Filmy dla dzieci Netflix - co warto obejrzeć?

Filmy dla dzieci Netflix - co obejrzeć? Na jakie tytuły zwrócić uwagę? Okazuje się, że wiele pozycji jest wartych uwagi, a platforma zapewnia doskonałą rozrywkę nie tylko dorosłym widzom, ale i nieco młodszym odbiorcom. Filmy dla dzieci Netflix - co jest warte uwagi?

Filmy dla dzieci Netflix to imponująca baza tytułów, z których ucieszą się zarówno maluszki, jak i starszaki. Na platformie można znaleźć zarówno kultowe, jak i całkiem świeże animacje oraz filmy niemal każdego gatunku: od komedii, przez film przygodowy, po filmy grozy, oczywiście przeznaczone dla młodego widza. Netflix - jakie filmy warto zobaczyć? Pomysłów mamy wiele.

Najbardziej popularne filmy dla dzieci Netflix

Jak wygląda Netflix filmy ranking? Na kilka dni przed świętami najpopularniejszymi tytułami są ekranizacje świąteczne, takie jak „Klaus”, „Elf”, „Ekspres polarny” czy „Kronika świąteczna”.

„Klaus”

reżyseria Sergio Pablos (2019)

gatunek: animacja

„Klaus”, grudniowa nowość Netfllixa, to film współtwórcy „Jak ukraść księżyc”, Sergia Pablosa. Jej gwiazdą jest samolubny młody listonosz, który trafia do skandynawskiej miejscowości. Nawiązanie przyjaźni z samotnikiem-zabawkarzem staje się początkiem historii Świętego Mikołaja.

„Ekspres polarny”

„The Polar Express” reżyseria: Robert Zemeckis (2004)

gatunek: animacja, familijny, fantasy, przygodowy

Chłopiec, który nie czuje magii świąt Bożego Narodzenia i zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja, zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby świętego Mikołaja. Podczas podróży poznaje trójkę przyjaciół, z którymi przeżywa wiele niezwykłych przygód. Czy odzyska wiarę w Mikołaja?

„Kronika świąteczna”

„The Christmas Chronicles” reżyseria: Clay Kaytis (2018)

gatunek: familijny, komedia, przygodowy

Kate i Teddy przypadkowo rozbiją sanie świętego Mikołaja. To oczywiste, że tym samym zagrożona jest Gwiazdka. Czy dzieciom i Mikołajowi uda się naprawić szkody i uratować Boże Narodzenie? Warto poznać Mikołaja w owej odsłonie i dowiedzieć się, czy ta historia ma happy end.

Filmy dla dzieci Netflix – co warto obejrzeć?

Netflix filmy, które są przeznaczone dla najmłodszych widzów, można znaleźć w stosownej zakładce. Warto zwracać uwagę nie tylko na gatunek, ale i sugerowany minimalny wiek widza. Na jakie filmy dla dzieci Netflix warto zwrócić uwagę?

„Mój przyjaciel Hachiko”

„Hachi: A Dog's Tale” reżyseria Lasse Hallström 2009

Gatunek: dramat

Profesor Parker Wilson poszukuje domu dla bezdomnego psa. Wkrótce między nim a zwierzęciem rodzi się niezwykła więź. Film jest piękną i wzruszającą opowieścią o oddaniu, lojalności i tęsknocie. Warto docenić subtelnie zdjęcia, urokliwą muzykę, a także wdzięk czworonożnego bohatera.

„Jak zostać kotem”

"Nine Lives" reżyseria Barry Sonnenfeld (2016)

Gatunek: familijny, komedia

Zarozumiały biznesmen, uwięziony w ciele domowego kota, stara się z niego wydostać. Dobrze znana gra w nieoczekiwaną zamianę miejscami to okazja do dobrej zabawy dla widza w każdym wieku. Film to dużo humoru i rozrywki. Ten tytuł to świetny pomysł na familijny seans w domu.

„Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń”

„Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events” reżyseria Brad Silberling (2004)

gatunek: familijny, przygodowy

"Lemony Snicket: Seria Niefortunnych Zdarzeń" to ekranizacja pierwszych trzech tomów bestsellerowej powieściowego cyklu Daniela Handlera. Po śmierci rodziców trójka rodzeństwa dostaje się pod opiekę hrabiego Olafa - aktora teatralnego i ich kuzyna, planującego ukraść otrzymaną w spadku przez dzieci fortunę. Jak potoczą się ich losy?

„Piotruś Pan”

"Peter Pan" reżyseria P.J. Hogan (2003)

gatunek: familijny, fantasy, przygodowy

Piotruś Pan zabiera Wendy Darling do Nibylandii, by opowiadała bajki. W baśniowej krainie na życie chłopca czyha Kapitan Hak. Na dzieci czeka wiele przygód. Wszyscy doskonale znają przygody Piotrusia Pana i to w różnych adaptacjach: z książek, desek teatru czy innych ekranizacji. Tym razem reżyser przeniósł na ekran powieść J. M. Barriego, której pierwsze wydanie ukazało się w 1904 roku. Oznacza to, że w tej wersji "Piotruś Pan" jest dość wierny oryginałowi. To film z prawdziwego zdarzenia, na którym równie dobrze będą się bawić i dzieci, i rodzice.

„Goonies”

„The Goonies” reżyseria Richard Donner (1985)

gatunek: familijny, komedia, przygodowy

Zestawienie „Filmy dla dzieci Netflix” zamyka The Goonies. Mikey wraz z bratem i przyjaciółmi znajdują na strychu ojca mapę z 1632 roku, która pokazuje drogę do ukrytego skarbu legendarnego pirata. Szlak prowadzi do nieczynnej restauracji, gdzie przebywa poszukiwany przez policję gang Fratellich. Dzieciaki znajdują w restauracji wejście do tunelu mające prowadzić do Jednookiego Willy'ego i jego skarbu. Przed nimi pasjonująca przygoda. Ten film familijny jest idealną pozycją na seans rodzinny.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.