Komedie dla dzieci - które chętnie oglądamy razem z nimi?

Komedie dla dzieci to coś, co nie tak łatwo stworzyć. Wśród całej masy istniejących filmów są jednak hity ponadczasowe, które bawią do łez całą rodzinę. Zobaczcie, co warto włączyć w jesienne i zimowe wieczory!

"Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku"

Niesamowite przygody Kevina bawią i śmieszą do łez niezależnie od tego, ile razy się je oglądało. Większość z nas ma już ten film w małym palcu, ale dla zapominalskich szybkie przypomnienie. "Kevin sam w domu": rodzina McCallisterów, przygotowując się do świątecznego wyjazdu do Francji, zostawia ośmioletniego Kevina w domu - samego! Chłopiec musi sam spędzić święta, w trakcie których na jego dom napada dwóch włamywaczy. Zaś w części "Kevin sam w Nowym Jorku" chłopiec przypadkowo trafia do Nowego Jorku, gdzie natyka się na tych złodziei, którzy chcieli okraść jego dom.

"Mikołajek"

"Mikołajek"to film twórcy takich hitów jak: "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" czy "Zakochany Molier". Trudno zatem dziwić się, że został tak dobrze przyjęty przez publiczność w każdym wieku. Mikołajka nie da się nie lubić - ten rozbrykany chłopiec, który ma wielu przyjaciół od razu staje nam się bliski. Prowadzi szczęśliwe życie małego rozrabiaki do czasu, gdy dowiaduje się, że jego mama jest w ciąży i spodziewa się synka. Przerażony historiami kolegów o tym, jak porzuca się pierwsze dziecko, gdy na świat przychodzi drugie, postanawia pozbyć się braciszka. Jak skończy się ta historia?

"Shrek"

Bohaterem filmu "Shrek" jest niezbyt urodziwy zielonoskóry ogr. Shrek nie jest duszą towarzystwa, więc gdy pewnego dnia zwala mu się na głowę mnóstwo istot, wyrzuconych z kraju przez złego Lorda Farquaada, nie może znieść ich obecności. Rusza do Farquaada z prośbą o wpuszczenie bezdomnych stworzeń, a ten obiecuje ich przyjąć, jeśli Shrek sprowadzi mu księżniczkę Fionę. Zielonoskóry potwór rusza w pełną przygód podróż po piękną królewnę i nawet przez myśl mu nie przejdzie, jak skończy się ta wyprawa. "Shrek" był tak pozytywnie przyjęty przez publiczność, że powstały kolejne części tego megahitu. Nie ma co się rozpisywać, film jest tak genialny, że trzeba go po prostu obejrzeć. Polecamy.

"Dzieciak rządzi"

W tym filmie główną rolę odgrywają...niemowlaki. Do domu siedmioletniego Tima trafia pewnego dnia młodszy braciszek, noszący garnitur i teczkę, niczym biznesmen. Chłopiec uświadamia sobie, że pojawienie się dziwnego braciszka stanowi zagrożenie dla jego pozycji w rodzinnym domu i postanawia coś z tym zrobić. Tymczasem okazuje się, dzidziuś-bobas przybył na ziemię, bo ma do wykonania ważną misję. Animacja, która wywoła uśmiech na twarzy każdego członka rodziny.

"Paddington" i "Paddington 2"

Miś Paddington skradł serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Mały niedźwiadek w czerwonym kapeluszu, znaleziony na jednej z londyńskich stacji kolejowych, zostaje przygarnięty przez państwa Brown. Szybko staje się ulubieńcem rodziny, a szczególnie jej najmłodszych członków - Jonathana i jego siostry. Jednak od tego czasu życie tej spokojnej rodziny bardzo się zmienia - Paddington sprawi, że będzie ono pełne szalonych przygód. W drugiej części sympatyczny miś trafia omyłkowo za kratki. Spotyka tam zepsutych przestępców, których postanawia sprowadzić na dobrą drogę. Rewelacyjne kino komediowe - zabawne, mądre i urocze.

"Epoka lodowcowa"

Przezabawna komedia o czasach, gdy zwierzęta rządziły światem, podczas gdy ludzie dopiero stawiali pierwsze kroki na dwóch nogach. Pierwsza część stała się takim hitem, że do tej pory powstało już pięć części. Główni bohaterowie - wiewiórka Scrat, mamut Manfred (zwany również Mańkiem), leniwiec Sid, tygrys szablozęby Diego i ich szalone przygody bawią do łez. Świetne dialogi, wartka akcja, doskonale dopracowane postaci sprawiają, że film można oglądać całą rodziną. I to nie tylko jeden raz.

"W głowie się nie mieści"

Może nie rozbawi was do łez, ale na pewno wiele nauczy.  W filmie "W głowie się nie mieści" poznajemy Railey - dziewczynkę, która po przeprowadzce do San Francisco próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. I jak to bywa w takim momencie życia, gdzie oprócz nowego domu jest nowa szkoła i nowi  ludzie, miotają nią różne emocje: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Choć Radość robi wszystko, by utrzymać Railey w dobrym humorze, nie jest jej wcale tak łatwo...

To także może cię zainteresować:

Więcej o: