Sandomierz atrakcje zimą dla dzieci: co robić?

Sandomierz atrakcje zimowe dla dzieci - jak przedstawia się ich lista? Okazuje się, że imponująco, dzięki czemu w mieście można miło spędzić czas. O nudzie i monotonii nie ma mowy. Sandomierz atrakcje zimą dla dzieci: na co można liczyć?

Sandomierz atrakcje dla dzieci i dorosłych ma rozliczne. Nic dziwnego. To jedno z najstarszych polskich miast, które zachwyca klimatem, historią i architekturą. Na turystów działa jak magnes.

Sandomierz to miasto w województwie świętokrzyskim, położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd czasami określany jest jako „mały Rzym”). Miasto jest usytuowane na Nizinie Nadwiślańskiej i rozciąga się od Wyżyny Sandomierskiej po Równinę Tarnobrzeską.

Sandomierz atrakcje zimą: spacery

Sandomierz jest pięknym i urokliwym miastem, przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Warto spacerować jego uliczkami, podziwiając piękno architektury i chłonąc niezwykły klimat. Co warto zobaczyć? Gdzie pójść?

Na pewno trzeba odwiedzić Bulwar nad Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym znajdują się nowoczesna przystań dla sprzętu pływającego, informacyjno-rekreacyjny Budynek Sportów Wodnych oraz doskonale wyposażony plac zabaw dla dzieci.

Jakie jeszcze atrakcje w Sandomierzu warto zobaczyć zimą? Z pewnością trzeba spędzić czas na Rynku, odwiedzić muzeum na Zamku Królewskim, odwiedzić Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a i zachwycić się widokiem miasta z Bramy Opatowskiej, która uważana jest za symbol miasta.

Czy chłód powoduje przeziębienie?

Zobacz wideo

Sandomierz atrakcje: Zamek Królewski w Sandomierzu

Co robić w Sandomierzu zimą? Koniecznie odwiedzić Zamek Kazimierzowski, dawną siedzibę królów i książąt polskich, która góruje nad brzegiem Wisły. Oprócz ciekawych zbiorów – ekspozycji stałych i czasowych - zamek oferuje również noclegi. Szczegóły można znaleźć pod adresem: www.zamek-sandomierz.pl.

Atrakcje Sandomierza: Zbrojownia Rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej

Zbrojownia Rycerska w Sandomierzu (ul. Stanisława Bartolona) to miejsce szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Wszystkiego można tu dotknąć i… przymierzyć. Można przebierać się w zbroje rycerzy, husarzy, pikinierów, poznać wagę miecza czy szabli. Dzięki temu każdy na własnej skórze może poczuć ciężar, z jakim zmagali się rycerze. Zbrojownia Rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej to jedno z ulubionych miejsc rodzin z dziećmi i punkt obowiązkowy do odhaczenia na liście „Sandomierz atrakcje turystyczne”.

Co jeszcze można robić w muzeum? Słuchać opowieści Pana Rycerza, który z humorem i w przystępny sposób opowiada nie tylko o historii uzbrojenia rycerskiego, ale i Ziemi Sandomierskiej.

Obiekt jest czynny w sezonie turystycznym od maja do końca września od 10.00 do 17.00, a poza sezonem turystycznym dostępny jest wyłącznie dla grup zorganizowanych, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rycerstwosandomierskie.pl

Sandomierz atrakcje: Podziemna Trasa Turystyczna

Kolejną atrakcją w Sandomierzu zimą i nie tylko jest labirynt w podziemiach. Podziemna Trasa to klimatyczne miejsce pod sandomierskim Rynkiem. Przemierzając ją można słuchać opowieści przewodnika i podziwiać piwniczne mury, wydrążone przejścia pomiędzy piwnicami, kilkukondygnacyjne komory i chodniki. Każda z piwniczek i komór ma swoją nazwę, która stanowi nawiązanie do historii Sandomierza. Długość Podziemnej Trasy Turystycznej wynosi 470 m. Najgłębsze wyrobiska znajdują się na głębokości 12 m.

Podziemna Trasa Turystyczna jest otwarta od kwietnia do września codziennie od godz. 9.00 do 19.00 (ostatnie wejście o godz. 18.00). Po sezonie turystycznym od października do marca: codziennie od 9.00 do 17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00).

Wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej znajduje się na dziedzińcu Kamienicy Oleśnickich (Rynek 10). Bilet zwykły kosztuje 14,00 zł, zaś ulgowy 10 zł. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sandomierskiepodziemia.eu/

Sandomierz zimą: mini wyciąg narciarski

Będąc w Sandomierzu można również postawić na aktywność fizyczną. Uwadze najmłodszych, spragnionych ruchu i zimowych wrażeń, poleca się mini wyciąg narciarski w sandomierskim Parku „Piszczele”. Atrakcja uruchamiana jest zimą, a działanie stoku jest uzależnione od warunków atmosferycznych i grubości pokrywy śnieżnej na stoku. Na szczyt można się dostać wyciągiem orczykowym.

Sandomierz atrakcje dla dzieci: Kryta Pływalnia „Błękitna Fala”

Listę „Sandomierz atrakcje” zamyka basen „Błękitna Fala”, obiekt sandomierskiego MOSiRu. W kompleksie znajduje się nie tylko duży basen sportowy, ale również zjeżdżalnia wodna i mały brodzik dla najmłodszych, mały basen z biczami wodnymi. To miły przerywnik pomiędzy spacerami i zwiedzaniem miasta.

Pływalnia Kryta „Błękitna Fala” czynna jest codziennie od 6.00 do 21.30. Wejścia indywidualne są możliwe w poniedziałek w godzinach 6.00 - 8.00, 10.00 - 12.30, 18.15 - 20.30 i od wtorku do piątku w godzinach: 6.00 - 12.30, 18.15 - 20.30. W soboty i niedziele w godz. 8.30 – 12.30 nie ma możliwości korzystania z basenu rekreacyjnego.

Więcej o: