Ferie zimowe 2019/2020. Zimowe wakacje rozpoczynają uczniowie z kolejnych województw

Ferie zimowe 2019/2020 kończą się dla uczniów z pięciu województw, którzy rozpoczęli zimowe wakacje jako pierwsi. Do tych, którzy są w samym środku dwutygodniowej przerwy od szkoły, dołączą uczniowie z kolejnych województw, w których ferie zimowe właśnie się rozpoczynają.

Ferie zimowe 2019/2020 kończą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ich przerwa od szkoły zaczęła się 13 stycznia, w najbliższy poniedziałek znów siądą w ławkach. Półmetek ferii za uczniami z województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego. Oni wypoczynek rozpoczęli 20 stycznia, a do szkół wrócą 3 lutego. Ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ich przerwa od zajęć szkolnych potrwa od 27 stycznia do 9 lutego.

Dwa tygodnie ferii to coś, na co uczniowie czekają z niecierpliwością. Uczniowie z województw, którzy na zimowych wakacjach byli jako pierwsi, rozpoczęli je kilka dni po tym, jak wrócili do szkół po zimowej przerwie świątecznej. Co robić w czasie przerwy? Ferie zimowe to czas wyjazdów na zimowiska, ale zima w mieście także nie jest nudna. To półkolonie, ale i wiele innych zajęć, organizowanych np. przez domy kultury. Warto sprawdzić także ofertę basenów, lodowisk, ale i kin czy teatrów - w czasie ferii trafimy tam na wiele zniżek.

Ferie zimowe podlaskie

Pierwszy tydzień zimowych wakacji minął, a ty nie wiesz, co robić? Ferie zimowe 2020 w województwie podlaskim to mnóstwo możliwości. Na tych, którzy uwielbiają aktywność fizyczną czekają wyciągi narciarskie, lodowiska i parki wodne. Ale to nie wszystko! Ofertę na ferie przygotowały także biblioteki, muzea i kina. Zastanawiasz się, co robić w ferie w Białymstoku? Zebraliśmy różne propozycje: Ferie 2020 Białystok: półkolonie, warsztaty i inne atrakcje.

Ferie zimowe warmińsko-mazurskie

Na półmetku ferii są również uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego. Co robić, aby nie spędzić zimowych wakacji w domu? Ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim możecie spędzić na zimowych aktywnościach - czeka na was wiele lodowisk czy wyciągów narciarskich. Możecie wybrać się też na basen czy sprawdzić ofertę lokalnych domów kultury. Mieszkasz w Olsztynie lub jego okolicach? Zobacz, co można tam robić w czasie zimowej przerwy od szkoły: Ferie 2020 Olsztyn: jak je spędzić?

Na łyżwiarzy czeka wiele lodowisk, jednak wciąż są tacy, którzy ślizgają się na zamarźniętych jeziorach. Nie trzeba wiele, aby doszło do tragedii

Zobacz wideo

Ferie zimowe kujawsko-pomorskie

Zimowe wakacje rozpoczynają właśnie uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego. Co robić? Na dzieci i młodzież czekają półkolonie i zimowiska, ale i wiele innych możliwości. Ofertę na ferie przygotowały parki wodne czy lodowiska. Znajdzie się także coś dla amatorów nart. Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim obfitują w wiele atrakcji. Sprawdźcie także, co w czasie dwóch tygodni przerwy robić w Bydgoszczy i w Toruniu.

Ferie zimowe lubuskie

Ferie zimowe w województwie lubuskim to wiele różnych atrakcji. Dla wypoczywających od szkoły uczniów specjalne oferty przygotowały pływalnie czy lodowiska. Lubisz narty biegowe? Jeśli tylko pogoda dopisze, możesz wybrać się na dobrze przygotowane trasy. Co w czasie zimowych wakacji mogą robić uczniowie mieszkający w Gorzowie Wielkopolskim i jego okolicach? Sprawdźcie: Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski. półkolonie, warsztaty i inne atrakcje.

Ferie małopolskie

Przed uczniami z województwa małopolskiego dwa tygodnie przerwy od szkoły. Jak wykorzystać ten czas? Podobnie, jak w innych zakątkach Polski, ferie w województwie małopolskim, to wiele różnych atrakcji: czy specjalne seanse kinowe, czy ulgowe ceny na miejskich pływalniach. Co robić w czasie zimowych wakacji w Zakopanem, Rabce-Zdrój czy Krakowie? Jedno jest pewne - nie nudzić się!

Ferie świętokrzyskie

Ferie zimowe w województwie świętokrzyskim to lodowiska, baseny i wiele innych możliwości. To także doskonała okazja, aby odwiedzić atrakcje, które znajdują się w regionie. To m.in. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach czy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Sprawdźcie, jak spędzić ferie zimowe w Kielcach. Mieszkasz w Sandomierzu lub okolicach? Może cię zainteresować: zimowe atrakcje dla dzieci w Sandomierzu.

Ferie wielkopolskie

W piątek, 24 stycznia, do szkoły ostatni raz przed zimowymi wakacjami idą także uczniowie z województwa wielkopolskiego. Oni również nie będą się nudzić przez te dwa tygodnie. Ferie zimowe w województwie wielkopolskim można spędzić na wiele sposobów. To półkolonie, stoki narciarskie, trasy do nart biegowych, ale i lodowiska czy baseny. A co czeka na uczniów w stolicy województwa? Sprawdźcie: atrakcje dla dzieci w Poznaniu.

Ferie zimowe 2019/2020: terminy

Ostatnia tura uczniów zimowe wakacje zakończy 23 lutego. Sprawdź, kiedy są ferie zimowe w twoim województwie:

  • 13-26 stycznia 2020 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 20 stycznia - 2 lutego 2020 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 27 stycznia - 9 lutego 2020 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 10-23 lutego 2020 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Więcej o: