Karpacz - atrakcje dla dzieci zimą

Karpacz atrakcje dla dzieci zimą - co warto zobaczyć i czego doświadczyć, by rodzinny pobyt w górach był atrakcyjny? Bez wątpienia należy postawić na sporty zimowe: narty, snowboard, sanki czy łyżwy. Warto jednak odwiedzić kilka miejsc typowych dla regionu. Karpacz atrakcje zimą: co odkryć z dziećmi?

Karpacz atrakcje: narty

Co robić w Karpaczu zimą? Naturalnie zjeżdżać na nartach! W mieście i okolicy na amatorów szaleństwa na stoku czeka wiele stacji narciarskich, dobrze przygotowanych i przyjaznych dla rodzin z dziećmi. To między innymi: Biały Jar Winterpol (www.winterpol.eu), Karpacz SKI ARENA (www.karpaczskiarena.pl), Stacja narciarska pod Wangiem (www.podwangiem-ski.pl), Karpatka (www.wyciag-karpacz.pl), Centrum Rekreacji Aktywnej pod Śnieżką (www.saneczkowagora.pl), Lodowiec czy Relaks (www.stokrelaks-karpacz.home.pl).

Wiele stoków i wyciągów zostało przygotowanych z myślą o dzieciach. Mowa o takich obiektach jak:

  • Stacja Narciarska Pod Wangiem - wyciąg orczykowy, dł. 200 m,
  • Stacja Narciarska Winterpol - taśma narciarska, dł. 50m,
  • Bambino-Ski - wyciąg orczykowy, dł. 100 m,
  • Centrum Rekreacji Aktywnej Pod Śnieżką I - wyciąg orczykowy, dł. 135 m,
  • Centrum Rekreacji Aktywnej Pod Śnieżką II - wyciąg orczykowy, dł. 80 m,
  • Saneczkowa Góra - wyciąg orczykowy, dł. 100 m,
  • Czarodziejski Dywan - taśma, dł. 66 m,
  • Maciuś - wyciąg orczykowy, dł. 203 m,
  • Lodowiec-Bobo - wyciąg orczykowy, dł. 164 m,
  • Żółwik - wyciąg orczykowy, dł. 90 m.

Dzieci stawiające pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie mogą skorzystać z lekcji udzielanej w jednej ze szkółek. To na przykład: Karkonoska Szkoła Narciarstwa i Snowboardu, Szkoła M&M czy Lustyk Team Szkoła Narciarstwa i Snowboardu. Tym samym stacje narciarskie uznajemy za numer jeden w zestawieniu „Karpacz atrakcje”.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Karpacz atrakcje: całoroczny tor saneczkowy

Nie mniejszą atrakcją w Karpaczu dla dzieci i dorosłych jest tor saneczkowy Alpine Coaster (ul.Parkowa 10), który dostarcza niesamowitych wrażeń nie tylko latem, ale i zimą. Maksymalna prędkość, jaką można rozwinąć, wynosi 35 km/h. Tor jest bezpieczny. Jego konstrukcja uniemożliwia wypadnięcie wózków z szyn, o bezpieczeństwo dbają również pasy. Więcej informacji, godziny otwarcia obiektu oraz cennik można znaleźć na stronie http://kolorowa.pl/.

Karpacz atrakcje: górki saneczkowe i tory snowtubing

W Karpaczu na amatorów śnieżnych zabaw czekają jeszcze inne atrakcje, na przykład górki saneczkowe i tory snowtubingowe. To między innymi Saneczkowa Góra: zimowy plac zabaw i tor snowtubing (ul. Myśliwska 13, w pobliżu Centrum Medycznego Karpacz), www.saneczkowagora.pl czy Tor Pontonowy "Snowtubing" oraz karuzela pontonowa "Rotondo" w kompleksie "Żółwik" (ul.Szkolna 7, w pobliżu stacji narciarskiej "Pod Wangiem", www.skikarpacz.pl). To także Zjazdy na pontonach (ul. Wilcza 2, stok Relaks, www.stokrelaks-karpacz.home.pl) i miejska górka saneczkowa ul. Parkowa (obok placu zabaw).

Karpacz atrakcje: całoroczne Lodowisko Syntetyczne

Atrakcję w Karpaczu zimą stanowi bez wątpienia lodowisko (ul. Gimnazjalna 2, w pobliżu ronda Biały Jar). Tafla lodowiska całorocznego mierzy 600 m2 i jednorazowo mieści około 100 amatorów jazdy na łyżwach. W okresie zimowym, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, organizowane jest również lodowisko naturalne. Obiekt czynny jest w godzinach 10.00 - 21.00 (w sezonie zimowym i letnim) oraz 11.00 - 18.00 w weekendy poza sezonem. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.lodowiskokarpacz.pl.

Atrakcje w Karpaczu zimą: Karkonoskie Tajemnice

Czym byłby Karpacz bez kolejnej lokalnej atrakcji, jaką są Karkonoskie Tajemnice, zwycięzca w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”? Na czym polega jej wyjątkowość?

Karkonoskie Tajemnice to podziemna, multimedialna ekspozycja przedstawiająca legendarny i historyczny świat Karkonoszy oraz władcy Ducha Gór. Obiekt zbudowany został w miejscu odkrycia wiekowego kostura Ducha Gór.

W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki mali i starsi turyści odbiorą prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody. Możliwe jest nie tylko zwiedzanie wystawy, ale i wzięcie udziału w warsztatach. Więcej informacji, godziny otwarcia obiektu oraz cennik można znaleźć na stronie www.karkonoskietajnemnice.pl/2/Ekspozycja

Atrakcje w Karpaczu: Świat Kolejek

Ostatnią pozycją w zestawieniu „Karpacz atrakcje dla dzieci” zajmuje Świat Kolejek (ul. Karkonoska 32), w którym można obejrzeć małe miasteczka, krainę Świętego Mikołaja, podwodny świat czy makietę bitwy powietrznej.

Świat kolejek to również wspaniała zabawa dzięki stanowiskom sterowania pociągami, grom multimedialnym i symulatorom, a także sali wirtualnej rzeczywistości. Znajduje się tu również punkt widokowy, skąd rozciąga się widok na Karpacz i panoramę Karkonoszy. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.swiatkolejek.pl.

Więcej o: