Filmy komediowe dla dzieci i całej rodziny

Filmy komediowe to najlepszy sposób na poprawę humoru. Produkcje z całego świata często zaskakują, bawiąc widzów w każdym wieku. Wśród nich można odnaleźć propozycje w sam raz dla młodszych widzów.

Filmy komediowe - dla każdego widza

Nie ma zabawniejszych filmów od komedii - pełnych doskonałych gagów, prześmiesznych postaci i absurdalnych sytuacji, z których czasem trudno się wyplątać. Większość filmów komediowych, kierowanych nie tylko do dzieci, ale także całych rodzin, to przezabawne animacje. Oprócz nich nie brakuje też oczywiście filmów aktorskich - tych familijnych, jak i takich w szczególności skierowanych do młodego widza. Które zabawne komedie rozśmieszą do łez?

Filmy komediowe dla dzieci - fantasy

Filmy komediowe dla dzieci to w dużej mierze obrazy familijne. Na uwagę zasługują przede wszystkim komedie fantasy, które potrafią zainteresować osoby w różnym wieku. Wśród nich znajdują się zarówno te nowsze, jak i nieco starsze produkcje.

 • „Noc w muzeum”

„Night at the Museum” reżyseria Shawn Levy (2006)

A gdyby tak każdej nocy muzealne eksponaty nagle ożywały? Wydaje się to niemożliwe, jednak Larry Daley (Ben Stiller), nowo zatrudniony nocny stróż, szybko przekonuje się, że jego miejsce pracy jest naprawdę niezwykłe. Bohater przypadkowo uwalnia moce, dzięki którym dochodzi do nieprawdopodobnych rzeczy. Pełna przygód opowieść doczekała się dwóch kolejnych części „Noc w muzeum 2” (2009) i „Noc w muzeum: Tajemnica grobowca” (2014).

Jakie jeszcze filmy z fantastycznymi wątkami zasługują na uwagę najmłodszych?

 • „Niania” („Nanny McPhee”), reżyseria Kirk Jones (2005)
 • „Mały wampirek” („The Little Vampire”), reżyseria Uli Edel (2000)
 • „Matylda” („Matilda”), reżyseria Danny DeVito (1996)
 • „Czary-Mary” („Double, Double, Toil and Trouble”), reżyseria Stuart Margolin (1993)
 • „Tata duch” („Ghost Dad”), reżyseria Sidney Poitier (1990)

Filmy komediowe familijne. Najzabawniejsze propozycje dla rodziny

Filmy komediowe familijne bawią i łączą pokolenia. W tym gatunku można odnaleźć prawdziwe klasyki, które rozśmieszają do łez nawet starszych widzów. Warto też zapoznać się z nieco nowszymi produkcjami, idealnymi na weekendowy seans dla całej rodziny. Które zabawne filmy familijne trzeba obejrzeć?

 • „Mikołajek” („Le Petit Nicolas”), reżyseria Laurent Tirard (2009)

Przygody sympatycznego Mikołajka bawią ludzi od wielu lat. Postać stworzona przez René Goscinnego i Jean-Jacques Sempé’a została po raz pierwszy przedstawiona 29 marca 1959 we francuskim dzienniku „Sud-Ouest Dimanche”, w którym to opublikowana została historyjka pod tytułem „L’œuf de Pâques”. Opowieści o Mikołajku bawią do dziś, dlatego nic dziwnego, że książkowy bohater trafił również na wielki ekran.

Mikołajek to francuski chłopiec, mieszkający wraz z kochającymi rodzicami. Ma wielu kolegów i lubi swoje życie. Pewnego dnia chłopiec zaczyna podejrzewać, że będzie mieć braciszka. Ośmiolatek jest przerażony - boi się, że teraz rodzice porzucą go w lesie. Z pomocą kolegów zaczyna obmyślać plan, który pomoże mu pozbyć się młodszego brata. Dalsze losy filmowego Mikołajka można śledzić w kolejnej odsłonie przygód pomysłowego chłopca, pt. „Wakacje Mikołajka” z 2014 roku.

Filmy komediowe śmieszne - o zwierzakach

Filmy komediowe śmieszne to także opowieści o sympatycznych zwierzętach. Psy, małpki, konie, świnki, zebry, a nawet papugi - ci bohaterowie wiedzą, w jaki sposób zainteresować najmłodszych. Jakie filmy o zwierzętach warto pokazać najmłodszym?

 • „Zebra z klasą”

(„Racing Stripes”), reżyseria Frederik Du Chau (2005)

Mała zebra, Pasio, dorasta na farmie. Marzy o tym, by pewnego dnia zostać prawdziwym koniem wyścigowym. Choć jest wyśmiewana przez trenujące nieopodal wierzchowce, nie rezygnuje z realizacji swoich planów. Z pomocą kumpli z gospodarstwa, a także dwóch nieco zakręconych much, zaczyna wierzyć w swoje siły, a także to, że może urzeczywistnić sny.

Które zabawne filmy ze zwierzakami podbiją dziecięce serca?

 • „Beethoven”, reżyseria Brian Levant (1992)
 • „Małpi kłopot” („Monkey Trouble”), reżyseria Franco Amurri (1994)
 • „Babe - świnka z klasą” („Babe”), reżyseria Chris Noonan (1995)

Filmy komediowe rodzinne - animacje

Filmy komediowe rodzinne, które rozbawią i wciągną każdego, to bez wątpienia uwielbiane przez wszystkich animacje. Zwłaszcza wśród tych najnowszych produkcji można wymienić wiele tytułów, idealnych na rodzinny seans. Które animacje w komediowym stylu warto obejrzeć?

 • „Hotel Transylwania”

(„Hotel Transylvania”), reżyseria Genndy Tartakovsky (2012)

Nietrudno sobie wyobrazić, jak wiele zabawnych sytuacji może wyniknąć, gdy w hotelu pełnym potworów pojawi się nagle zwykły śmiertelnik. Hrabia Dracula, chcąc uchronić przedziwne stwory przed ciekawskimi ludźmi, prowadzi hotel, w którym każdy potwór może czuć się bezpiecznie. Gdy Hrabia wyprawia imprezę z okazji 118 urodzin swojej córki, nawet nie spodziewa się, że w jego hotelu pojawi się człowiek! Młodzieniec całkowicie odmienia dotychczasowe życie sympatycznych potworów.

Zabawna, animowana komedia dla całej rodziny szybko podbiła serca widzów i doczekała się kontynuacji: „Hotel Transylwania II” (2015) i „Hotel Transylwania III” („Hotel Transylvania III: Summer Vacation” (2018).

Które komedie animowane również wspaniale sprawdzą się na rodzinny seans filmowy?

 • „Potwory i spółka” („Monsters, Inc.”), reżyseria Pete Docter i David Silverman (2001)
 • „Iniemamocni” („The Incredibles”), reżyseria Brad Bird (2004)
 • „Jak ukraść Księżyc” („Despicable Me”), reżyseria Chris Renaud i Pierre Coffin (2010)
 • „Ralf Demolka” („Wreck-It Ralph”), reżyseria Rich Moore (2012)
 • „Krudowie” („The Croods”), reżyseria Chris Sanders i Kirk De Micco (2013)
 • „Sekretne życie zwierzaków domowych” („The Secret Life of Pets”), reżyseria Chris Renaud i Yarrow Cheney (2016)
 • „Dzieciak rządzi” („The Boss Baby”), reżyseria Tom McGrath (2017)
Zobacz wideo "Co w duszy gra". Za co chcesz zostać zapamiętany? Zwiastun nowego filmu Pixara z przesłaniem
Więcej o: