Filmy familijne, które podbiją serca widzów

Filmy familijne skupiają się przede wszystkim na świecie dzieci, jednak są skierowane do szerszego grona odbiorców. Ich tematyka dotyczy często życia rodzinnego i porusza ważne tematy.

Filmy familijne - dedykowane do wspólnego oglądania

W wolnej chwili miło jest spędzić czas w gronie najbliższych osób. Zastanawiając się nad wyborem filmu dla całej rodziny, idealnego na weekendowe popołudnie, warto wziąć pod uwagę uwielbiane przez wszystkich kino familijne - w sam raz dla odbiorców w każdym wieku. Wśród produkcji tego typu znajdują się zarówno filmy aktorskie, jak i przezabawne animacje.

Filmy rodzinne - zabawne i pouczające

Filmy rodzinne to doskonała odskocznia od codziennych obowiązków. Czasem warto usiąść w rodzinnym gronie przed telewizorem, by móc odprężyć się na uwielbianej przez wszystkich komedii. Które z nich na pewno zainteresują młodych odbiorców, a przy tym sprawią wiele frajdy starszym widzom?

  • „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”

„Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre”, reżyseria Alain Chabat (2002)

Dzielni Galowie, Asterix (Christian Clavier) i Obelix (Gérard Depardieu), wraz z druidem Panoramixem (Claude Rich) i wiernym psem Idefixem, ruszają do Egiptu. Mają pomóc budowniczemu Numernabisowi (Jamel Debbouze), który dostał zlecenie od samej Kleopatry (Monica Bellucci). Ma wznieść wspaniały pałac w ciągu trzech miesięcy - zadanie to wydaje się wręcz niemożliwe! Tylko z pomocą magicznego eliksiru misja może zakończyć się sukcesem.

  • „Pani Doubtfire”

„Mrs. Doubtfire”, reżyseria Chris Columbus (1993)

Bezrobotny aktor, Daniel Hillard (Robin Williams), dowiaduje się, że jego była żona, Miranda, poszukuje gosposi. Zdesperowany mężczyzna, który zgodnie z wyrokiem sądu może widywać swoje dzieci jedynie raz w tygodniu, postanawia wcielić się w nową rolę. Dzięki masce i przebraniu starszej pani, wygląda jak prawdziwa gosposia! Nawet jego dzieci nie są w stanie rozszyfrować prawdziwej tożsamości Euphegenii Doubtfire. Ojciec otrzymuje niezwykłą szansę, by być bliżej trójki swoich pociech. Przezabawna i wzruszająca komedia, w sam raz na weekendowy seans dla całej rodziny.

Fajne filmy familijne o zwierzętach

Fajne filmy familijne, zwłaszcza te dotyczące zwierząt, potrafią zainteresować młodych odbiorców. Historie opowiadające o losach psów, koni, ptaków, a nawet morskich stworzeń, uczą dzieci wrażliwości na krzywdy, jakich doświadczają. Obrazy te pokazują również, jak silna więź może łączyć człowieka ze zwierzęciem. Które filmy familijne tego rodzaju warto obejrzeć?

  •  „Beethoven”, reżyseria Brian Levant (1992)

Kiedy uroczy szczeniak trafia do rodziny Newtonów, wszyscy są nim oczarowani... no, prawie wszyscy. Pan Newton wyraża zgodę, by mały bernardyn został w domu tylko na kilka dni. Dzieci nie zgadzają się z taką decyzją i robią wszystko, by Beethoven został z nimi na stałe. Pies zostaje w rodzinie i wyrasta na wspaniałego towarzysza, a także obrońcę swoich właścicieli.

  • „Mój przyjaciel Delfin”

„Dolphin Tale”, reżyseria Charles Martin Smith (2011)

Wzruszająca opowieść o samicy delfina, która po wplątaniu się w sidła rybaków traci płetwę. Mądre stworzenie trafia do morskiego centrum rehabilitacji i otrzymuje imię Winter. Jej losem interesuje się chłopiec Sawyer. Nastolatek postanawia przekonać protetyka, by stworzył dla delfinicy sztuczną płetwę. Morski ssak otrzymuje szansą na nowe życie. „Mój przyjaciel Delfin” to film familijny oparty na faktach.

Najlepsze filmy familijne animowane

Najlepsze filmy familijne w wersji animowanej, choć głównie postrzega się je jako produkcje, kierowane raczej do młodszych odbiorców, często przyciągają również uwagę dorosłych. Wśród znanych i cenionych animacji znajdują się obrazy, które przypadną do gustu całej rodzinie. Jakie filmy animowane podbiją nie tylko dziecięce serca?

  •  „Coco”, reżyseria Lee Unkrich i Adrian Molina (2017)

Opowieść wprost nie z tego świata! Kiedy wszyscy szykują się do meksykańskiego Dnia Zmarłych (Día de Muertos), dwunastoletni Miguel szuka sposobu na to, by wziąć udział w konkursie talentów. Chłopiec marzy o tym, by zostać muzykiem. W jego rodzinie jednak, wszystko, co jest związane ze śpiewem i instrumentami, jest zakazane. W tajemnicy przed wszystkimi Miguel zabiera swoją gitarę, chcąc zapisać się na wymarzony konkurs. Zostaje jednak nakryty i traci instrument. Nie daje jednak za wygraną. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że jego przodek również był muzykiem. Chłopiec wykrada jego gitarę i tym samym trafia do Krainy Zmarłych. Poznaje w niej swoich zmarłych przodków, którzy chcą pomóc mu wrócić do domu. Odkrywa również pewien sekret, dotyczący jego rodziny. Oscarowa animacja wzrusza i bawi.

Zobacz wideo
  • „Krudowie”, reżyseria Chris Sanders i  Kirk De Micco (2013)

Pewna prehistoryczna rodzina żyje w ukryciu, w obawie przed niebezpieczeństwami, które czają się na każdym kroku. Pieczę nad ukochanymi sprawuje Grug - nieco gruboskórny i niezbyt bystry mężczyzna, posiadający jednak olbrzymie serce. Każdego dnia dba o to, by jego rodzinie nic się nie stało. Nie wie jednak, że wkrótce przyjdzie im opuścić jaskinię w poszukiwaniach nowej bezpiecznej przystani. Na szczęście z pomocą przychodzi im Guy, młody chłopak z głową pełną pomysłów. Podczas przygód Gruga, jego ciekawej świata córki Eep, a także reszty krudowej familii, nikt nie będzie się nudzić.

Filmy dla całej rodziny w klimatach fantasy

Filmy dla całej rodziny to nie tylko komedie. Wśród tytułów, przy których wszyscy będą się doskonale bawić, można również odnaleźć pełne przygód obrazy fantasy. Magiczne opowieści o krainach nie z tego świata, niezwykłych istotach i odważnych bohaterach rozwijają wyobraźnię najmłodszych, a także zapewniają wyśmienitą porcję rozrywki starszym widzom.

  • „Alicja w krainie czarów”

Alice in Wonderland”, reżyseria Tim Burton (2010)

Kto nie zna historii Alicji (Mia Wasikowska), która podążając za Białym Królikiem, wpadła prosto do jego nory? Tym razem, dziewiętnastoletnia już dziewczyna, powraca do świata, w którym znalazła się niegdyś jeszcze jako mała dziewczyna. Mieszkańcy baśniowej krainy znów potrzebują pomocy Alicji. Czy młoda kobieta odnajdzie w sobie odwagę i obali okrutne rządy Królowej Kier (Helena Bonham-Carter)? Z pomocą Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp), Białej Królowej (Anne Hathaway) i reszty przyjaciół z baśniowego świata wszystko musi się udać.

Więcej o:
Copyright © Agora SA