Ferie 2021 w Sopocie. Jak zorganizować dzieciom wolny czas pod koniec ferii?

Ferie 2021 w Sopocie są jak zawsze pełne atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zobacz, na które zajęcia warto wysłać dzieci w drugim tygodniu ferii zimowych.

Ferie w mieście: Sopot. Do kiedy są ferie zimowe w Sopocie?

Ferie w mieście Sopot trwają w najlepsze. Jak się okazuje pozostanie w miejscu zamieszkania niekoniecznie musi oznaczać nudę i snucie się po domu przez okrągłe dwa tygodnie. Uczniowie z Sopotu rozpoczęli ferie zimowe 4 stycznia, a ich wypoczynek potrwa do 17 stycznia. Termin ten wyjątkowo obowiązuje dzieci w całej Polsce, co spowodowane jest sytuacją epidemiczną w kraju.

Jak zorganizować wolny czas dla dzieci i młodzieży w Sopocie? Można skorzystać z oferty jednej z wielu instytucji, które specjalnie w okresie ferii 2021 przygotowują ciekawe propozycje dla uczniów. Starajmy się także zapewnić dzieciakom w tym czasie jak największą dawkę aktywności fizycznej, gdyż ma ona niezwykle pozytywny wpływ na ich rozwój i zdrowie.

Ferie w mieście: Sopot i atrakcje dla uczniów

Sopot jest kurortem nadmorskim, który Polacy bardzo chętnie odwiedzają począwszy od weekendu majowego aż do jesieni. Zimą jest on zdecydowanie mniej uczęszczanym miejscem, choć tendencja ta ostatnio ulega odwróceniu, gdyż liczba atrakcji dostępnych przez cały rok dla rodzin z dziećmi wzrasta co sezon. Z atrakcji, znajdujących się w mieście Sopot, w okresie ferii zimowych skorzystać mogą nie tylko turyści, ale także mieszkańcy. Gdzie warto wybrać się z dziećmi podczas zimowej przerwy w nauce?

  • wybrane szkoły prowadzić będą przez cały okres ferii zróżnicowane zajęcia
  • Młodzieżowy Dom Kultury jak co roku przez okres ferii również będzie prowadzić ciekawe projekty; dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z lekcji sztuk walki, tańca czy gimnastyki artystycznej, wziąć udział w warsztatach teatralnych, plastycznych lub muzycznych
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji to kolejna instytucja, która co roku przygotowuje ciekawą ofertę dla uczniów na czas zimowych wakacji; w tym roku MOSiR Sopot zachęca do przygotowanych aktywności, są to m.in: ''GRA MIEJSKA na orientację'', ''Spacer po Sopockich Szlakach Spacerowych'', ''Rodzinne pokonanie szlaku Drzewa Pomnikowe sopockich lasów''.

Zobacz też: Jak zrobić slime, czyli domowe sposoby na zrobienie slime bez aktywatora

Ferie zimowe 2021 w domu

Ferie w domu nie muszą być nudne! Wystarczy ciekawie zorganizować czas. Oto nasze propozycje na kreatywne zabawy i zajęcia dla dzieci w domu:

Ferie 2021: co warto zobaczyć w Sopocie?

Koniec ferii to też świetna okazja na jednodniową wycieczkę do Sopotu. Co oprócz mola i morza warto zobaczyć?

  • Opera Leśna
  • Dworek Sierakowskich
  • Monciak i Krzywy Domek
  • kościół św. Jerzego
  • Trójmiejski Park Krajobrazowy
Zobacz wideo Jak zrobić sztuczny śnieg? [Pracownia Bronka]
Więcej o: