Ferie zimowe 2021: łódzkie poleca się na ostatni weekend ferii!

Ferie zimowe 2021 w łódzkim dobiegają końca. Co robić w ostatni weekend? Propozycje znajdą tu dla siebie ci, którzy chcą spędzić czas aktywnie, ale też każdy, kto preferuje inne formy wypoczynku.

Ferie zimowe 2021 w łódzkim: co robić w ostatni weekend ferii?

Ferie zimowe 2021 w łódzkim planowane były na pierwsze dwa tygodnie lutego - od 1 do 14 lutego. W tym samym czasie ze swoich zimowych wakacji mieli korzystać także uczniowie z: lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego i pomorskiego. Jednak z powodu sytuacji epidemicznej ferie zimowe w całej Polsce odbyły się w jednym terminie. Początkiem zimowego odpoczynku dla dzieci był 4 stycznia, przed nami zatem ostatni weekend ferii zimowych 2021.

Województwo łódzkie zlokalizowane w centralnej części Polski jest doskonałą bazą wypadową jeśli chodzi o wszelkiego typu wyjazdy, gdyż ma stosunkowo podobne odległości na północ i na południe kraju. Nie oznacza to jednak, że uczniowie stąd muszą wyjeżdżać, by ciekawie spędzić ferie. Wręcz przeciwnie. W łódzkim nie zabraknie atrakcji, które doskonale wypełnią czas wolny od nauki w szkole. 

W niedzielę (10 stycznia) jest bezwietrznie, temperatura spadła poniżej zera, więc to idealne wręcz warunki żeby. zanurzyć się w wodzie. W białostockich Dojlidach takich tłumów dawno nie było, mors siedzi na morsie.Czy morsowanie jest bezpieczne dla dzieci? Morsowanie z niemowlakiem - od jakiego wieku?

Ferie zimowe 2021 w województwie łódzkim: gdzie się wybrać?

Województwo łódzkie to doskonałe miejsce na spędzenie ferii zimowych 2021. Wystarczy zdecydować się na formę, jaką ma przyjąć nasz wypoczynek, a wówczas wybór odpowiedniego miejsca pójdzie jak z płatka. Gdzie warto zimą udać się w łódzkim?

 • na wycieczki piesze warto wybrać teren jednego z parków krajobrazowych lub rezerwatów znajdujących się w okolicach Łodzi; przepiękne widoki i możliwość oddychania świeżym powietrzem to idealne połączenie w trakcie ferii; warto odwiedzić np. Rezerwat Przyrody Węże, Spalski Park Krajobrazowy, Załęczański Park Krajobrazowy
 • dla miłośników historii w województwie zlokalizowanych jest mnóstwo zamków, pałaców i dworów, które są zróżnicowane pod względem stanu zachowania, mimo to warto je zobaczyć na żywo, tym bardziej w zimowej aurze; podróżując po łódzkim, warto obejrzeć: Zamek w Inowłodzu, Zamek w Rawie Mazowieckiej, Pałac w Nieborowie i park w Arkadii, Zamek w Oporowie czy Zamek w Łęczycy
 • najwyższy naturalny punkt w województwie o wdzięcznej nazwie Fajna Rybka oraz największe sztuczne wzniesienie, czyli Kamieńska Góra.

Ferie 2021 w domu: propozycje na ostatnie dni ferii zimowych

Ferie 2021 spędzone w domu wcale nie muszą być nudne. Warto zorganizować ciekawe zabawy i zajęcia dla dzieci. Oto nasze propozycje:

Bajki dla dzieci to dobry pomysł na ciekawy wieczór. Zdjęcie ilustracyjneBajki dla dzieci. Najpiękniejsze bajki, które się nie starzeją

Ferie 2021: ciekawe miejsca w łódzkim

Co ciekawego jeszcze można zobaczyć w województwie łódzkim?

 • Ulica Piotrkowska w Łodzi
 • Pasaż Róży w Łodzi
 • Księży Młyn w Łodzi
 • Katedra Św. Aleksandra Newskiego
 • Bazylika Katedra Stanisława Kostki
 • Park Ocalałych
 • Plac Narutowicza w Bełchatowie
 • Rynek w Skierniewicach
 • Brama Krakowska w Wieluniu

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Łodzi - czego nie możesz przegapić podczas wizyty?

Zobacz wideo Czego nie wiecie o dżdżownicach? [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: