Bydgoszcz atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Bydgoszcz atrakcje dla dzieci: co robić zimą? Okazuje się, że na odkrycie czeka wiele miejsc. Gdzie iść? Z pewnością sprawdzi się turystyczny klasyk: spacer po Starówce i spotkanie z Panem Twardowskim, pójście na plac zabaw i wypróbowanie możliwości czerwonego krzesła, a następnie wizyta w smakowitej manufakturze. Ale to nie wszystko.

Bydgoszcz atrakcje: Starówka i Pan Twardowski

Rodzinną wycieczkę w Bydgoszczy warto rozpocząć od jej największej atrakcji, czyli Starówki. Warto pamiętać, że bydgoskie Stare Miasto to nie tylko klimat i  historyczne budynki, ale i legenda o Panu Twardowskim, który odwiedził Bydgoszcz w 1560 roku.

Na pamiątkę Mistrza Twardowskiego, który zawarł pakt z diabłem,o godzinie 13 i 21 można być świadkiem niezwykłego widowiska świetlno-muzycznego. W oknie kamienicy pod numerem 15 na Starym Rynku pojawia się bowiem Pan Twardowski, ściślej mówiąc jego ruchoma rzeźba. Ten spektakl, któremu towarzyszą kłęby dymu i dźwięki muzyki, jest jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Bydgoszczy.

Bydgoszcz atrakcje: „Magiczne drzewo”

Chyba wszystkie dzieci znają "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki, pełnometrażowy film i cykl powieści łączących konwencję realizm i fantasy. To jedna z najbardziej popularnych produkcji telewizyjnych dla młodego widza. W filmie "Magiczne Drzewo" wystąpili znani polscy aktorzy, między innymi: Andrzej Chyra, Agnieszka Grochowska, Joanna Śleszyńska czy Anna Guzik.

Ponieważ w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej kręcono część zdjęć do filmu, na pamiątkę wydarzenia na placu zabaw stanęło Magiczne Krzesło, które spełniało życzenia bohaterów (ponieważ wykonano je z magicznego drzewa). Któż nie chciałby na nim usiąść? Nic dziwnego, że czerwone krzesło stało się atrakcją Bydgoszczy i obowiązkowym punktem turystycznym dla dzieci. Na placu zabaw znajduje się także tablica informacyjne, z której można dowiedzieć się kilku ciekawostek o produkcji filmu.

Zimą do swojej diety warto wprowadzić kiszonki, które są bogactwem zdrowia i smaku

Zobacz wideo

Bydgoszcz atrakcje dla dzieci: Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum Mydła i Historii Brudu (ul. Długa 13-17) to kolejna oryginalna atrakcja Bydgoszczy idealna dla osób w każdym wieku. Warto dodać, że muzeum było wielokrotnie uznawane za jedno z najciekawszych muzeów w Polsce, zarówno przez portale polskie, jak i zagraniczne.

Co można robić w muzeum? Na początku wizyty każdy wykonuje swoje własne mydło, które zabiera ze sobą. Podczas mydlanych warsztatów zwiedzający może wybrać kolor, aromat oraz dodatki do mydła.

Po warsztatach rozpoczyna się zwiedzanie z przewodnikiem. W muzeum można poznać 5000 lat historii higieny człowieka i dowiedzieć się, jak ludzie dbali o siebie w różnych okresach historycznych. W kilku salach na gości czekają prezentacje na temat historii higieny człowieka, historii brudu i produkcji mydeł od czasów starożytnych do współczesności. Wizyta oznacza również wiele opowieści i anegdot opowiadanych przewodnika - nie ma mowy o nudzie. Wycieczka trwa około 50 minut.

Zwiedzanie Muzeum Mydła w Bydgoszczy jest możliwe o stałych godzinach:od lipca do marca o: 10:30, 12:00. 13:30, 15:00, 16:00 i 17:00 i w okresie kwiecień- czerwiec: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00. Liczba biletów na każde zwiedzanie Muzeum jest ograniczona, a udział w warsztatach i zwiedzaniu gwarantuje tylko wcześniejsza rezerwacja.Aktualnie obowiązujące ceny biletów przewiduje cenę 18 zł za bilet normalny i ulgowy, 59 zł za bilet rodzinny. Dzieci do 3. lat wchodzą bezpłatnie.

Muzeum Mydła i Historii Brudu to nie tylko warsztaty mydlane i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, ale także sklep z pamiątkami i ręcznie robionymi mydłami. Więcej informacji o muzeum można znaleźć na stronie obiektu: https://muzeummydla.pl/

Atrakcje Bydgoszcz: Manufaktura Słodyczy Karmelowa Kraina

Kolejną nietuzinkową atrakcją dla dzieci Bydgoszcz i okolice jest Manufaktura Słodyczy Karmelowa Kraina (ul. Długa 31). To miejsce, w którym codziennie powstają ręcznie robione słodycze, cukierki i lizaki z karmelu – i to w 40 smakach. W swojej ofercie Manufaktura Słodyczy Karmelowa Kraina posiada także belgijską czekoladę firmy Barry Callebaut, którą jest na miejscu temperowana, wlewana do form i dekorowana. Najnowszym produktem jest krówka bydgoska.

Ale smakołyki to nie wszystko. W Manufakturze Słodyczy Karmelowa Kraina organizowane są pokazy produkcji słodyczy i warsztaty, na których własnoręcznie można wykonać lizaka lub stworzyć własną czekoladę (Warsztaty Zrób sam lizaka, Warsztaty Czekoladowe, Warsztaty łączone Czekoladowo-Lizakowe, a także Rodzinne Warsztaty Karmelarskie). Szczegóły można znaleźć na stronie manufaktury: http://www.karmelowakraina.pl.

Więcej o: