Ferie zimowe 2019/2020: trwa ostatnia tura zimowych wakacji. Skorzystaj z lokalnych atrakcji

Ferie zimowe powoli dobiegają końca. Wolne mają uczniowie z ostatnich czterech województw. Nawet, jeśli nie wyjeżdżacie nigdzie na ferie, możecie doskonale bawić się w miejscu zamieszkania.

Ferie zimowe 2019/2020 wystartowały 13 stycznia - wtedy dwutygodniową przerwę od szkoły rozpoczęli uczniowie z pierwszych pięciu województw. Teraz zimowe wakacje powoli się kończą, w poniedziałek rozpoczęła się ostatnia tura, która potrwa do 23 lutego. Obecnie wypoczywają uczniowie z czterech województw:

  • województwa dolnośląskiego,
  • województwa  mazowieckiego,
  • województwa opolskiego,
  • województwa  zachodniopomorskiego.

Co robić w czasie ferii? Możliwości jest wiele, a nawet, jeśli nie wyjeżdżacie na zimowisko, nie będziecie narzekać na nudę. Zima w mieście to coś, z czego warto skorzystać, zajęcia organizowane są na przykład w szkołach. Zapomnijcie jednak o lekcjach - w czasie ferii odbywają się różne eksperymenty, sportowe rozgrywki, organizowanych jest wiele wyjść, do kin czy muzeów. Można skorzystać także z półkolonii, to ciekawa opcja szczególnie dla młodszych uczniów. Opieka zapewniana jest w czasie pracy rodziców, a tematyczne zajęcia naprawdę wciągają. Można też zaplanować ferie na własną rękę i skorzystać ze specjalnych ofert. W czasie zimowych wakacji możemy liczyć na wiele tańszych biletów, np. na lodowiska, baseny czy do kina.

Pamiętaj, że zamarźnięty staw czy jezioro nie jest lodowiskiem. Lód, nawet jeśli wygląda stabilnie może być bardzo cienki.

Zobacz wideo

Karta Dużej Rodziny na ferie zimowe

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca, aby w czasie ferii skorzystać ze zniżek, które otrzymamy z Kartą Dużej Rodziny. Ministerstwo przypomina, że KDR honoruje ok. 6,5 tys. partnerów, a ze zniżek można korzystać w ok. 24 tys. lokalizacji. W Ponad 2,3 tys. miejsc świadczone są usługi w zakresie sportu, turystyki i rekreacji, a w ponad 620 - kultury. Na stronie internetowej poświęconej Karcie Dużej Rodziny możemy wyszukać miejsca, w których możemy wykorzystać KDR. Dzięki wyszukiwarce zawęzimy nasze poszukiwania do konkretnego województwa, czy rodzaju aktywności, jaka nas interesuje.

Przypomnijmy, że Karta Dużej Rodziny to funkcjonujący od 2014 roku rządowy program zniżek dla rodzin, które posiadają przynajmniej troje dzieci. W 2019 zmieniono zasady przyznawania Karty,  obecnie mogą ją uzyskać także rodzice, którzy na swoim utrzymaniu kiedykolwiek mieli przynajmniej troje dzieci. Jeśli więc na przykład najstarsze dziecko mieszka już samo, a pozostałych dwoje ciągle jest na utrzymaniu rodziców, to nadal mają oni prawo do Karty Dużej Rodziny. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule: Karta Dużej Rodziny 2020. Partnerzy, zniżki, wnioski. Wszystko, co musisz wiedzieć

Co robić w czasie ferii?

Ferie zimowe w województwie dolnośląskim możemy spędzić m.in. na krytych basenach czy odwiedzając muzea. Jakie atrakcje czekają na młodych obywateli Mazowsza? Ferie 2020 w województwie mazowieckim to lodowiska, jazda na nartach czy sale zabaw, dla małych i tych większych dzieci. Ferie 2020 opolskie to wiele atrakcji. Na wypoczywające dzieci czekają półkolonie i zimowiska, a także lodowiska, aquaparki, kina, muzea i domy kultury, a co za tym idzie liczne warsztaty, pokazy i imprezy. A ferie w województwie zachodniopomorskim? Liczne atrakcje przygotowały największe miasta województwa - Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście, ale nie tylko. Warto śledzić lokalną prasę i strony internetowe, gdzie znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące atrakcji na ferie w regionie, w którym mieszkamy.

Ferie zimowe: terminy. Przypominamy, kiedy wypoczywali uczniowie w tym roku:

  • 13-26 stycznia 2020 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 20 stycznia - 2 lutego 2020 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 27 stycznia - 9 lutego 2020 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 10-23 lutego 2020 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
embed
Więcej o: