Dzień Dziecka - pomysły na świetną zabawę

Co zrobić, żeby Dzień Dziecka był rzeczywiście wyjątkowy? Jak go twórczo spędzić, gdzie pójść, w co się bawić z dziećmi - radzi tata dwóch kipiących energią córek, kompletnie przez nie zauroczony. Ich Dzień Dziecka musi być niebanalny...

DLA WIELBICIELKI ZWIERZĄT

Największym marzeniem Hani jest mieć własnego psa. Kocha wszystkie czworonogi, a najbardziej te zabiedzone i bezdomne. Zabieram ją często do gdyńskiego "Ciapkowa" - schroniska dla psów. W Dzień Dziecka wybierzemy się tam całą rodziną. Weźmiemy ze sobą górę karmy i piłeczki-gryzaki dla małych psiaków. W końcu szczeniaki to też dzieci Pewnie znów nie będzie można Hani stąd wyciągnąć, a potem na dłuuugo mieszkanie wypełnią jej gorące prośby o adopcję Maksa, Murzyna, Benka i suczki Sixy z całą jej rozszczekaną rodziną Psie mamy już tak mają.

DLA POSZUKIWACZY PRZYGÓD

W tajemnicy przed dziećmi zakopię na plaży "skarb" (mieszkamy kilka kroków od morza). Zrobię mapkę z charakterystycznymi znakami: złamane drzewo, drewniany domek, wąwóz... i wyruszymy na poszukiwania. W końcu zlokalizujemy miejsce oznaczone literą "S", dziewczyny wezmą łopatki i po chwili wykopią pudełko. Zajrzą do środka, a tam dwa pierścionki z kamieniami, które zmieniają kolory, gdy tylko znajdą się na palcu (są takie!). Już widzę ich miny.

DLA ŁASUCHA

Zamiast kupować słodkości, zrobimy je sami. Na przykład lizaki karmelowe. Kilka łyżek ciemnego cukru wrzucimy do garnka, dodamy odrobinę gęstego soku i na małym ogniu wymieszamy, aż powstanie masa. Gdy lekko ostygnie, wylejemy karmelowe plamki na papier do pieczenia i włożymy w nie patyczki. Potem dziewczynki uformują letnią masę w fantastyczne kształty. Pychota.

DLA ARTYSTEK

Założymy Wielką Księgę Przygód, w której będziemy uwieczniać rodzinne wydarzenia. Potrzebne będą przybory papiernicze i trochę fantazji. Pierwsza relacja - z Dnia Dziecka. Sporządzimy ją wspólnie, rysując i pisząc, a potem postaramy się regularnie zapełniać białe kartki kolejnymi wspomnieniami.

DLA DOMATOREK

Pogoda bywa kapryśna jak dzieci. Ale nawet mały prysznic z nieba nie popsuje nam zabawy. Zrobimy statki z papieru, weźmiemy kalosze, łopatki i pójdziemy na podwórko, tam gdzie tworzą się duże kałuże. Połączymy je systemem kanałów, zbudujemy tamy, a później po naszej Małej Wenecji puścimy papierowe statki. Jedne kałuże osuszymy, inne zamienimy w duże jeziorka. Pewnie trochę zmokniemy, ale co tam - na niepogodę najlepsza jest pogoda ducha.

DLA KAŻDEGO

W piwnicy leży wielki worek zapomnianych zabawek. W Dzień Dziecka zrobimy ich wielki come back! Piłka-zmyłka, gadający słoń, tańczący łoś z pewnością zrobią furorę. To będzie jak wymarzona wizyta w sklepie zabawkowym. Również dla nas, a właściwie dla naszego portfela.

Więcej o: