Filmy o psach - najciekawsze opowieści o sympatycznych czworonogach

Filmy o psach to zazwyczaj pełne przygód opowieści, przedstawiające historie uwielbianych przez wszystkich czworonogów. Losy sympatycznych psiaków bawią i wzruszają, przyciągając przed ekrany nie tylko najmłodszych odbiorców.

Filmy o psach - komediowe. Które z nich rozbawią publiczność do łez?

Filmy o psach potrafią naprawdę rozbawić. Zarówno te małe, jak i nieco większe psiaki mają talent do wywoływania uśmiechu na twarzy widza oglądającego czworonogi w wielu śmiesznych sytuacjach. Komedie z psimi aktorami bawią odbiorców już od wielu lat. Które zabawne filmy z tymi domowymi zwierzętami w głównych rolach warto zobaczyć?

Film „Beethoven” miał swoją premierą w 1992 roku. Reżyserem przygód uroczego, choć nieco niesfornego bernardyna, był Brian Levant. Wielki, obśliniony czworonóg szybko podbił serca młodych widzów, a jego historia doczekała się kolejnych odsłon. Następną komediową propozycją, w której nie brakuje sympatycznych czworonogów, jest film z 2002 roku, pt. „Śnieżne psy” w reżyserii Briana Levanta. Jest to przezabawna opowieść o dentyście, Tedzie Brooksie (Cuba Gooding Jr.) z Florydy, który pewnego dnia dostaje wiadomość z Alaski. Jak się okazuje, mężczyzna staje się właścicielem psiego zaprzęgu, składającego się z ośmiu psów rasy Husky. Choć Ted początkowo nie jest przekonany do swoich nowych podopiecznych, to po pewnym czasie zaczyna darzyć ich sympatią. Musi on również opanować tajniki sztuki powożenia psim zaprzęgiem, gdyż czeka go udział w Wielkim Wyścigu, w którym zawalczy o prawa do swoich nowych kudłatych przyjaciół.      

Które komedie z psiakami warto też zobaczyć?

 • „Koszykarz Buddy”, reżyseria Charles Martin Smith (1997)
 • „Ultrapies”, reżyseria Frederik Du Chau (2007)
 • „Cziłała z Beverly Hills”, reżyseria Raja Gosnell (2008)
 • „Wyszczekani”, reżyseria Raja Gosnell (2018)

Najlepsze filmy o psach

Filmy o psach dają okazję do wielu wzruszeń. Wśród nich można odnaleźć piękne i bardzo emocjonalne klasyki, takie jak „Lessie wróć” w reżyseria Freda M. Wilcox z 1943 roku, jak i znacznie nowsze produkcje, które jeszcze niedawno miały premiery na ekranach kin, czyli na przykład „O psie, który wrócił do domu”, wyreżyserowany przez Charlesa Martina Smitha (2019).

Z nieco starszych produkcji na uwagę zasługuje historia dwóch psów i towarzyszącej im kotki. Trójkę sympatycznych bohaterów po raz pierwszy przedstawiono w filmie familijnym „Niezwykła podróż” w reżyserii Duwayne’a Dunhama z 1993 roku. Pozostawione na farmie zwierzaki ruszają w pełną przygód wyprawę, by odnaleźć swoich małych opiekunów. Niezwykłe zwierzęce trio powraca w filmie „Daleko od domu 2: Zagubieni w San Francisco”, w reżyserii Davida R. Ellisa (1996).

Bardzo wzruszającym, lecz pełnym niebezpiecznych przygód filmem o psach, jest również „Przygoda na Antarktydzie”, wyreżyserowana przez Franka Marshalla w 2006 roku. Film przedstawia losy psów, walczących o przetrwanie w trudnych warunkach. Historia dzielnych czworonogów zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami.

Które jeszcze filmy z psimi bohaterami szczególnie zasługują na uwagę?

 • „Biały Kieł”, reżyseria Randal Kleiser (1991)
 • „Mój przyjaciel, Skip”, reżyseria Jay Russell (2000)
 • „Bobby bohaterski psiak”, reżyseria John Henderson (2005)
 • „Przygody Rudego”, reżyseria Kriv Stenders (2011)
 • „Moje wakacje z Rudym”, reżyseria Kriv Stenders (2016)
 • „Był sobie pies”, reżyseria Lasse Hallström (2017)
 • „Był sobie pies II”, reżyseria Gail Mancuso (2019)
 • trylogia „Bella i Sebastian”
Zobacz wideo

Animowane filmy o psach

Pełni uroku psi bohaterowie często pojawiają się też w animacjach, które szybko zdobywają serca najmłodszych widzów. Wśród tego rodzaju produkcji znajdują się zarówno piękne filmy rysunkowe, jak i najnowsze obrazy, stworzone w technice 3D. Warto wiedzieć, które z nich z pewnością podbiją dziecięce serca.

Najwięcej psich bohaterów można odnaleźć w klasycznych animacjach. Urocza opowieść miłosna „Zakochany kundel” w reżyserii Hamiltona Luske’a z 1955 roku to jedna z bajek, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Mali odbiorcy na pewno chętnie obejrzą też drugą część tego filmu, czyli „Zakochany kundel II: Przygody Chapsa” z 2001 roku. Jedną z ciekawszych animacji o psach jest także opowieść o sprytnym psie Charliem, z 1989 roku - „Wszystkie psy idą do nieba”, wyreżyserowana przez Dona Blutha.

Z nowszych produkcji na uwagę małych odbiorców zasługuje bez wątpienia dzielny pies Piorun, czyli tytułowy bohater animacji w reżyserii Chrisa Williamsa i Byrona Howarda z 2008 roku. Film opowiada historię psiego aktora, który jest przekonany, że posiada niezwykłe moce, choć w rzeczywistości jest zwykłym psiakiem. Całe jego życie zmienia się, gdy przypadkowo trafia do Nowego Jorku.

Które animacje o psach również spodobają się najmłodszym?

 • „101 dalmatyńczyków”, reżyseria  Hamilton Luske (1961)
 • „Przygody psa Balto”, reżyseria Simon Wells (1995)
 • „Lis i Pies”, reżyseria Ted Berman (1981)
 • „Ozzy”, reżyseria Alberto Rodriguez (2016)
Więcej o: