Lublin atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Lublin atrakcje dla dzieci zimą - co warto wpisać na tę listę? Okazuje się, że jest ich wiele. Dzięki temu o nudzie podczas rodzinnej wycieczki nie ma mowy. Lublin atrakcje dla dzieci: jakie miejsca warto poznać?

Lublin atrakcje zimą: Zamek Lubelski

Zestawienie „Lublin atrakcje dla dzieci” otwiera Zamek Lubelski, który wybudowano w stylu angielskiego neogotyku, na planie prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem. Dziś zamek jest siedzibą muzeum, niegdyś pełnił rolę więzienia.

Liczne wystawy, prezentacje multimedialne oraz makiety ukazujące dzieje regionu to nie wszystko. W muzeum organizowane są zajęcia edukacyjne i warsztaty, także familijne. Podczas spotkań można nie tylko poznać historię najcenniejszych okazów muzealnych, ale i na przykład wykonać witraż.

Obok tysięcy ciekawych eksponatów w Muzeum Lubelskim na zamku znajduje się stół z odciskiem czarciej łapy. Jak można się domyślać cieszy się on szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych odwiedzających. Według podań zostawił go sam diabeł. Więcej informacji na temat muzeum w lubelskim zamku można znaleźć na stronie www.muzeumlubelskie.pl

Lublin atrakcje: Stare Miasto

Niewątpliwą atrakcją Lublina jest jego starówka, która zachwyca architekturą, urokliwymi kamienicami i klimatem. Na rynku można znaleźć restaurację i poznać regionalną kuchnię. Starówka to obowiązkowa pozycja w zestawieniu „Lublin atrakcje”, stąd nie może jej zabraknąć w planie rodzinnej wycieczki.

Czy chłód powoduje przeziębienie?

Zobacz wideo

Lublin atrakcje: Lubelska Trasa Podziemna

Kolejną pozycją na liście „Lublin atrakcje” jest klasyk: Lubelska Trasa Podziemna (Rynek 1). To około 300-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod zabudową Starego Miasta w Lublinie.

Lubelska Trasa Podziemna rozpoczyna się przy Trybunale Koronnym, biegnie ulicą Złotą i Archidiakońską, a kończy się w jednej z kamienic - nieopodal Placu po Farze. Korytarze i sale rozłożone są na trzech kondygnacjach na głębokości od 9 do 12 metrów.

Podziemny labirynt powstał poprzez połączenie korytarzami kilkunastu staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI wieku. W podziemiach znajdują się makiety przedstawiające historię rozwoju miasta, a także ruchomy obraz ilustrujący wielki pożar Lublina z 1719 roku.

Pokonując Lubelską Trasę Podziemną każde dziecko może się poczuć prawdziwym odkrywcą. Atrakcja jest dostępna dla dzieci od 4. roku życia. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.podziemia.teatrnn.pl

Lublin atrakcje: Dom Słów

Ciekawym punktem na trasie rodzinnej wycieczki po Lublinie może być Dom Słów (ul. Żmigród 1), który przedstawia historię drukarstwa. Można tu dowiedzieć się, jak wyglądała i funkcjonowała dawna drukarnia typograficzna, papiernia, jak wyglądała praca zecera, drukarza czy introligatora.

Wśród eksponatów znajdują się między innymi maszyny drukarskie używane w dawnych lubelskich drukarniach. W Domu Słów znajdują się wystawy stałe i czasowe. Prowadzone są tu także warsztaty, w ramach których uczestnicy mogą wytłoczyć druk na prasie drukarskiej, czerpać papier, uczyć się pisma kaligraficznego czy składać tekst. Więcej informacji można znaleźć na stornie: www.teatrnn.pl/domslow/

Atrakcje w Lublinie zimą: Teatr Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena

Na liście „Lublin atrakcji dla najmłodszych” powinien się również znaleźć Teatr Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena, który powstał w 1954 roku. Obecną siedzibą teatru jest budynek Centrum Spotkania Kultur, na Placu Teatralnym 1. Wystawiane są tu spektakle lalkowe czy musicale dla najmłodszych widzów, ale również przedstawienia dla młodzieży i dorosłych. Obecny repertuar dla młodego widza to takie przedstawienia jak „Arabela”, „Słowik i Babka Natura”, „Szewczyk Dratewka bajka do zjedzenia” czy „Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu”.

W teatrze można również zobaczyć między innymi wystawę lalek i masek używanych podczas przedstawień przez aktorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie teatru: teatrandersena.pl

Lublin atrakcje: Acqua Lublin

Co robić w Lublinie zimą? W przerwie między odwiedzaniem instytucji kultury i spacerami uliczkami Lublina warto pójść na basen. To kolejna atrakcja Lublina, zwłaszcza dla dzieci uwielbiających aktywności wodne.

Acqua Lublin (Aleje Zygmuntowskie 4), bo o nim mowa, to największy i najnowocześniejszy aquapark z basenem olimpijskim w Lublinie. Kompleks obejmuje basen sportowy o długości 50 metrów, basen do nauki pływania, baseny rekreacyjne, baseny zewnętrzne, baseny z hydromasażem, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, rwącą rzekę czy jacuzzi. Takie zaplecze i ogrom atrakcji sprawia, że dzieci mają szanse dobrze się bawić, a rodzice zregenerować po dniu pełnym wrażeń.

Więcej o:
Copyright © Agora SA