Filmy animowane dla dzieci - najlepsze produkcje 2018 roku

Filmy animowane dla dzieci to coś, co uwielbiają oglądać i dorośli. W tym roku swoją premierę miało wiele fajnych produkcji. Co m.in. oglądaliśmy w 2018 roku?

"Iniemamocni 2"

Pierwsza część tego filmu rysunkowego dla dzieci pojawiła się w 2004 roku i osiągnęła taki sukces, że producenci zdecydowali się pokazać dalsze losy rodziny Iniemamocnych. Tym razem Helen (znana również jako Elastyna) robi karierę zawodową, łapiąc przestępców, a jej mąż Bob zajmuje się wychowywaniem dzieci. Jednak w obliczu pojawiającego się zagrożenia cała rodzina jednoczy siły i wspólnie ruszają do walki. Jak skończy się ta historia? Obejrzyjcie!

"Fernando"

Główny bohater filmu animowanego dla dzieci o tytule "Fernando" opowiada o losach młodego byczka, który ma walczyć na arenie. Problem w tym, że zwierzak nie ma w sobie ani grama agresji, jest bardzo spokojny i totalnie nie ma ochoty na żadne walki. Postanawia uciec i ląduje na pewnej farmie, a tam za sprawą kilku mężczyzn znów trafia do akademii szkoleniowej. Czy podejmie walki na arenie? A jeśli tak, to z jakim skutkiem? Polecamy to zabawne i lekkie kino, które jednocześnie w przystępny sposób ukazuje poważne tematy. Film z morałem dla dzieci i dla dorosłych.

"Hotel Transylwania 3"

Dwie poprzednie części filmu o losach Hotelu Transylwania stały się hitem wśród dzieci, a bohaterowie bajki ulubionymi postaciami maluchów na całym świecie. Zrozumiałe, że z niecierpliwością czekaliśmy na trzecią część przygód Paka Draka, który tym razem wybierze się na ekskluzywne wakacje potwornym statkiem. Czy luksusowe żeglowanie będzie tak wspaniałe, jak się na początku wydawało, czy też stanie się wakacyjnym koszmarem? Przekonajcie się sami oglądając „Hotelu Transylwania 3”.

"Luis i Obcy"

Zastanawiacie się, gdzie można poznać najlepszych przyjaciół? W filmie twórców takich hitów, jak "Renifer Niko ratuje Święta", czy nagrodzonej Oscarem animacji "Równowaga", dowiadujemy się, że nic nie dorówna przyjaźni z kosmitami. Film opowiada historię 12-letniego chłopca, który znajduje rozbity statek UFO, a w nim trójkę sympatycznych ufoludków. Ukrywa to przed wszystkimi - szczególnie przed swoim ojcem, szukającym od dawna śladów kosmitów - próbuje im pomóc w powrocie na rodzinną planetę. Czy uda mu się odesłać gości tam, skąd przybyli?

"Wyspa psów"

"Wyspa psów" to historia 12-letniego chłopca - Atariego, który z pomocą pięciu psów próbuje odnaleźć swojego zaginionego psa. Wiedzie do tego droga pełna niebezpieczeństw, ale czego nie robi się dla ukochanego zwierzaka. Fabuła filmu dzieje się w Japonii, a jego twórcą jest Wes Anderson, odpowiedzialny również za "Grand Budapest Hotel". Jak się zakończy ta historia? Obejrzyjcie sami.

Wyspa psów, reż. Wes Anderson - Zwiastun [1] 2018

"Mała Stopa"

"Mała stopa" to film animowany dla dzieci, który z pewnością warto zobaczyć. Opowiada historię o Wielkiej Stopie, z zupełnie innej strony. Mały i niezwykle sympatyczny Yeti napotyka ślady człowieka i przekonuje mieszkańców swojej wioski, że poza ich strefą życia jest jeszcze wiele ciekawych rzeczy. Czy yeti nawiąże relacje z prawdziwym człowiekiem? Czy uda im się zaprzyjaźnić? Film polecamy nie tylko młodym widzom, ale również ich rodzicom.

"Uprowadzona księżniczka"

Główni bohaterowie - Remik i Miłka są w sobie zakochani. I wcale im nie przeszkadza, że pochodzą z dwóch różnych światów - ona jest księżniczką, a on biednym wędrowcem. Ich szczęście burzy jednak zły czarownik, który by zyskać nieśmiertelność porywa ukochaną Remika. Dzielny chłopak wraz z grupą przyjaciół - zwierzaków rusza jej na ratunek. Jak się domyślacie, czeka go droga pełna przygód. Jak Remik sobie z nimi poradzi?

"Jak zostać czarodziejem?"

Bohaterem filmu jest Terry, nieśmiały chłopiec o złotym sercu. Buja w obłokach i marzy o wielkich przygodach. Gdy pewnego dnia odkrywa przejście do innego wymiaru, otwiera się przed nim zupełnie inna, szalona rzeczywistość z mnóstwem różnych, niesamowitych stworzeń. Spotka tam m.in. tresowane smoki, złośliwe trolle, zakręconą księżniczkę i czarnoksiężnika o wielkiej mocy, który rzuci czar na całą krainę. Ktoś będzie musiał uratować królestwo. Tego zadania podejmie się młodziutki Terry, choć nie będzie to proste..."Jak zostać czarodziejem" to opowieść pełna magii o tym, że klucz do szczęścia zawsze leży w naszych rękach.

"Biały Kieł"

Animowana ekranizacja ponadczasowej książki Jacka Londona, przetłumaczonej na 89 języków. Mądra i wzruszająca historia o niezwykle sympatycznym szczeniaku, będącym w połowie dzikim wilkiem, a w połowie psem. Pewnego dnia Biały Kieł się gubi. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia i zabiera go do swojej wioski, gdzie czworonóg szybko staje się członkiem wspólnoty. Niestety, pewnego dnia wpada w ręce ludzi, którzy widzą w nim łatwy i szybki zarobek. Zobaczcie, jakie przygody czekają Białego Kła. Film, którego zdecydowanie nie wolno przegapić.

"Książę Czaruś"

Dawno temu zła królowa rzuciła urok na małego księcia Czarusia. Zaklęcie sprawiło, że każda niewiasta, którą Czaruś spotka na swojej drodze, zakochuje się w nim po uszy. Jednak ojciec chłopca ma już dość sercowego zamieszania, jakie wywołuje syn i stawia przed nim ultimatum: jeśli chce zachować prawo do tronu, musi znaleźć miłość życia i wreszcie się ustatkować. Czy uda mu się znaleźć tą jedyną?

To także może cię zainteresować:

Więcej o: