Rabka Zdrój - atrakcje dla dzieci zimą i latem

Rabka Zdrój atrakcje dla dzieci - co powinno znaleźć się w zestawieniu? Okazuje się, że lista jest całkiem spora. Nie bez powodu miasto nosi zaszczytny tytuł "Miasta Dzieci Świata". Rabka Zdrój atrakcje dla dzieci: co robić zimą i latem?

Rabka Zdrój atrakcje dla dzieci ma rozliczne. Ta malownicza miejscowość położona w województwie małopolskim to idealne miejsce na rodzinne ferie czy weekendowy odpoczynek. Aby się tu dobrze bawić, wystarczy tylko dobrze opracować plan wycieczki.

Rabka Zdrój zimą: spacery

Rabka Zdrój, jej urokliwe położenie oraz wyjątkowy mikroklimat sprawiają, że ulubioną aktywnością przybywających do niej turystów są spacery. Gdzie warto pójść? Co zobaczyć? Między innymi Park Zdrojowy (Czarna Aleja), położony u zbiegu ulic Orkana, Parkowej, Nowy Świat i Alei Jordana, założony w około 1864 roku przez Juliana Zubrzyckiego. Park podzielono na dwie części: wypoczynkową i spacerową. Na obrzeżach parku znajduje się kompleks Pijalni Wód Mineralnych i Tężnia Solankowa (Aleja Jordana). Powierzchnia parku wynosi 30 ha co powoduje, że jest to jeden z największych parków w Małopolsce.

Spacerując w okolic warto wspiąć się na wieżę widokową na Polczakówce (Królewskiej Górze, 3 km od centrum) na wysokość 25 metrów, z której można podziwiać widok na Tatry, Beskid Wyspowy, Pasmo Babiej Góry i Gorce.

Rabka Zdrój atrakcje zimą: narty

Co robić w Rabce Zdrój zimą? Jeździć na nartach i snowboardzie! Rabka Zdrój, od wiosny do późnej jesieni jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników pieszych wędrówek, w okolicy bowiem jest wiele szlaków turystycznych. Zimą z kolei miasto jest dobrym wyborem dla miłośników nart i snowboardu. W okolicy można znaleźć bowiem takie stoki narciarskie jak Maciejowa Ski, Polczakówka, Turbacz, Rdzawka.

Czy chłód powoduje przeziębienie

Zobacz wideo

Rabka Zdrój zimą: łyżwy i sanki

Przebywając w Rabce Zdrój warto korzystać z uroków zimy, na przykład pójść na łyżwy czy na sanki. Dzieciaki to uwielbiają, dlatego listę „Rabka Zdrój atrakcje dla dzieci zimą” zamyka lodowisko miejskie. Znajduje się ono obok stadionu miejskiego (ul. Jana Pawła II), czyli w centrum Rabki-Zdroju. Można tu wypożyczyć łyżwy, a w barze kupić ciepłe napoje i przekąski. Z kolei sanki oraz nartosanki można wypożyczyć w całorocznej wypożyczalni sprzętu turystycznego "Świstak (www.swistak-wypozyczalnia.pl/).

Rabka Zdrój latem: Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

Co robić w Rabce Zdrój w innych porach roku? Możliwości jest wiele. Od kwietnia do października można wpaść do Rabkolandu. Ten imponujący park rozrywki z tematycznymi karuzelami dla całej rodziny czy modelami zwierząt jest chlubą miasta i numerem jeden na liście „Rabka Zdrój atrakcje”. W skład kompleksu wchodzą nie tylko panele rozrywkowe, ale i galerie oraz teatry, a także dwa muzea: Muzeum Orderu Uśmiechu i Dom Rekordów i Osobliwości.

Rabka Zdrój latem: Muzeum Orderu Uśmiechu

Na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju znajduje się Muzeum Orderu Uśmiechu, jedynego na świecie odznaczenia, które jest przyznawane dorosłym przez dzieci.

Na ścianach muzeum widnieją wnioski dzieci, listy i pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu. Atrakcją jest sześć manekinów przekazanych w darze przez pracownię Kuczara Manekiny z Radziszowa. Na ścianie wiszą też portrety kanclerzy kapituły: Ewy Szelburg-Zarembiny, Cezarego Leżeńskiego, Radosława Ostrowicza oraz Marka Michalaka. Z mapy można się dowiedzieć, z których krajów pochodzą kawalerowie. Ponadto zgromadzono wiele pamiątek związanych z odznaczonymi osobami.

Muzeum Orderu Uśmiechu jest otwarte od maja do października w godzinach otwarcia Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland.

Rabka Zdrój atrakcje latem: Dom Rekordów i Osobliwości

Na terenie Rabkolandu funkcjonuje również Dom Rekordów i Osobliwości, gdzie można znaleźć nie tylko ciekawe rekwizyty, ale również zdjęcia, ciekawostki i opisy, które je charakteryzują. W Domu Rekordów i Osobliwości znajduje się między innymi:

 • filiżanka na 26 tysięcy szklanek herbaty,
 • kolekcja rzeźb – każda wykonana z jednej zapałki,
 • najmniejszy rower świata,
 • najdłuższy rymowany poemat napisany w najkrótszym czasie,
 • najmniejsze plecaki świata,
 • najmniejszy telefon świata
 • największa bombka na choinkę,
 • przyrząd do pomiaru balonów z gumy do żucia,
 • największe piłkarskie buty świata,
 • największy damski bucik świata,
 • buty używane bez przerwy przez 40 lat.

Dom Rekordów i Osobliwości jest otwarty od maja do października w godzinach otwarcia Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland. Szczegółowe informacje na temat licznych atrakcji, a także godzin otwarcia i cen biletów można znaleźć na stronie obiektu: www.rabkoland.pl/

Więcej o: