle'', która polega stałym zdobywaniu supermocy i zwalczaniu podstępnych sług zła przekona niektórych rodziców, ale inni zechcą znaleźć dla swoich pociech bardziej klasyczną bajkę. Takie kryteria spełni "Tarzan i Jane'', czyli inspiracja opowieścią o chłopcu z dżungli, który tym razem będzie miał u boku pomoc w postaci pięknej Jane. Oczywiście oboje napotkają na swojej drodze moc przygód. Dużą popularnością cieszy się również serial animowany ,"Krudowie - u zarania dziejów'', gdzie młody widz ma do czynienia z rodziną jaskiniowców, której perypetie rozgrywają się w bajecznym i prehistorycznym świecie - produkcja nieco przypominająca znanych z dawnych lat ,"Flinstonów''. 

Polecane filmy dla dzieci Netflix

Polecane filmy dla dzieci Netflix to również produkcje pełnometrażowe. Filmy, zarówno te wyprodukowane przez Netflix, jak też dawniejsze hity dla dzieci, to kolejny element oferty dla najmłodszych. Do najpopularniejszych należą:

 • "Pierwsza Gwiazdka"
 • "Młodzi Tytani"
 • "Pokemon: Zemsta Mewtwo"
 • "Kumple z Dżungli"
 • "Hotel Transylvania"
 • "Shrek Forever"

Topowe projekcje wyprodukowane przez Netflix sąsiadują z klasycznymi seriami, jak te pochodzące ze świata Pokemon lub jedna z cyklu opowieści o Shreku. Właśnie to zróżnicowanie jest wielkim atutem oferty tej platformy do oglądania filmów - można pokusić się o postawienie na seans z najbardziej gorącym hitem w roli głównej, ale również na coś starszego, co przywołuje miłe wspomnienia i można "zarazić  tym'' również dzieci. Zawsze należy jednak  sprawdzać, od jakiego wieku film jest dozwolony, niezależnie od tego, że jest animowany i kolorowy. 

Zobacz wideo Czego najchętniej słuchałyby dzieci?

Filmy Netflix familijne, czyli propozycja dla całej rodziny

Wspólne oglądanie to idealna opcja na wspólne spędzenie leniwego niedzielnego popołudnia. Co w ofercie familijnej ma Netflix? Można wybrać między innymi bardzo popularnym "Życie w cuglach: walentynki'', które z pewnością spodoba się wielbicielkom i wielbicielom koni, ale też nastolatkom, którzy odnajdą tutaj swoje problemy pomieszane z elementem pasjonującej przygody. Inna opcja to "Alex i ja'', czyli film o marzeniach młodej dziewczyny, aby zostać znaną piłkarką. Sprawa staje się realna wtedy, gdy zaczyna ją trenować jej wielka idolka, która... schodzi do niej z plakatu. Historię fantasy z miłością w tle spotkają zaś ci widzowie filmów familijnych, którzy wybiorą ,"Małą syrenkę''. "Sięgając wysoko'' to z kolei kolejny obraz opowiadający o wielkich marzeniach młodej gimnastyczki, która musi jednak porzucić karierę w elitarnej drużynie. Odnajduje się jednak po przeprowadzce do Australii, gdzie pomaga innej zawodniczce.

A jeśli nie film, to jak spędzić rodzinne popołudnie?

Więcej o: