Ferie zimowe 2021: woj. podkarpackie. Co robić w ostatni weekend ferii?

Ferie zimowe 2021 w woj. podkarpackim są jak zwykle interesujące. Atrakcje dla siebie znajdą tu zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Gdzie warto się wybrać w ostatni weekend ferii zimowych 2021?

Ferie zimowe 2021: woj. podkarpackie idealnym kierunkiem na ferie

Ferie zimowe 2021 w województwie podkarpackim nie zawiodą nikogo. Uczniowie z tego województwa swoją przerwę zimową od zajęć szkolnych planowo powinni mieć między 1 a 14 lutego. Jednak rozpoczęła się ona 4 stycznia, podobnie jak w całym kraju.

Region ten wciąż jest jeszcze dla wielu osób nierozpoznany, a co jeszcze bardziej zadziwiające sami mieszkańcy rzadko decydują się na wypoczynek w swoich rodzinnych okolicach. A szkoda, gdyż obszar ten skrywa w sobie wiele tajemnic i ciekawych miejsc zarówno pod względem historycznym, kulturowym, jak i turystycznym. 

Harry Potter - filmy. Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Zdjęcie ilustracyjne, Woramet Muangsiri/shutterstock.com"Harry Potter". W jakiej kolejności oglądać?

Ferie zimowe 2021 woj. podkarpackie: gdzie warto się wybrać?

2020 rok ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem spowodował, że Polacy tłumnie ruszyli na wakacje w Polsce. Bieszczady jako jeden z regionów turystycznych przeżył w związku z tym oblężenie - wielu rodaków poznało piękno tych terenów i doceniło to, że w naszym kraju istnieją tak urokliwe zakątki. Bieszczady i całe Podkarpacie doskonale nadaje się także na zimowy wypoczynek. Choć nie można ich porównać pod względem infrastruktury do takich ośrodków jak Zakopane i okolice, to jednak amatorzy białego szaleństwa i tu znajdą dla siebie miejsce. Co warto robić w ferie zimowe 2021 w woj. podkarpackim?

 • amatorzy pieszych wędrówek i wspinaczki mogą podjąć wyzwanie i wybrać się na Połoninę Caryńską i Wetlińską, a także na Smerek i Rawki
 • skorzystać z bogatej oferty kulturalnej oferowanej przez liczne na tym obszarze Domy Kultury. Niektóre muzea i teatry także przygotowały dla uczniów ciekawe spektakle i warsztaty, które odbywają się w trybie zdalnym.

Ferie zimowe 2021: co robić online?

 • Ferie z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli - muzeum przygotowało szereg atrakcji wokół dwóch wystaw: ''Megality w Polsce'' oraz ''Dzieje wędrującej kolekcji''. W planach zajęcia plastyczne, gimnastyczne i kulinarne.
 • Ferie z Minecraftem - Urban Lab organizuje zabawę, dzięki której uczniowie, wykorzystując grę Minecraft, będą mogli stać się architektem przestrzeni miejskiej w Rzeszowie. Wydarzenie online trwa od 7 do 15 stycznia. Podczas akcji najlepsze projekty miejskie zbudowane w Minecrafcie zostaną wydrukowane w 3D.
 • Ferie z książką - tutoriale plastyczne, quizy, zabawy - Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Rzeszowie umieszcza je na swoim fp na Facebooku.

Ferie 2021 w domu. Pomysły na ciekawe zajęcia dla dzieci

Pogoda pod koniec ferii sprzyja spacerom i zabawie na dworze. A co ciekawego możemy robić w domu?

Filmy fantasy są dobrą propozycją na seans dla całej rodziny. Zdjęcie ilustracyjne, VGstockstudio/shutterstock.comFilmy fantasy. Najlepsze propozycje dla całej rodziny

Ferie 2021. Ciekawe miejsca w woj. podkarpackim

Został ostatni weekend wolnego, jest to idealny czas na jednodniową wycieczkę. Jakie ciekawe miejsca można odwiedzić pod koniec ferii 2021 w woj. podkarpackim?

 • Ruiny Zamku Kamieniec w Korczynie - Odrzykoniu
 • Rezerwat przyrody Prządki
 • Wodospad Trzy Wody
 • Magurski Park Narodowy
 • Bieszczadzki Park Narodowy
 • Zapora nad Soliną
 • Zamek w Łańcucie

Zobacz też: Ciekawe miejsca na Podkarpaciu - odkryj piękno tego regionu

Zobacz wideo Jak działa poduszkowiec? Sprawdź to w domowym laboratorium! [Pracownia Bronka]
Więcej o: