Sopot atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Sopot atrakcje zimowe dla dzieci - co powinno się znaleźć na liście? Z pewnością spacer po "Monciaku" połączony z jeżdżeniem na łyżwach na lodowisku czy wizytę w Aquaparku Sopot. Ale nie tylko. Sopot atrakcje dla dzieci zimą: co warto zobaczyć?

Sopot atrakcje: „Monciak” i lodowisko

Sopockie molo (ul. Bohaterów Monte Cassino) to numer jeden na każdej liście „Atrakcje Sopot”. Punkty obowiązkowe to spacer, gofry, a także wizyta w sopockich Łazienkach (park wzdłuż plaży). Zimą można tu również pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku z widokiem na morze.

Sztuczne lodowisko znajduje się na głównym placu Skweru Kuracyjnego na Molo w Sopocie, w sąsiedztwie nowego Domu Zdrojowego i Hotelu Sheraton. Ma wymiary 35x18 m i jednorazowo może pomieścić do 100 osób. Przed pójściem na łyżwy warto sprawdzić pogodę oraz komunikaty, ponieważ lodowisko może być czasowo zamykane z uwagi na warunki atmosferyczne, czyli wysokie temperatury, deszcz czy porywisty wiatr.

Lodowisko w Sopocie jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00 i w soboty oraz niedziele od 11:30 do- 20:00. A jak przedstawia się cennik tej atrakcji Sopot? Bilet na lodowisko od poniedziałku do piątku kosztuje:

  • 5 zł,
  • karnet (5 biletów) 20 zł,
  • karnet (10 biletów) 40 zł.

Bilet na lodowisko w soboty niedziele i dni świąteczne kosztuje:

  • 8 zł,
  • karnet (5 biletów) 35 zł,
  • karnet (10 biletów) 70 zł.

Czy chłód powoduje przeziębienie?

Zobacz wideo

Sopot atrakcje: Aquapark Sopot

Co robić w Sopocie zimą? Można na przykład pójść na basen, do Aquaparku Sopot (ul. Zamkowa Góra 3-5). To park wodny, w którym znajdują się basen pływacki (25-metrowy, czterotorowy, o głębokości 140 cm) i rekreacyjny, strefa malucha, brodziki dla dzieci, 5 wanien z hydromasażem, dzika rzeka, hydromasaże, a także zjeżdżalnie (familijna czy turbo). Wielu wrażeń - szczególnie w okresie zimowym - dostarcza całoroczny basen zewnętrzny. W podziemiach obiektu znajduje się jeden z najnowocześniejszych klubów bowlingowych w Trójmieście. Szczegółowy cennik i godziny otwarcia można sprawdzić na stronie: www.aquaparksopot.pl

Atrakcje dla dzieci Sopot i okolice: Krzywy Domek

Atrakcją dla dzieci Sopot jest bez wątpienia Krzywy Domek (ul. Bohaterów Monte Cassino 53), który został zbudowany na podstawie projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego. Można śmiało powiedzieć, że jest to wizytówka Sopotu.

Inspiracją do powstania domku stanowiły rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Obiekt stanowi część Centrum Handlowego „Rezydent”. Mieszczą się tu biura, gabinety kosmetyczne, medyczne i sklepy. Warto wiedzieć, że osobliwa budowla zajęła pierwsze miejsce na liście 50 najdziwniejszych budynków świata, opublikowanej przez Portal Village of Joy. Krzywy Domek wygrał z takimi budowlami z całego świata jak The Torre Galatea Figueres w Hiszpanii, słynne muzeum Guggenheim w Bilbao czy biblioteka publiczna w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji o tej nietuzinkowej atrakcji Sopotu można znaleźć na stronie www.krzywydomek.info

Sopot atrakcje: Fabryka cukierków CIUCIU

Kolejną atrakcją Sopotu jest Fabryka cukierków CIUCIU (Ul. Bohaterów Monte Cassino 37), w której powstają ręcznie wyrabiane lizaki i cukierki. Warto tu wpaść i poczuć ten niesamowity zapach i klimat. Co interesujące słodycze są wykonywane według tradycyjnych, długowiecznych receptur. W Manufakturze CIUCIU można również zobaczyć pokazy i dowiedzieć się, jak z cukru i wody powstają najlepsze cukierki. Co więcej dzieci mogą uczestniczyć w procesie produkcji i własnoręcznie wykonać lizaka. Więcej informacji można znaleźć na stronie CIUCIU: www.ciuciusopot.pl/

Atrakcje w Sopocie zimą: Park Północny

Listę „Sopot atrakcje zimą” zamyka Park Północny (Powstańców Warszawy 81), który został uznany za jeden z 7 cudów Polski w plebiscycie „Polska pięknieje. Siedem cudów funduszy europejskich”. Powierzchnia parku wynosi 25 hektarów, a na jego terenie znajduje się interaktywna ścieżka edukacyjna poświęcona florze, faunie i historii parku. Alejki klonowe i jesionowo-wiązowe wytyczono na początku XX wieku.

Park ciągnie się pasmem o długości 2 km wzdłuż linii brzegowej od Grand Hotelu do potoku Swelinia, naturalnej granicy z Gdynią. Północny fragment parku stanowi Park Leśny.

Park północny na listę atrakcji w Sopocie wpisują nie tylko turyści, ale i mieszkańcy Trójmiasta. To zrozumiałe. Urzeka piękno krajobrazu, a relaksowi sprzyjają bezkolizyjne ścieżki dla pieszych, rowerzystów i rolkarzy.

Więcej o: