Filmy na Sylwestra: lista wyjątkowych tytułów na wyjątkową noc

Filmy na Sylwestra - co wybrać? Nic przypadkowego! Wyjątkowa noc wymaga wyjątkowego tytułu. Sylwester przed telewizorem nie oznacza, że jesteśmy skazani na filmy, które emitują różne stacje telewizyjne. Filmy sylwestrowe, a także filmy noworoczne, możemy wybierać sami. Możliwości jest wiele. Wystarczy ustalić repertuar i się dobrze rozejrzeć. Filmy na Sylwestra - co obejrzeć?

Filmy na Sylwestra powinny być wyjątkowe: nawiązywać do Sylwestra, przykuwać uwagę, podnosić ciśnienie i poziom adrenaliny, wywoływać salwy śmiechu. Dzięki temu w miłej atmosferze, w energetyzujących filmowych okolicznościach i szampańskim nastroju będzie można dotrwać do północy.

Filmy na Sylwestra: lista wyjątkowych tytułów

"Mamma Mia!"

reżyseria Phyllida Lloyd (2008)

gatunek: musical, komedia romantyczna

Zestawienie "Filmy na Sylwestra" otwiera brytyjsko-amerykański film z 2008 roku w reżyserii Phyllidy Lloyd, będący ekranizacją musicalu pod tym samym tytułem. Inspiracją i główną treścią scenicznego pierwowzoru filmu były piosenki zespołu ABBA. Akcja toczy się na urokliwej wyspie u wybrzeży Grecji. Główna bohaterka, Sophie, pragnie zaprosić na swój ślub ojca, którego nigdy nie poznała. Na podstawie pamiętnika matki wyłania trzech potencjalnych kandydatów. Będzie się działo!

"Kac Vegas"

"The Hangover" reżyseria Todd Phillips (2009)

gatunek: komedia

Czterech przyjaciół spędza wieczór kawalerski w Las Vegas. Kiedy budzą się następnego dnia w luksusowym apartamencie w stolicy hazardu okazuje się, że zgubili pana młodego. Sprawę utrudnia fakt, że nikt niczego nie pamięta. Popaprani nieudacznicy i absolutna wolność oraz hasło "Wszystko, co wydarzy się w Vegas, zostaje w Vegas" gwarantują mega rozrywkę.

"Sylwester w Nowym Jorku"

"New Year’s Eve" reżyseria Garry Marshall (2011)

gatunek: komedia romantyczna

"New Year’s Eve" to amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Garry’ego Marshalla, która jest kontynuację filmu „Walentynki” z 2010 roku. Fabuła filmu przedstawia historię kilku par oraz ludzi samotnych, których ścieżki krzyżują się w ostatni dzień roku w Nowym Jorku. Tytuł filmu wiele zdradza. Jest Sylwester. Miejscem akcji jest Nowy Jork. Na scenie obserwujemy kilkunastu bohaterów, których losy splatają się w ten wyjątkowy wieczór. Dużo się dzieje, jest ciekawie.

"Dziennik Bridget Jones"

"Bridget Jones's Diary" reżyseria Sharon Maguire (2001)

gatunek: komedia romantyczna

Ten film to ekranizacja powieści Helen Fielding. 32-letnia Bridget Jones zaczyna prowadzić intymny dziennik, który ma jej pomóc odmienić życie. Ponieważ uważa je za pasmo porażek, pociesza się nadużywaniem alkoholu, paleniem papierosów oraz jedzeniem. A sprawy sercowe? Choć Bridget zamierza zadawać się tylko z porządnymi mężczyznami, zaczyna romans ze swoim szefem, niepoprawnym kobieciarzem. Matka Bridget próbuje zeswatać ją z nudnym prawnikiem Markiem Darcy, który okazuje się całkiem interesujący. Bridget nie wie, którego z nich wybrać. Brytyjski hit doczekał się dwóch kontynuacji: „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” i „Bridget Jones 3”. Obydwie części serii są równie fantastyczne.

 "Kopciuszek"

"Cinderella" reżyseria Kenneth Branagh (2015)

Gatunek: familijny, fantasy, romans

Tę historię zna każdy: po śmierci ojca zła macocha Kopciuszka zamienia dziewczynę w służącą. Jej los odmieni dopiero Dobra Wróżka. Ta odsłona "Kopciuszka" jest niesamowicie urokliwa. Na dodatek nie ma w niej nudy. Ta wersja jest idealną propozycją filmu na Sylwestra, którego spędzacie razem z dziećmi.

"Lejdis"

reżyseria Tomasz Konecki (2008)

gatunek: komedia

Lista filmów na Sylwestra bez "Lejdis" byłaby po prostu niekompletna. Łucja, Korba, Monia i Gośka przyjaźnią się od ćwierć wieku. Choć losy każdej z nich potoczyły się inaczej, wciąż się spotykają i są blisko. Poznajemy je podczas imprezy sylwestrowej, zorganizowanej tradycyjnie w sierpniu. Cztery przyjaciółki składają postanowienia. Czy zostaną zrealizowane?

"Zupełnie jak miłość"

"A Lot Like Love" reżyseria Nigel Cole (2005)

gatunek: dramat, komedia romantyczna

Listę "Filmy na Sylwestra" zamyka zabawna komedia romantyczna twórcy "Dziewczyn z kalendarza". Opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy otrzymują szansę na prawdziwe uczucie. Czy zrobią cokolwiek, by z niej skorzystać? Oliver poznaje Emily podczas lotu samolotem z Los Angeles do Nowego Jorku. Przez kolejnych siedem lat ich drogi wielokrotnie się krzyżują, a znajomość przeradza się w przyjaźń. Dopiero gdy oboje zatęsknią za prawdziwym uczuciem odkryją, że między nimi jest coś… zupełnie jak miłość.

Żaden film nie przypadł ci do gustu? Zobacz listę 100 najlepszych komedii wszech czasów

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA