Filmy o podróżach w czasie dla dzieci i młodzieży

Filmy o podróżach w czasie potrafią wciągnąć widza w zawikłaną fabułę. Wśród produkcji, dotyczących tematyki fascynujących wędrówek do innych czasów, znajdują się także propozycje, które zainteresują młodych ludzi.

Filmy o podróżach w czasie dla wszystkich odbiorców

Filmy o podróżach w czasie są jedną z kategorii, która pojawia się w produkcjach science fiction. Niezwykłe wędrówki po czasoprzestrzeni potrafią zafascynować, zwłaszcza młodszych widzów. Filmowe obrazy, dotyczące podróży w czasie, to także propozycje, które zainteresują dorosłych. Które z nich zasługują na uwagę?

Najlepsze filmy o podróżach w czasie dla młodzieży

Jednym z filmów, który przypadnie do gustu starszej starszej młodzieży, jest „Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj” z 2015 roku (reż. Dean Israelite). Głównym bohaterem tej opowieści jest David - nastolatek, który z pomocą przyjaciół tworzy maszynę, umożliwiającą podróże w czasie. Skonstruowany wehikuł okazuje się działać. Dzięki niemu, młodzi ludzie otrzymują szansę na zmianę swojego życia na lepsze. Zabawy z czasem mają jednak swoje konsekwencje.

Inne filmy z motywem podróży w czasie:

  • Trylogia „Powrót do przyszłości” (1985-1990), reż. Robert Zemeckis

Bez wątpienia, najbardziej znanym filmem o podróżach w czasie, jest seria „Powrót do przyszłości”. Historia nastoletniego Marty’ego McFly’a i twórcy wehikułu czasu, dr Emmetta Browna, to pełna humoru opowieść, w której bohaterowie poruszają się po czasoprzestrzeni za pomocą napędzanego plutonem samochodu. Podczas swoich podróży, Marty przenosi się z 1985 roku w lata pięćdziesiąte, a nawet na Dziki Zachód, aż do 1885 roku.

  • „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” (2012), reż. Wiktor Skrzynecki

Wśród filmów o podróżach w czasie dla dzieci i młodzieży można znaleźć również filmy z polskiej kinematografii. Taką właśnie opowieścią jest adaptacja bestsellerowej powieści science fiction autorstwa Rafała Kosika. Bohaterami tej historii jest trójka gimnazjalistów - młody wynalazca Felix, obdarzona paranormalnymi zdolnościami Nika oraz Net, którego pasją jest informatyka. Przebywający na wakacjach przyjaciele ruszają w niezwykłą podróż w czasie.

  • „Krucjata w dżinsach” (2006), reż. Ben Sombogaart

Kolejnym filmem dla młodzieży o podróżach w czasie, jest historia piętnastoletniego Dolfa. Kiedy z winy chłopaka jego drużyna przegrywa mecz, nastolatek postanawia naprawić sytuację. Udaje się do instytutu badawczego, gdzie znajduje się prototyp maszyny do podróży w czasie. Dolf chce cofnąć się do momentu, w którym zepsuł mecz. Machina przenosi go jednak aż do średniowiecza.

  • „Zaklęci w czasie” - (2009), reż. Robert Schwentke

Starsza młodzież da się również wciągnąć w romantyczną opowieśćfantasy, której bohaterem jest Henry - cierpiący na nietypową chorobę genetyczną. Jego przypadłość sprawia, że mężczyzna w niekontrolowany sposób przenosi się po czasoprzestrzeni. Podczas swoich podróży poznaje Clare, w której zakochuje się z wzajemnością. Przeszkodą w ich miłości staje się jednak przypadłość mężczyzny.

  • „Wędrówki w czasie” (1999), reż. Jim Kaufman

Filmem o podróżach w czasie, który może zainteresować całą rodzinę, jest opowieść o czternastoletniej Susan. Dziewczynka znajduje niezwykłą windę - prawdziwą machinę czasu. Z jej pomocą Susan cofa się z 1998 do 1881 roku, gdzie poznaje swoją rówieśniczkę, Victorię. Dziewczynka z przeszłości, podobnie jak Susan, zmaga się z problemami rodzinnymi. Nastolatki postanawiają sobie wzajemnie pomóc.

Filmy o podróżach w czasie - animacje

Fascynujący motyw podróży w czasie nie mógłby zostać pominięty w filmach animowanych - idealnych zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Pełne niezwykłych bohaterów animacje, zaskakują nietypowymi pomysłami i dają okazję do doskonałej zabawy. Które filmy animowane przeniosą odbiorców w fascynujące podróże w czasie?

  • „Rodzinka Robinsonów” (2007), reż. Stephen J. Anderson

Dwunastoletni Leon, mały geniusz, planuje stworzenie urządzenia, umożliwiającego poznanie utraconych wspomnień. Chłopiec jeszcze jako niemowlę trafił do sierocińca, a Skaner Pamięci ma pomóc mu zobaczyć mamę. Niestety, jego wynalazek zostaje skradziony. Nowy właściciel maszyny chce wykorzystać ją do realizacji swoich niecnych planów. Jedynym ratunkiem okazuje się podróż w przyszłość, w którą Leon wyrusza razem z Albertem Robinsonem. Pełna ciepła i humoru historia daje okazję do dobrej zabawy widzom w każdym wieku.

  • „Pan Peabody i Sherman” (2014), reż. Rob Minkoff

Niezwykłą propozycją na filmowy seans z animacją o podróżach w czasie jest opowieść o białym psie. Pan Peabody nie jest zwyczajnym zwierzakiem. Nosi okulary, jest nieco przemądrzały, został laureatem Nobla, a co najważniejsze... skonstruował wehikuł czasu! Co więcej, Peabody opiekuje się chłopcem Shermanem. Kiedy jednak Sherman wpada w konflikt z koleżanką z klasy, Penny, zaczynają się kłopoty. Peabody zaprasza dziewczynkę wraz z rodzicami na kolację, by załagodzić sytuację. Podczas tego spotkania Sherman i Penny uruchamiają machinę czasu, która zabiera ich w niezwykłą podróż.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA