Ferie 2021 w Trójmieście: organizujemy czas wolny dzieciom

Ferie 2021 w Trójmieście już powoli dobiegają końca. Mimo że są one inne niż wszystkie dotychczasowe, to nie brakuje atrakcji dla młodszych i starszych dzieci.

Ferie w mieście: Trójmiasto. Nadmorskie atrakcje

Udane ferie w mieście? Trójmiasto kojarzy się bardziej z letnim szaleństwem. Bliskość morza i plaż sprawia, że rzesze turystów pojawiają się tu już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Zimą morze wydaje się mało atrakcyjne, jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się wysłać dzieci na zimowiska organizowane w miejscowościach nadmorskich lub zorganizować indywidualnie wyjazd na ferie do Trójmiasta. Ferie dla uczniów trójmiejskich szkół w tym roku rozpoczęły się 4 stycznia i trwają tradycyjnie dwa tygodnie, aż do 17 stycznia. W tym samym czasie swoją zimową przerwę w nauce mają także uczniowie z całej Polski. Ta wyjątkowa sytuacja jest spowodowana epidemią koronawirusa.

Jak zorganizować wolny czas dzieciom i młodzieży pod koniec przerwy zimowej w Trójmieście? Otóż na pewno nie brakuje atrakcji, choć te ferie ze względu na epidemię koronawirusa są zdecydowanie inne niż poprzednie. W większości miejsc konieczne jest zachowanie zasad sanitarnych, utrzymanie dystansu społecznego, ale także obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia, gdyż liczba miejsc jest mocno ograniczona.

Kreatywne zabawy z dziećmi mają duże znaczenie dla ich rozwoju. Zdjęcie ilustracyjneZabawy dla dzieci i rodziców. Propozycje zabaw z rocznym lub 3-letnim dzieckiem

Ferie w mieście: Trójmiasto i atrakcje zimowe

Trójmiasto to doskonałe miejsce do spędzania wolnych dni przez dzieci i młodzież. Mnogość instytucji sportowych, kulturalnych i wielu innych, które angażują się w zorganizowanie ciekawych warsztatów i zajęć w trakcie ferii jest tak duża, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jakie atrakcje podczas ferii w mieście proponuje Trójmiasto? Wybierać można z ofert:

 • wybranych szkół - niektóre szkoły na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu przez cały okres ferii prowadzą ciekawe zajęcia o różnej tematyce dla dzieci i młodzieży; zajęcia odbywają się w godzinach przedpołudniowych i udział w nich jest całkowicie bezpłatny
 • bibliotek publicznych - podobnie jak w przypadku szkół, również biblioteki, jak co roku angażują się w przygotowanie ciekawej oferty zajęć, warsztatów, prezentacji i spotkań z ciekawymi osobami, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i młodzież; udział w spotkaniach bibliotecznych jest bezpłatny, większość zajęć odbywa się w trybie online
 • młodzieżowych domów kultury - tego typu instytucje na co dzień dbają o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży; nie inaczej jest w trakcie ferii - MDK-i przygotowuje zajęcia i warsztaty taneczne, teatralne, gimnastyczne, szachowe i wiele innych, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wartościowe książki dla młodzieży zazwyczaj opisują przygody dzieci w podobnym wieku. Zdjęcie ilustracyjneWartościowe książki dla młodzieży. Lektura, która uwrażliwia

Ferie zimowe 2021 w domu

Do końca ferii zimowych w roku 2021 pozostało już tylko kilka dni. Jak można je wykorzystać? Pogoda zachęca do spacerów i zabaw na śniegu, a co ciekawego można robić w domu?

Ferie 2021: co robić w Trójmieście?

Koniec ferii to też dobry moment na jednodniową wycieczkę do Trójmiasta. Co warto tam zobaczyć?

 • Góra Gradowa w Gdańsku
 • Gdański Ogród Zoologiczny
 • Twierdza Wisłoujście
 • Długi Targ w Gdańsku
 • Archikatedra Oliwska
 • Wyspa Ołowianka
 • Opera Leśna w Sopocie
 • Park Oliwski
 • Klif w Orłowie
 • Palmiarnia w Parku Oliwskim

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Gdańsku. Zobacz wszystkie najpiękniejsze obiekty miasta

Zobacz wideo Jak działa poduszkowiec? Sprawdź to w domowym laboratorium! [Pracownia Bronka]
Więcej o: