Poznań atrakcje dla dzieci: co robić zimą

Poznań atrakcje dla dzieci: jakie punkty na mapie miasta warto uwzględnić, by rodzinna wycieczka była udana i ciekawa dla wszystkich uczestników? Okazuje się, że turystycznych możliwości jest masa. Można pójść na Stary Rynek, na spotkanie z koziołkami, wypiekać Rogale Świętomarcińskie lub oddać się interaktywnym rozrywkom.

Atrakcje Poznań: Stary Rynek

Zestawienie "Atrakcje dla dzieci Poznań i okolice" otwiera serce Poznania, czyli Stary Rynek. Ten trzeci co do wielkości rynek w Polsce (po krakowskim i wrocławskim) to kwadrat o boku 141 m, zajmującym 2 hektary. Z każdej z jego ścian odchodzą trzy ulice, z czego dwie skrajne z narożników.

Stary Rynek w Poznaniu, główny plac miejski, wytyczono około 1253 roku jako centralne miejsce miasta. Co można tu robić? Spotkać poznańskie koziołki, jedną z charakterystycznych atrakcji turystycznych Poznania. Koziołki bodą się codziennie o 12:00 na wieży Ratusza. Można też popatrzeć na piękne kamienice, chłonąc atmosferę miasta, zjeść coś dobrego bądź napić się gorącej czekolady. Bez dwóch zdań Stary Rynek w Poznaniu to obowiązkowy punkt programu każdej rodzinnej wycieczki.

Poznań atrakcje: Rogalowe Muzeum Poznania

Będąc na Starym Rynku warto zaliczyć kolejną atrakcję Poznania, Rogalowe Muzeum Poznania. To żywe centrum poznańskich tradycji i kultury,które mieści się w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki.

Rogalowe Muzeum Poznania to kolejna obowiązkowa atrakcja dla wszystkich, którzy chcą poznać Poznań, a szczególnie słynne Rogale Świętomarcińskie. Dziś to jeden z najsłynniejszych polskich wypieków, chroniony unijnym certyfikatem pozwalającym wypiekać go wedle ścisłych wskazań tylko w Wielkopolsce.

W muzeum, w kameralnej i swobodnej atmosferze, organizowane są prezentacje oryginalnej receptury słynnego wypieku – z historią i elementami gwary w tle. Spotkanie ma charakter interaktywny. Uczestnicy – ubrani w czapki kucharskie – biorą udział w różnych etapach wyrabiania ciasta. Na koniec odbywa się degustacja świeżo wypieczonego smakołyku.

W ofercie znajdują się pokazy dla mieszkańców i turystów, a także oryginalne warsztaty edukacyjne, w tym program o Ratuszu, koziołkach i hejnale (widokowkapoznan.pl). Więcej szczegółów na temat tej wyjątkowej atrakcji Poznania dla dzieci można znaleźć na stronie: http://rogalowemuzeum.pl/

Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Zobacz wideo

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu: Blubry

Co robić w Poznaniu zimą? Odwiedzić Blubry 6D, które znajduje się 100 m od Starego Rynku. To kolejna poznańska atrakcja dla dzieci i całej rodziny.

Blubry – poznańskie legendy w 6D – to kolorowy, interaktywny labirynt, w którym uczestnicy,dzięki współczesnej technologii,zapoznają się z legendą i gwarą poznańską.

Multimedialne ekrany, półtorametrowa makieta poznańskiego ratusza, ruchome postacie, efekty specjalne takie jak wiatr, mgła, lasery, migdałowy zapach rogali świętomarcińskich, do tego zagadki i niespodzianki przenoszą gości w przeszłość. Można posmakować czegoś nowego, a i poczuć ducha dawnego Poznania.

Dzięki trójwymiarowym okularom można obejrzeć malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które na łącznej powierzchni 700 m2 przedstawią dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami można dowiedzieć się, skąd się wziął hejnał grany z ratuszowej wieży i dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz, a i wysłuchać charakterystycznej gwary poznańskiej. Jeden seans trwa 30 minut, podczas którego można doświadczyć wiele niezapomnianych emocji.Więcej informacji, godziny otwarcia obiektu oraz cennik można znaleźć na stronie: https://blubry6d.pl/

Poznań atrakcje dla dzieci: Malta SKI

W zestawieniu „Poznań atrakcje dla dzieci” nie może zabraknąć Centrum Sportu i Rekreacji Malta Ski, położonego nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, jednego z symboli miasta.

?Malta Ski Poznań to dwa stoki narciarskie zlokalizzowane na Kopcu Wolności. Duży o długości 150 m obsługują dwa wyciągi: krzesełkowy i orczykowy. Mniejszy stok ma długość 30 m. Służy do nauki jazdy i jest obsługiwany przez wyciąg talerzykowy. Stoki działają także wówczas, gdy nie ma śniegu. Wszystko dzięki sztucznej nawierzchni.

Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu i szkoła narciarska. Malta Ski to centrum sportowo – rekreacyjne, atrakcyjne dla rodzin z dziećmi nie tylko zimą, ale i latem. Więcej informacji, cennik, opis atrakcji oraz godziny otwarcia centrum można znaleźć pod adresem: https://maltaski.pl/

Więcej o: