Szczecin atrakcje dla dzieci zimą: co robić?

Szczecin atrakcje - jakie miejsca warto odwiedzić, by rodzinna wycieczka zimą była nietuzinkowa? Jak spędzić czas, by zadowoleni byli nie tylko rodzice, ale i dzieci? Mamy kilka pomysłów. Szczecin atrakcje: co wpisać na listę?

Szczecin atrakcje: Wały Chrobrego

Zestawienie „Szczecin atrakcje turystyczne” otwiera lokalna perła, czyli Wały Chrobrego. To bulwar, którzy urzeka cały rok urodą i klimatem, a także widokiem na Odrę i wyspę Łasztownię oraz zabudowania Wyższej Szkoły Morskiej, Muzeum Narodowego, Teatru "Współczesnego" oraz Urzędu Wojewódzkiego. Spacerując po Szczecinie warto przyjść tu po zmierzchu, gdy rozbłysną wszystkie latarnie oraz iluminacje budynków.

Szczecin atrakcje: Podziemne trasy Szczecina

Kolejną atrakcją turystyczną są Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne (ul. Krzysztofa Kolumba 1 lok. 6). To wyjątkowe miejsce, w którym można przeżyć prawdziwe spotkanie z historią w schronach: przeciwlotniczym i przeciwatomowym, znajdujących się na terenie Szczecina w rejonie dworca głównego.

Podziemia Szczecina można zwiedzać, pokonując dwie trasy. To:

  • Trasa „II Wojna Światowa, przedstawiająca dzieje szczecińskich fortyfikacji oraz historię miasta podczas II wojny światowej w pierwszych latach po przyłączeniu do Polski. Czas przejścia: 1 godzina,
  • Trasa „Zimna Wojna - życie w PRL-u”, która prezentuje eksponaty związane ze szczecińskim systemem schronów oraz obroną cywilną, a także z życiem w mieście w latach PRL-u.

Dla osób spragnionych silnych wrażeń i emocji poleca się „zwiedzanie z dreszczykiem”, czyli pokonanie dwóch tras w skróconej formie, tylko z użyciem latarek, w małej grupie. Czas przejścia: 1 godzina.

Zwiedzanie schronów dla osób indywidualnych jest możliwe codziennie 7 dni w tygodniu:

  • w sobotę: godzina 12:00 i 13:30 - II Wojna Światowa oraz 13:30 - Zimna Wojna
  • w niedzielę: godzina 12:00 - II Wojna Światowa i 13:30 - Zwiedzanie z Deszczykiem.

Zwiedzanie jest możliwe w grupach z przewodnikiem. Sprzedaż biletów odbywa się w tunelu pod dworcem, przed wejściem do schronu. Wejście do obiektu mieści się na peronie I w zejściu do dawnego tunelu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.schron.szczecin.pl/

Czy chłód powoduje przeziębienie

Zobacz wideo

Szczecin atrakcje zimą: narty

Co robić w Szczecinie zimą? Pozjeżdżać na nartach lub snowboardzie na szczecińskiej Gubałówce (Lisiej Góry 5). Na amatorów śnieżnego szaleństwa czekają dwie trasy narciarskie o różnym stopniu trudności: trudniejsza o długości 280 m oraz łatwa o długości 360 m.

Stoki narciarskie na szczecińskiej Gubałówce są oświetlone, dzięki czemu można z nich korzystać do późnych godzin wieczornych. W ośrodku pracuje wyciąg orczykowy o przepustowości 700 osób/h. Trasy są naśnieżane dwoma armatkami śnieżnymi i ratrakowane. Stok i wyciąg są czynne codziennie od godziny 9.00 do 22.00. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.gubalowka.com.pl/trasy-narciarskie

Atrakcje w Szczecinie zimą: lodowisko

Na terenie szczecińskiej Gubałówki znajduje się również inna atrakcja dla dzieci Szczecin i okolice - zadaszone i oświetlone lodowisko o powierzchni 750 m 2. Lodowisko jest czynne codziennie w sezonie zimowym: od poniedziałku do piątku od godziny 14.00 do 22.00, zaś w soboty, niedziele, święta, dni wolne i ferie: 9.00 do 22.00. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.gubalowka.com.pl/lodowisko.

Szczecin atrakcje: Muzeum Techniki i Komunikacji

Kolejnym miejscem wartym umieszczenia na trasie wycieczki i liście „Szczecin atrakcje dla dzieci i dorosłych” jest Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie (ul. Niemierzyńska 18A), w której na wielbicieli jednośladów i czterech kółek czeka kilka wystaw. To między innymi: Historia szczecińskiej komunikacji, Polskie prototypy, Pojazdy służb mundurowych, Motocykle II Rzeczpospolitej, Jednoślady z PRL-u czy Polska motoryzacja - pojazdy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.muzeumtechniki.eu

Szczecin atrakcje dla dzieci: Muzeum szczęścia

Listę „Szczecin atrakcje rodzinne” zamyka urokliwe Muzeum szczęścia (Aleja Papieża Jana Pawła II 3-4). Be Happy Museum jest miejscem, w którym wyobraźnia zamienia się w słodkie i kolorowe doznania. Wszystko dzięki iluzji, która rozbawia do łez i wprawia w osłupienie. Muzeum szczęścia to doprawdy niezwykłe miejsce, w którym na odwiedzających czeka wiele scenek do robienia zdjęć, a także bananowa huśtawka czy magiczny jednorożec.

Co można robić podczas wizyty w muzeum? Odwiedzić 8 pokoi z dziesiątkami miejsc do robienia zdjęć oraz sceny w postaci iluzji, a także jeść słodycze, wskoczyć do basenu z piankami Marshmallow i zakręcić kołem fortuny. Na miejscu jest kawiarnia oraz sklepik z pamiątkami i słodyczami.

Warto pamiętać, że dzieci poniżej 10. roku życia mogą wejść do muzeum jedynie w towarzystwie opiekuna. Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku od godziny 12.00 do 19.00, a w soboty, niedziele i święta od godziny 10.00 - 20.00.

Więcej o:
Copyright © Agora SA