Wrocław atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Wrocław atrakcje dla dzieci - co powinno się znaleźć w zestawieniu? Okazuje się, że obiektów do odwiedzenia jest cała masa, dzięki czemu pobyt w mieście może być bardzo udany. O nudzie nie ma mowy. Wrocław atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Wrocław atrakcje dla dzieci zimą – na liście musi znaleźć się Afrykarium, Hydropolis, Kolejkowo, ale również punkt widokowy Sky Tower, Aquapark i Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary. To jednak tylko niektóre z atrakcji, które są dostępne zimą. Nic dziwnego. Turyści go uwielbiają. Wrocław ze wspaniałą starówką i cennymi zabytkami, swoim położeniem i charakterem nie raz znalazł się na szczycie rankingu „Najpiękniejsze polskie miasta” i jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z Polski i świata.

Wrocław to także doskonałe miejsce dla rodzin. Jakie oferuje atrakcje dla dzieci? Co robić we Wrocławiu zimą? Mamy kilka pomysłów.

Wrocław atrakcje: Afrykarium

Listę „Atrakcje dla dzieci Wrocław i okolice” rozpoczyna Afrykarium, mieszczące się na terenie wrocławskiego zoo, najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce.

Kompleks Afrykarium to jedyne na świecie oceanarium, które przybliża afrykańską florą i faunę. Obiekt zajmuje 1,5 ha terenu, mieści 15 mln litrów wody, ma 21 basenów i akwariów. Znajduje się w nim około 5 000 zwierząt i 300 gatunków. Kiedy otwarto obiekt, zamieszkało w nim 250 gatunków zwierząt, głównie ryb. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.html.

Atrakcje Wrocław: Hydropolis

Kolejną atrakcją Wrocławia jest Hydropolis. To multimedialna wystawa poświęcona wodzie, jej właściwościom i roli, jaką pełni w życiu człowieka i Ziemi. Wystawa mieści się w XIX-wiecznym zbiorniku, ale jej wyposażenie jest nowoczesne. Różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz zasobne w informacje ekrany dotykowe mają ukazać wodę z różnych fascynujących perspektyw.

Czy chłód powoduje przeziębienie?

Zobacz wideo

Wystawa podzielona jest na kilka stref tematycznych, takich jak ocean życia, woda a człowiek, planeta wody, głębiny, strefa relaksu czy strefa dla dzieci. W Hydropolis można odbyć podróż do oceanicznych głębi, zobaczyć olbrzymie zwierzęta wodne, obejrzeć niezwykłe urządzenia hydrotechniczne, a także poznać historię wodociągów. Organizowane są tu również warsztaty dla dzieci. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.hydropolis.pl.

Wrocław atrakcje: Kolejkowo

co robić we Wrocławiu zimą? Odwiedzić Kolejkowo. To największa makieta kolejowa w Polsce o łącznej powierzchni 260 m2, która pokazuje najciekawsze miejsca w regionie. To na przykład Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu czy schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Na makiecie można zobaczyć nie tylko obiekty, tory i pociągi, ale i scenki z życia mieszkańców, narciarzy czy turystów. Na makiecie znajdują 162 budynki, ale także 2300 figurek ludzi i zwierząt oraz 430 metrów torowiska. Po makiecie, po torach o długości 430 m, nieustannie porusza się 15 pociągów. Więcej informacji o atrakcji można znaleźć pod adresem www. kolejkowo.pl.

Wrocław atrakcje: Punkt widokowy Sky Tower

Kolejną atrakcją Wrocławia jest punkt widokowy Sky Tower, który mieści się na 49. piętrze drapacza chmur. Oznacza to, że miasto można podziwiać z wysokości 200 metrów. Wjazd na Punkt Widokowy odbywa się szybkobieżną windą – wejście od ul. Gwiaździstej, oznaczone jako Punkt Widokowy. Więcej informacji o tej atrakcji Wrocławia można znaleźć pod adresem: www. galeria.skytower.pl/punkt-widokowy

Atrakcje Wrocław: Aquapark Wrocław

Będąc z dzieckiem we Wrocławiu warto również pójść do aquaparku Wrocław. Bawić się tu można na siedmiu zjeżdżalniach, dostosowanych do wieku i oczekiwań dzieci. Jest też basen pływacki, leniwa rzeka, basen z falami, jacuzzi, brodzik dla maluchów i specjalnie wyznaczona strefa dla rodziców z dziećmi – Dziecięca Zatoka. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www. aquapark.wroc.pl/

Atrakcje Wrocław: Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary

Listę „Wrocław atrakcje” warto uzupełnić o jeszcze jedno wyjątkowe miejsce. To Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary, która mieści się w lokalu przy wrocławskim rynku. Można tu nie tylko kupić ręcznie produkowane słodycze o najbardziej fantazyjnych kształtach i smakach, ale też poznać sekret ręcznego wyrobu słodyczy i nauczyć się je robić podczas bezpłatnych pokazów. Czas trwania pokazu wynosi około 30-45 minut. Zajęcia „Zrób Sam Lizaka” kosztują 15 zł lub 24 zł (w zależności od rozmiaru lizaka). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.slodkieczarymary.pl/

Więcej o: