Jak narysować kota? Instrukcja krok po kroku [KILKA WSKAZÓWEK]

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, że dziecko poprosi go, aby narysowało mu różne rzeczy. Zwierzaki na przykład. Ale jak narysować kota? Spokojnie, na pewno dasz radę. Podpowiadamy.

Jak narysować kota? Bardzo łatwo. Wystarczy głowa, oczy, nosek, usta, trójkątne uszy i długie wąsy. Dalej pojawiają się schody: jak sprawić, żeby kot miał cztery łapy i dalej wyglądał jak mruczek, a nie jak dzieło Picassa? Wystarczy trochę pokombinować. A w ostateczności możesz umieścić kota w skrzynce, biorąc przykład z Pilota, który w ten sposób spełnił prośbę o narysowanie baranka w "Małym Księciu". Najważniejsze, aby zwierzak miał najważniejsze kocie atrybuty:

  • wąsy
  • ogon

dalej będzie już z górki.

Jak narysować kota? Najważniejsza jest głowaJak narysować kota? Najważniejsza jest głowa redakcja

Jak narysować kota? Instrukcja krok po kroku

Najprostszy jest rysunek schematyczny, a kiedy dojdziesz już do wprawy w rysowaniu kociej głowy, możesz popracować nad tułowiem. A gdy i tu osiągniesz perfekcję, udoskonalaj pozostałe elementy - twój kot może mieć łatki, coraz dłuższą sierść, a w końcu możesz spróbować rysować zwierzaka w ruchu. Możesz też skorzystać z różnego rodzaju wskazówek, np. stworzyć kotka bazując na literach lub cyfrach. Pamiętaj, że twoje dziecko nie będzie oceniało twojego talentu, dla niego ważny jest już sam fakt, że chcesz mu tego mruczka narysować.

Instrukcja rysowania kota krok po kroku

  1. Narysuj głowę kota. Dodaj do niej nosek, oczy, uszy i - obowiązkowo - wąsy;
  2. Teraz tułów. Wszystko zależy od twojej wyobraźni, może on kształtem przypominać owal, prostokąt, albo łezkę. Kot może siedzieć, być w ruchu ;
  3. Pamiętałeś o ogonie? Jeśli nie - koniecznie go dorysuj
  4. Teraz łapy. Ile ich będzie zależy od tego, w jakiej twój kot jest pozycji. Taki idący powinien mieć cztery łapy, siedzący może mieć dwie (pozostałe ukryły się w futrze, to oczywiste)
  5. Voila, kot gotowy. Jeśli chcesz, możesz go upiększyć - dodać łatki, kokardkę na szyi...

Jak narysować kota? Można schematycznieJak narysować kota? Można schematycznie redakcja

Rysowanie kota według innego obrazka

Niektórzy zamiast tworzyć z głowy, wolą wzorować się na innym, już gotowym dziele: przerysowywanie idzie im o wiele łatwiej. Prostych rysunków kotów w sieci jest mnóstwo (przykładowe znajdziesz w tym tekście), wystarczy je wyszukać i zabierać się do dzieła. Jeśli chcesz, aby twoje dzieło było idealnie, możesz najpierw rysować schemat ołówkiem, a dopiero później poprawiać go pisakiem lub kredką, nadając ostateczny kształt. Jeśli naprawdę uważasz, że nie dasz rady narysować kota, wydrukuj przykładowe obrazki i przyłóż do nich cienki papier (możesz wykorzystać np. pergamin do pieczenia) i odrysuj kształt.

Rysując kota możesz wzorować się na innym obrazku.Rysując kota możesz wzorować się na innym obrazku. iStockPhoto

Możesz też skorzystać z innej metody - rysowania "po kratkach". W konkretnym miejscu ma się znaleźć konkretny element. Poniżej przykładowy rysunek, tworzenie kota w ten sposób jest naprawdę łatwe.

Jak narysować kota? Skopiuj rysunek, kratka po kratceJak narysować kota? Skopiuj rysunek, kratka po kratce iStockPhoto

Rysowanie kota odrobinę abstrakcyjne

Oczywiście twój kot kota w ogóle nie musi przypominać, możesz puścić wodze wyobraźni. Pamiętaj jednak, że jeśli to dziecko prosi cię o narysowanie mruczka, to lepiej, żeby ten z twojego obrazka miał coś z nim wspólnego. Dla malucha kot to kot, a nie kilka połączonych ze sobą prostokątów.

Jak narysować kota? Dla artystów

Jeśli masz fach w ręku to... po prostu bierzesz kartkę i rysujesz. Dla ciebie nie ma problemu, czy to ma być schematyczny rysunek czy portret kocura.

Jak narysować kota? Można też tak: w ruchuJak narysować kota? Można też tak: w ruchu iStockPhoto

Zazdrościmy! Nam pozostaje ćwiczenie swoich umiejętności i rysowanie kota krok po kroku: głowa, uszy, jedna łapa, druga łapa...

To także może cię zainteresować:

Obejrzyj wideo:

Klej, którym możesz przystroić niemowlę. 'Nigdy nie jest za wcześnie na dziewczęcość'

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.