"Truskawkowe ciastko": bajka, do której dorośli nie mogą się przekonać

"Truskawkowe ciastko" to jedna z tych animacji, które dzieci uwielbiają, a ich rodzice - niekoniecznie. Być może winny tu jest poziom abstrakcji, starsi nie potrafią zrozumieć sensu istnienia Konfiturek, czyli... truskawek z twarzą i kończynami.

"Truskawkowe ciastko" to opowieść o dziewczynkach noszących owocowe (i inne słodkie) imiona. Oprócz tytułowej bohaterki w serialu występuje m.in. Jabłuszko, Pomarańczka, Jagódka, Angielski Torcik i Mrożona Ptysia. Dziewczynki mają zwierzątka, które noszą równie urocze imiona (Kremówka, Keksik czy Marmoladka). Każda z nich zajmuje się czym innym, ma inne zainteresowania i umiejętności.

  • Truskawka prowadzi cukierenkę
  • Cytrynka ma salon piękności
  • Pomarańczka ma sklep
  • Jagódka prowadzi księgarnię
  • Malinka uwielbia projektować ubrania, ma swój butik
  • Śliwka ma studio tańca - ona uczy tam tańca, a Wisienka - gry na instrumentach

Nie możemy zapomnieć o innych bohaterach Owocowa (jak się można bez problemu domyśleć, to miasteczko w którym rozgrywa się akcja). To Księżniczka Konfituerlla i jej poddani - Konfiturki (na początku nazywani byli Jagodzianami). Jednym z Konfiturek jest ogrodnik, Pan Jagódko.

O czym jest ten serial?

Oczywiście, o przygodach Truskawki i jej przyjaciółek. Odcinki poświęcone są różnym zagadnieniom, jak np. budowie parku dla psów, dorocznych występów czy odwiedzinom przyjaciół.

Fabuła nie jest bardzo skomplikowana, opowiada o wartościach, które są ważne w codziennym życiu: podkreśla moc przyjaźni, to, że nie wolno kłamać, należy pomagać innym i nie poddawać się mimo przeciwności.

Głównym zarzutem stawianym tej animacji przez dorosłych są same postacie: dziewczynki, których imiona możemy odgadnąć patrząc na ich głowy (mają charakterystyczne czapki lub ozdoby) oraz chodzące "truskawki", czyli wspomniane już wcześniej Konfiturki. Natomiast większość dzieci "Truskawkowe ciastko" uwielbia, jest w tej animacji coś, co przyciąga je jak magnes.

"Truskawkowe ciastko" i "Truskawkowe ciastko: Niezwykłe przygody"

Serial "Truskawkowe ciastko" swoją premierę miał w 2003 roku, w Polsce pojawił się kilka lat później - w 2008 roku. W Wieczorynce mogliśmy oglądać odcinki od drugiej serii.

"Truskawkowe ciastko: Niezwykłe przygody" to kontynuacja serialu. Pierwsze odcinki pojawiły się w 2010 roku. W Polsce zadebiutował w 2011 roku - mogliśmy (i nadal możemy) oglądać go na antenie MiniMini+.

Wersje różnią się nazewnictwem (np. wspomnianymi już wcześniej Jagodzianami, którzy później stali się Konfiturkami) i pojawiającymi się bohaterami, jednak najwięcej zmian widać w grafice. Ta z "Truskawkowego ciastka" jest prostsza, w "Niezwykłych przygodach" widać, że do gry wszedł komputer - całość ma więcej wymiarów, przypomina postaci z gier.

Zarówno "Truskawkowe ciastko" jak i "Truskawkowe ciastko: Niezwykłe przygody" to seriale produkcji amerykańskiej. Obydwie części składają się z czterech serii. Ostatni - 65. - odcinek serialu "Truskawkowe ciastko: Niezwykłe przygody" w amerykańskiej stacji The Hub zadebiutował w 2015 roku.

Nie tylko serial

Przygody Truskawki możemy śledzić nie tylko w serialu "Truskawkowe ciastko". Na pewno widzieliście w kioskach gazetę o tym samym tytule - jest to dwumiesięcznik, w każdym numerze znajdziemy jakiś dodatek (plastikowy telefon komórkowy itp.). Wielbiciele tej produkcji w sklepach znajdą także figurki przypominające bohaterów, różnego rodzaju gadżety. Truskawka i spółka pojawiają się także na pościeli, kubkach itp. Nie możemy zapomnieć także o DVD - odcinki serialu można mieć zawsze pod ręką.

Obejrzyj wideo:

Klej, którym możesz przystroić niemowlę. 'Nigdy nie jest za wcześnie na dziewczęcość'

To także może cię zainteresować:

Więcej o: