Dzień Dziecka - co zrobić, by ten dzień był wyjątkowy

Dzień Dziecka u nas w domu nazywa się Dniem Dobroci dla Dzieci. A że mamy ich czworo, będzie to dla nas naprawdę bardzo pracowity dzień - mówi mama Maryny, Wojtka, Tymona i Klimka.

ŚNIADANIE PRIMA SORT

Świeżutkie croissanty - dla Wojtusia, płatki na mleku - dla Tymona, naleśniki biszkoptowe ze śmietaną - dla Maryny, budyń z sokiem malinowym - dla Klimka. Dla każdego coś ulubionego. I to najchętniej prosto do łóżka. Ja jednak będę namawiać, abyśmy zjedli razem, przy stole. W końcu mąż pobiegnie po bułeczki do piekarni, ja będę smażyć naleśniki od białego rana, więc zasłużymy na nagrodę: nasycenie oczu widokiem szczęśliwych dzieci pałaszujących z rozkoszą swoje przysmaki.

PACZUSZKI Z KOKARDKĄ

Nie ma zmiłuj - cztery pary oczu będą świdrować nas od samego rana. A w tych spojrzeniach i filuternych uśmiechach kryją się wielkie znaki zapytania. Staramy się być i na to przygotowani. W naszej sekretnej prezentowni trzymamy już od pewnego czasu cztery paczuszki. Zawartość jest równie ważna jak opakowanie - kolorowy papier i szeleszczące wstążeczki rozbudzają ciekawość. A w środku? Każdy powinien znaleźć to, o czym od dawna marzył.

RAZEM I OSOBNO

Małe dzieci chętnie spędzają z nami czas - po prostu, co tu dużo mówić, nie mają jeszcze innej alternatywy. Duże zaś (nastolatek i dorosła córka) na propozycję "wspólnego wyjścia z okazji Dnia Dziecka" wzruszają ramionami. Wolą pójść ze znajomymi - Wojtek do skateparku, Maryna na randkę. Trudno im się dziwić. Taka kolej rzeczy. W końcu ten dzień ma być ich świętem. Nie cierpimy jednak na syndrom opuszczonego gniazda, gdyż młodsi nadal ochoczo przystają na rodzinne atrakcje.

RODZIC TEŻ DZIECKO

Dopóki ma się rodziców, jest się dzieckiem. Dlatego tego dnia z pewnością wybierzemy się do babci. Babcia mieszka koło parku, więc weźmiemy rower, hulajnogę i piłkę. Chłopcy będą zachwyceni, biegając z tatą. Dziewczyny (babcia, córka i wnuczka) pójdą przodem - prosto na lody do ulubionej kawiarni. O ile przyjemniej jest lizać lody w towarzystwie! Można spróbować niemalże wszystkich smaków! Oczywiście, jeśli siostra lub brat da polizać...

BABSKIE WYJŚCIE

Wieczorem my, dziewczyny, wybierzemy się do sklepu po... No właśnie! Sama nie wiem po co. Dorosłej córce trudno kupić prezent na własną odpowiedzialność. Prawdopodobieństwo trafienia jest niemal zerowe. Dlatego po prezent na Dzień Dziecka wybierzemy się razem, chociaż ona codziennie (oprócz 1 czerwca, oczywiście) zapewnia mnie, że dzieckiem już nie jest. Postaram się niczego nie wybijać jej z głowy. Przymknę oko nawet na ento bransoletkę.

WIECZÓR FILMOWY

Od pewnego czasu organizujemy sobie wieczorki filmowe. Repertuar, ze względu na różnice wieku między naszymi dziećmi, musi być familijny. Miło będzie zasiąść razem na kanapie i obejrzeć film, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i nam. W tym roku wybierzemy pewnie film Miyazakiego, japońskiego twórcy niezwykłych filmów animowanych. Zawierają przesłanie, o którym można później długo rozmawiać. Mówią o ochronie środowiska, przyjaźni, odwadze, sile woli.

Więcej o: