Warto czytać dzieciom! Książeczki z serii Krok po kroku na pewno im się spodobają

Kartonowe książeczki można godzinami przeglądać, a przede wszystkim - wsłuchiwać się w głos rodzica, czytającego rytmiczny tekst. Co znajdziemy w nowych częściach serii Krok po kroku?

Nie od dziś wiadomo, że warto czytać dzieciom - to same zalety. Zwiększa się zasób słów, wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach, dziecko uczy się i rozwija. Do tego zwiększa się więź między maluchem, a jego bliskimi. Nie musicie od razu sięgać po opasłe tomiska, doskonale sprawdzą się także kilkunastostronicowe książeczki.

Nakładem Wydawnictwa Wilga ukazały się właśnie kolejne tomy uwielbianej przez maluchów serii Krok po kroku. Dzięki niewielkim rozmiarom, książeczki doskonale zmieszczą się w dziecięcych rączkach, a kartonowe strony łatwo będzie przekładać.

Tekstu nie ma wiele, dzięki rytmowi szybko zagości w naszych głowach. Dzięki temu możemy czytać dziecku na wiele sposobów, nie skupiając się na samym tekście, a na jego wymowie. A może wspólnie wymyślicie kolejne wersy?

Krok po kroku to także kolorowe ilustracje Agnieszki Matz, z bohaterami, którzy pojawiają się w różnych tomach - możemy, wspólnie z dzieckiem, śledzić ich poczynania.

Czy wasz dzień jest podobny do tego opisanego w książeczce?Czy wasz dzień jest podobny do tego opisanego w książeczce? fot. Shutterstock

Każda z książeczek skupia się na czym innym:

  • "Krok po kroku. Mówi się" - pełno tu wyrazów dźwiękonaśladowczych, uwielbianych przez maluchy. Znajdziecie w niej nie tylko odpowiedź na pytanie "jak robią myszki?"
  • "Krok po kroku. Koci łapci" to zbiór popularnych rymowanek, które możemy wykorzystywać do zabaw paluszkowych (jak np. "Idzie rak"), czy do różnych pokazywanek, dzięki którym dziecko nauczy się wskazywać główkę czy brzuszek
  • "Krok po kroku. Hop! Do kąpieli" - to opowieść o... kąpieli. Może pomóc przekonać do mycia tych, którzy za tym nie przepadają
  • "Krok po kroku. Mój dzień dobry" - pokazuje, jak wygląda dzień dwójki rodzeństwa, to także pokazanie, że inne dzieci także chodzą do przedszkola i dobrze się tam bawią

Cena sugerowana każdej z książeczek to 14,99 zł

Nakładem Wydawnictwa Wilga ukazały się niedawno także książki dla trochę starszych dzieci. "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik superdziewczyny" spodoba się uczennicom, ale nie tylko. Oprócz typowego kalendarza, znajdziemy tam krótkie notki biograficzne różnych inspirujących kobiet, Anne Frank, Simony Kossak, Fridy Kahlo, J.K. Rowling, Martyny Wojciechowskiej czy  Beyoncé.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik superdziewczynyEmi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik superdziewczyny materiały prasowe

W szkolniku znajdują się także:

  • PLANNER na dwanaście miesięcy
  • MÓJ TYDZIEŃ – na szczegółowe terminy: klasówek czy spotkań z przyjaciółkami
  • ODRABIANKI czyli karty do planowania prac domowych i kontroli nad postępem prac
  • PAMIĘTNIK na czas roku szkolnego, wakacji, ferii…
  • MARUDNIK do zapisywania nastroju
  • SŁOIK SZCZĘŚCIA do odznaczenia wyjątkowych dni... i wiele innych!

Szkolnik Superdziewczyny został przygotowany, aby wspierać dziewczynki w samodzielnym planowaniu czasu w szkole i w domu.

Czas staje się coraz bardziej luksusową wartością. Tempo naszego życia ciągle rośnie i doświadczają tego także nasze dzieci. Dorośli mają do dyspozycji wiele aplikacji czy tradycyjnych planerów, dzięki którym zarządzają czasem. Dzieci mają do dyspozycji raczej tradycyjne kalendarze. "Szkolnik Superdziewczyny" to unikalna publikacja, której celem jest wspieranie dziewczyn w planowaniu czasu. Ma wiele unikalnych funkcji i świetnie łączy zabawę z rozwojem osobistym a wszystko inspirowane przygodami Tajnego Klubu Superdziewczyn. Liczę, że fanki serii będą miały wielką frajdę!

- mówi o "Szkolniku Superdziewczyny" autorka, Agnieszka Mielech.

Kolejna nowość od Wydawnictwa Wilga to "Zabawne życie zwierząt domowych" to coś dla wszystkich, którzy uwielbiają się śmiać. Znajdziecie w niej wiele informacji i wiele żartów.

Zabawne życie zwierząt domowych - dla fanów zwierzaków, ale nie tylkoZabawne życie zwierząt domowych - dla fanów zwierzaków, ale nie tylko fot. nn-k

O czym myśli jamnik patrząc na dłuuuuuugą kiełbaskę? Czy koty boją się ogórków? Ile lat żyją chomiki? Czy da się trzymać kucyka w wannie? Odpowiedzi na te i wiele innych dziwnych i mniej dziwnych pytań znajdziesz właśnie w tej książce. "Zabawne życie zwierząt domowych" to jednak nie tylko dowcipne opowieści, ale i nauka empatii. Wewnątrz także prawdziwa gratka, czarno-białe ilustracje autorstwa wielokrotnego laureata konkursów graficznych Roba Jonesa.

"Zabawne życie zwierząt domowych" to jedyna w swoim rodzaju "encyklopedia", która spodoba się miłośnikom zwierząt (ale nie tylko im).

To także może cię zainteresować:

Jak długo powinno spać dziecko?

Więcej o: