Wilk to zawsze "ten zły"? Ta książka pokazuje jego nowe oblicze

Geoffroy de Pennart po raz kolejny pokazuje, że przyklejanie etykiet bywa krzywdzące.

Co wam przychodzi do głowy, gdy słyszycie, że głównym bohaterem książki będzie wilk? Że na pewno kogoś skrzywdzi? Nie możemy się spodziewać po nim niczego dobrego? Inni bohaterowie powinni na niego uważać?

Wilk zazwyczaj bywa czarnym charakterem i nie trzeba długich charakterystyk, aby czytelnicy wiedzieli, jaki jest. Wystarczy zestawić wilka z królikiem i od razu wiadomo, że ten pierwszy będzie tym złym, a drugi - ofiarą. Jednak czasem bohaterowie nas zaskakują i - jak mówił w rozmowie z eDziecko.pl Geoffroy de Pennart - to tylko uczyni opowieść ciekawszą!

"Wilk sentymentalny" to najnowsza książka Geoffroy de Pennart wydana po polsku. Wilk Lucjan opuszcza rodzinny dom i rozpoczyna własne, dorosłe życie. Od swoich bliskich dostaje mnóstwo rad i podarunków, wśród nich jest lista z kąskami, po które warto sięgnąć. Jak się okazuje, spis stworzony przez ojca wcale nie jest taki idealny...

To tylko z pozoru "historia o złym wilku". Tak naprawdę może być początkiem długich dyskusji o tym, co dla nas ważne. O tym, co wynosimy z domu, jak małe rzeczy mogą mieć na nas wielki wpływ. Często wydaje nam się, że druga osoba nas nie słucha, a później okazuje się, że zapamiętała każde nasze słowo. Od wilka Lucjana naprawdę można się wiele nauczyć - i nie chodzi tu o to, kogo zjeść na obiad. Może się okazać, że ci źli będą dobrymi, a ci, którzy powinni być dobrzy okażą się czarnym charakterami.

'Wilk sentymentalny', Geoffroy de Pennart, Wydawnictwo Muchomor'Wilk sentymentalny', Geoffroy de Pennart, Wydawnictwo Muchomor fot. nn-k

Książkę czyta się błyskawicznie, tekstu nie ma tu dużo, większą część strony zajmuje ilustracja. Układ jest przejrzysty, a litery duże, "Sentymentalny wilk" może być jedną z pierwszych książek, które dziecko czyta samodzielnie.

Moje dzieci mają swój sposób na "Sentymentalnego wilka" - książkę traktują jak taką obrazkową, w której nie ma żadnego tekstu. Dzięki temu słyszałam już wiele historii o Lucjanie i o tym, co wydarzyło się po tym, jak opuścił rodzinny dom. Wydaje mi się, że autorowi te opowieści na pewno by się spodobały.

"Wilk sentymentalny", Geoffroy de Pennart, Wydawnictwo Muchomor, cena z okładki 29 zł

To także może cię zainteresować:

Więcej o: