Filmy o miłości nastolatków, które dadzą okazję do wielu wzruszeń

Filmy o miłości nastolatków to wzruszające opowieści, wśród których każda dorastająca dziewczyna odnajdzie coś w sam raz dla siebie. Romantyczne historie mają jednak nie tylko bawić, ale także uczyć młodych odbiorców, co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Filmy o miłości nastolatków dla młodych odbiorców

Filmy o miłości nastolatków, przeznaczone dla młodych, wkraczających w dorosłość ludzi, to obrazy często reprezentujące różne gatunki. Oprócz wzruszających melodramatów, nastolatki mogą również wybierać z zabawnych komedii, filmów muzycznych, a nawet historii w klimatach fantasy. Które z filmów o miłości spodobają się młodzieży?

Filmy dla nastolatków o miłości - dramaty

Filmy dla nastolatków o miłości to często historie, które potrafią wywołać łzy. Życie bywa przewrotne, dlatego nie można zapomnieć w nim o dramatach. Filmy młodzieżowe poruszają więc tematy chorób, tragicznych rozstań czy wypadków. Do najbardziej wzruszających obrazów o nastolatkach można zaliczyć tytuły, takie jak:

  • „Szkoła uczuć” (2002), reż. Adam Shankman
  • „Ostatnia piosenka” (2010), reż. Julie Anne Robinson
  • „Trzy metry nad niebem” (2010) i  „Tylko Ciebie chcę” (2012), reż. Fernando González Molina 
  • „Papierowe miasta” (2015), reż. Jake Schreier
  • „Zostań, jeśli kochasz” (2014), reż. R. J. Cutler
  • „Gwiazd naszych wina” (2014), reż. Josh Boone
  • „Ponad wszystko” (2017), reż. Stella Meghie
  • „W blasku nocy”(2018), reż. Scott Speer

Filmy romantyczne dla młodzieży - muzyczne

Filmy romantyczne dla młodzieży to również produkcje muzyczne. Do najsłynniejszych z nich należy seria „High School Musical” (2006-2008), opowiadająca o losach przyjaciół z liceum. Filmy o miłości dla młodzieży w muzycznym stylu to też „Footloose” z 1984 roku (reż. Herbert Ross), a także nieco bardziej współczesny remake roztańczonej opowieści „Footloose” z 2011 roku (reż. Craig Brewer). Na uwagę zasługuje ponadto „Beksa” z 1990 roku w reżyserii Johna Watersa z hipnotyzującym Johnnym Deppem w roli głównej.

Filmy romantyczne dla nastolatków - fantasy

Filmy romantyczne dla nastolatków bywają też niekiedy nieco bardziej odrealnione. Mimo tego, że nadal dotyczą wielu problemów związanych z dorastaniem, to wśród ich bohaterów znajdują się postacie nadprzyrodzone, takie jak wampiry, wilkołaki, a nawet zombie. Oprócz słynnej sagi „Zmierzch” (2008-2012), czyli romansu nastolatki z nieśmiertelnym krwiopijcą, warto także wyróżnić film „Intruz” z 2013 w reżyserii Andrewa Niccola, przedstawiający historię inwazji na Ziemię przez przybyszów z kosmosu, z romantycznym wątkiem w tle. Zabawną, nieco przerażającą, a zarazem wzruszającą opowieścią jest także „Wiecznie żywy” z 2013 roku w reżyserii Jonathana Levine’a. Oryginalny horror komediowy przedstawia nastoletniego R - chłopaka, który padł ofiarą tajemniczej epidemii i przemienił się w zombie. Jak się później okazuje, lekarstwem na chorobę jest miłość. Wśród fantastycznych opowieści z romantycznym wątkiem, nie można ponadto pominąć tytułów, takich jak: „Akwamaryna”, (2006) reż. Elizabeth Allen Rosenbaum  (opowieść o syrence, która zakochuje się w młodym chłopaku), „Bestia” (2011), reż. Daniel Barnz (współczesna wersja baśni o „Pięknej i Bestii”), a także „Każdego dnia” (2018), reż. Michael Sucsy (historia chłopaka, który każdego poranka budzi się w innym ciele i próbuje odnaleźć się na nowo ze swoją ukochaną).

Romantyczne filmy o nastolatkach - komedie 

Filmy romantyczne dla nastolatków w komediowym stylu bawią udanymi dialogami i przyciągają uwagę sympatycznymi bohaterami. Wśród obrazów tego rodzaju znajduje się wiele przezabawnych opowieści, które po prostu dają okazję do udanej zabawy. Do takich filmów należą chociażby współczesne wersje baśni o Kopciuszku, czyli „Historia Kopciuszka” (2004), reż. Mark Rosman, „Kopciuszek: Roztańczona historia” (2008), reż. Damon Santostefano, a także „Kopciuszek w świecie mody” (2015), reż. Sean Garrity.

Filmy młodzieżowe o miłości - lekkie opowieści

Filmy młodzieżowe o miłości to także lekkie i pełne przezabawnych sytuacji opowieści, takie jak „Zakochana złośnica” (1999), reż. Gil Junger, przedstawiająca historię dwóch sióstr - Bianki, popularnej szkolnej piękności i starszej Kat, przed którą drżą wszyscy chłopcy. Kłopoty zaczynają się w momencie, kiedy ojciec dziewczynek oświadcza Biance, że będzie mogła zacząć umawiać się z chłopakami, dopiero gdy Kat znajdzie sobie sympatię. Kolejnym filmem, który podbije serca nastolatek, jest „Do wszystkich chłopców, których kochałam” (2018), w reżyserii Susan Johnson. Bohaterką tego obrazu jest zamknięta w sobie, cicha Lara, która wolny czas spędza w głównej mierze w domu - z książką w ręku lub przed telewizorem. Dziewczyna miewała jednak w swoim życiu miłości, a każdą z nich kończyła napisaniem wiadomości. Oczywiście, listów wcale nie zamierzała wysyłać, jednak pewnego dnia ktoś zrobił to za nią.

Zobacz wideo
Więcej o: