Śmieszne filmy: kilka komediowych propozycji

Śmieszne filmy są doskonałą, lekką i niewymagającą rozrywką. Bawią - i to często do łez. Dzięki temu wprawiają w dobry humor, pozwalają się zdystansować, przeganiają chandrę. Można by je wydawać na receptę, jako terapię śmiechem. Jakie śmieszne filmy warto włączyć, by poprawić sobie nastrój?

Śmieszne filmy – każdy ma swoje ulubione, do których lubi wracać. Warto jednak do swojej autorskiej listy dopisywać kolejne, by w wolnej chwili móc po nie sięgać. Takie komediowe koło ratunkowe przydaje się w wielu sytuacjach.

Śmieszne filmy: co obejrzeć?

„Green Book”

reżyseria Peter Farrelly (2018)

Zestawienie „Śmieszne filmy” otwiera prawdziwy hit. Tony, drobny cwaniaczek zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer. Razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Z pozoru różni ich wszystko, z czasem jednak przekonują się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż staje się początkiem przyjaźni. Reżyser, specjalista od niegrzecznych komedii, stworzył film lekki, ale również uroczy i mądry.

„W Krzywym Zwierciadle: Strzelając Śmiechem”

reżyseria Gene Quintano (1993)

Samuel L. Jackson i Emilio Esteves wcielają się w role policjantów, którzy wspólnymi siłami próbują zapobiec nielegalnej produkcji ciasteczek kokainowych. Film nawiązuje do takich hitów jak „Milczenie Owiec”, „Nagi Instynkt”, „Szklana Pułapka” czy „Zabójcza Broń”. „Strzelając śmiechem” to nie tylko film z gatunku śmieszne komedie. To kultowa, doskonała parodia. Trzeba ją koniecznie zobaczyć.

„W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”

„Christmas Vacation” reżyseria Jeremiah S. Chechik (1989)

Ta świąteczna komedia, zdaniem wielu rodzin, jest tak zabawna, że bije na głowę wszystkie bożonarodzeniowe klasyki. Coś w tym jest, ponieważ obserwowanie, jak Clark Griswold, walcząc z pechem, organizuje rodzinne Boże Narodzenie sprawia, że ze śmiechu można dostać czkawki. Ten film jest po prostu genialny.

„Poznaj mojego tatę”

"Meet the Parents" reżyseria: Jay Roach (2000)

Greg postanawia oświadczyć się Pam. Najpierw musi zdobyć uznanie jej despotycznego ojca, Jacka. Sukcesu tej brawurowej komedii upatrywać nie tylko w scenariuszu, ale i znakomitej obsadzie aktorskiej. "Poznaj mojego tatę" to lekka, zabawna komedia.

„Inna kobieta”

„The Other Woman” reżyseria Nick Cassavetes (2014)

Carly odkrywa, że jej wymarzony mężczyzna ma żonę. Kobiety w pokręconych okolicznościach kobiety poznają się i zaprzyjaźniają. Wkrótce dowiadują się o jeszcze jednej kochance. Wówczas dziewczyny łączą siły, by dać nauczkę niewiernemu. Im więcej dowiadują się na temat Marka, tym lepiej się bawią, a on wpada w coraz większe tarapaty. „The Other Woman” to nie tylko znakomita, ale i bardzo śmieszna komedia o miłości, pragnieniach, przyjaźni, kobiecej solidarności i przeznaczeniu.

Trylogia „Kac Vegas”(2009 – 2013)

Seria Kac Vegas to zdecydowanie bardzo dobre komedie! Pierwsza część to szalony film z kategorii komedii dla dorosłych. Opowiada o czwórce przyjaciół, którzy wybierają się do Las Vegas na wieczór kawalerski. Zamierzają dobrze się bawić w myśl zasady „co wydarzy się w Vegas, zostaje w Vegas”. Okazuje się jednak, że nad ranem niczego nie pamiętają, a i zgubili pana młodego. Panowie rozpoczynają śledztwo, podczas którego dowiadują się, co się wydarzyło w trakcie ich nocnej eskapady. Kolejne części serii są równie udane, dlatego i one zasługują na miejsce w naszym rankingu śmiesznych filmów. Uwaga! Wszystkie części to zjawiskowo śmieszne filmy, ale wyłącznie dla widzów dorosłych.

„Chłopaki nie płaczą”

reżyseria Olaf Lubaszenko (2000)

„Chłopaki nie płaczą” to kultowa polska komedia, w której gra wielu doskonałych aktorów, a cytaty z filmów towarzyszą nam na co dzień. Pokręcona fabuła, doskonałe dialogi i niesztampowy humor sprawiają, że ten film za każdym razem bawi tak samo.

"Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta

„A Bad Moms Christmas” reżyseria Scott Moore i Jon Lucas (2017)

Tę komedię, będącą kontynuacją filmu „Złe mamuśki” z 2016 roku, docenią również starsi, dorośli widzowie. Film opisuje dalsze perypetie trzech zwariowanych mamusiek: Amy Mitchell, Carli Dunkler i Kiki, które muszą uporać się ze świątecznymi wizytami własnych matek.

"Robin Hood: Faceci w rajtuzach"

„Robin Hood: Men in Tights” reżyseria Mel Brooks (1993)

Listę „Śmieszne filmy” zamyka klasyk - Historia Robin Hooda na wesoło. Robin Hood ucieka z więzienia w Jeruzalem i wraca do Anglii. Zastaje kraj uciskany przez okrutnego księcia Jana i szeryfa Rottigham. Robin wraz ze swoim czarnoskórym przyjacielem Apsikiem oraz kampanią z lasu Sherwood postanawia walczyć z niesprawiedliwością. Przy okazji zakochuje się w pięknej lady Marion, ale to przecież wiadomo. Produkcja jest parodią filmu "Robin Hood: Książę Złodziei" z 1991 roku. Takie komedie to bardzo śmieszne filmy dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Zobacz wideo
Więcej o: